Втори юни - Денят на Ботевите четници

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11923
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 354 пъти
Обратна връзка:

Re: Втори юни - Денят на Ботевите четници

Мнение от johnstalker »

5ia написа:Аз не издигам никого в култ. Просто се опитвам да запазя малкото останали ценности. Когато аз нарека някого "пияни некадърници" , то бих го казала от позицията на кадърен трезвеник. Но не съм такава. И мълча. И до къде ще я докараме, ако търсим лошото във всичко?! Ще се прехласваме пред американците ли?! Те поне бъкат от история. Затворническа. Ама си пращаме децата там, и им ближем гъзовете.

Мда, така е. А и аз не се прехласвам пред никой. И ще съм спокоен ако детето ми се установи да живее и работи в тази Америка , която на теб явно не ти харесва, вместо за го завържа до мен за да ми сменя пампресите.. Децата ни нямат бъдеще в България! А Ботев е само един пловдивски футболен клуб. :)
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Втори юни - Денят на Ботевите четници

Мнение от dora »

Колко жалко ,че мислиш такаДжони.
Преди време чух един мъж - министър,наш - да казва ,че другите държави сами правят своите известни хора такива.
Ставаше въпрос за художници в случая,но важното е ,че една нация /за жалост май не нашата/ знае как да съхрани историята си и хората оставили следа в нея.
Децата ни имат толкова голямо изобилие от лош пример,пошлост ,безпринципност и каквото още се сетите.
Според мен е достатъчно само ,че някой като "ботевата банда" е вярвал в нещо различно,което днес дори не можем да разберем,но децата ни поне трябва да чуят за него.
А избора ...всеки сам прави своя.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
dal

Re: Втори юни - Денят на Ботевите четници

Мнение от dal »

хм, то няма по света историческа личност и събитие , което да не могат да бъдат разчепкани и оплюцани в някаква насока и не виждам защо нашите четници и хъшове да правят изключение ; по принцип всичко значимо и величаво винаги носи и своята спорна и опортюнистична страна , ами предлагам да не пипаме националните символи.
ако не за друго , то поне за това че ботевите четници нямат нищо общо с положението , до което вкупом сме се докарали в българия...
Пък дали Ботев би бил с каска , а Левски с ботуши -след дъжд качулка да го бистрим
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”