Японска вишна (Cherry Blossom)

borondat
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Май 7, '20, 23:31

Японска вишна (Cherry Blossom)

Мнение от borondat »

Zdr ko pr? :lol:

И така... Поразгледах интересни дървета, които да си засадя на село. Гледах, гледах, та накрая се спрях на японската вишна. Уникално красиво дърво! Преди да процедирам, реших да попитам някои неща относно тях, и по-конкретно към хората, които са се занимавали с този вид дърво.

Смятам да го засадя до входната врата на двора, на около метър-два от нея. Целта ми е възможно най-голямо, красиво, пищно за дърво за този вид. Като гo видиш да цъфти, да си кажеш "Уау". Искам да го видя в пълния си потенциал за колкото е възможно по-кратко време. Искам да може да го види и баба ми, която живее там. На това най-много държа.

До мястото, което съм избрал, има лозе, и се чудя дали по някакъв начин може да попречи на дървото да расте нормално - имам предвид да не се преплитат корени и т.н? И друг въпрос - спрях се на сорта Kanzan, който изглежда е традиционният в Япония, но се питам дали няма друг сорт, който е по-масивен (но държа на разовото) от него? Понеже четох на доста места относно това, но като чели информацията от различните източници си противоречи малко и реших да си допитам до хора, по-запознати по тази тема от мен. И ще се радвам ако някой ми разясни какъв фертилайзър и каква тор трябва да ползвам за този вид дърво. Всеки съвет е добре дошъл. :D
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5298
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Японска вишна (Cherry Blossom)

Мнение от Daniela Pargu »

За мен "уникално красива" е само докато цъфти! :dovolen:
Разгледай повечко - има дървета с интересни листа, разцветка, форма,
кора - което си е целогодишно :daaa:
Някой ацер ,например :daaa:
borondat
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Май 7, '20, 23:31

Re: Японска вишна (Cherry Blossom)

Мнение от borondat »

Daniela Pargu написа: Май 8, '20, 09:16 За мен "уникално красива" е само докато цъфти! :dovolen:
Разгледай повечко - има дървета с интересни листа, разцветка, форма,
кора - което си е целогодишно :daaa:
Някой ацер ,например :daaa:
Бях разгледал доста ацери, най-харесах Acer palmatum Atropurpureum (червен японски клен), но не е това, което искам в момента. Това което разбрах е, че дървото расте бавно. Надали бих го видял в пика му, докато съм жив, а точно това искам.
Абе, фен съм си общо взето на японската култура, и най-вече на тяхната природа - няма равна според мен. 8-)
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Японска вишна (Cherry Blossom)

Мнение от Margaritenia »

Аз имам 2 японски вишни в градината: Кику-шидаре и Канзан
Според мен по-впечатляваща е Кику - шидаре, тъй като е плачеща, но Канзан е с по-наситено розов цвят на цветовете.
И двете, за голямо съжаление, цъфтят кратко. При мен пораснаха много бързо за дървета, засадени са 2016.

Това са снимки на моите от тази година:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”