Двора на Айла

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Aila
Дълго кафе
Мнения: 121
Регистриран на: Яну 27, '14, 01:05

Двора на Айла

Мнение от Aila »

Здравейте,
съвсем наскоро се сдобих с къщичка с голям двор.
Нямам търпение да започна да садя цветя (рози и други ) и дръвчета, но наистина нямам идея как да организирам двора.
Надявам се от тук да почерпя много идеи и насоки, а ако нещо сбъркам ще се местят :)
Къщата ще се ползва като вила, тоест няма да е постоянно присъствието ни там, предполагам че ще се наложи изграждането на поливна система.

Дворът е 1700 кв, като в момента има няколко дръвчета и останалото е трева.
Това е скицата :Изображение
Откъм улицата е стопанска постройка, след това е къщата, като между тях е нещо като лятна кухня. Другото до улицата е гараж, като до него има и стари кокошарници и зайчарници.
Ето и изглед от гугъл мапс : Изображение
И няколко снимки на къщата и двора:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8575
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 953 пъти
Получил благодарност: 728 пъти

Re: Двора на Айла

Мнение от Shami »

Еха,колко хубаво местенце :daaa: Поздравления!Съвети не мога да дам,самата аз още не знам къде и какво правя :lol: ,но се надявам да се забавляваме заедно,да садим,после вадим,местим,така,че добре дошла :daaa:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Двора на Айла

Мнение от Еличка »

Жива да си, Шами! И аз така исках да поздравя новото другарче - акъл не мога да дам, има по-знаещи. Мен, ако питаш, Айла, по-малко рози, повече, треви и храсти, гайлардии, ехинацеи, тагетеси за бордюр, може и иглолистни. С две думи - не си усложнявай живота, освен.... ако не искаш!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5298
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Двора на Айла

Мнение от Daniela Pargu »

Честито и от мен :tzvetentze: !Прекрасно местенце е това !
Пожелавам ти да създадеш мечтаната градина - има всички предпоставки да се получи!
И аз не бързам със съветите,защото залитам по иглолистни,но съм насреща
за каквото имаш питане! :angelche:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Двора на Айла

Мнение от iv.tarlen »

Здравей и от мен!Питай, а ние вкупом ще отговаряме!Щом рядко ще ходите там, заложи на вечнозелени растения и райграс.Рози катерачи по оградата, малко плодни храсти, овошки и задължително поливна система.Но кажи ти какво искаш, за какво си мечтаеш, кои дни от годината ще сте там, само съботи и недели, или и определен сезон от годината.Разкажи малко повече.Може и скален кът да си направиш със сукуленти.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Двора на Айла

Мнение от dar »

Добре дошла и от мен, Айла :tzvetentze:
Голям двор и много сбъднати цветни мечти ще има тук! И аз клоня към вечнозелените растения и по малко рози, още повече, че няма да сте постоянно там.Иначе рискуваш да се преуморяваш и за наслада ще остава много малко време. Разгледай темата Нашите албуми, градините са от хубави по хубави, всяка със свой почерк. Определи си местата за отдих, пътеките, тревния участък, детски кът и др.и после зацветявай. Пиша от тел и ми е трудно. Сега разбирам защо благородно са ми завиждали някои форумни другарчета в началото, къща и градина за засаждане с цветя, какво по хубаво от това! Наслаждавай се.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10138
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 391 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: Двора на Айла

Мнение от МГХ »

Ех, че хубаво. И колко място има само. Добре дошла! :tzvetentze:
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Двора на Айла

Мнение от Дим »

Поздравления за новата придобивка,Айла!Виждам че отдавна се интересуваш от градинарстване и предполагам,че имаш мечти които сега ще сбъднеш.Един съвет от мен - заложи на многогодишни растения.Колкото и да ни харесват луковичните след време хамалогията по садене и вадене почва да тежи,а нали искаме почивка :angelche:
Не бързай да хванеш есенното садене,и на пролет става.Важно е да помислиш и да смениш няколко пъти местоположението на растенията на скица ,а не в градината/по-леко е :hihihi: /.Успех :tzvetentze:
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1840
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Двора на Айла

Мнение от aurelija »

:tzvetentze: Добре дошла, Айла !
Как само ще се развихриш в този голям двор. Дар е мн права. Уточнете първо пътеките от къде ще минават. Беседка ще правите ли да се наслаждавате на градинката ? В момента тече Пландорекс 17,
ако харесваш индийския люляк сега е момента да го заявиш, и без това първата година е хубаво да го гледаш в саксия.
Вайгели, дойции и др. красиви храсти като идея.Абе разгледай съфорумците какво са си поръчали в Пландорекса.Но мисля, че финала е скоро, така че побързай.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10138
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 391 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: Двора на Айла

Мнение от МГХ »

Докато ни чакаш да седнем на компютрите да даваме идеи, можеш да погледнеш в секциите в Цветя и градини- Градини и дизайн . Там има доста любопитни неща и снимки. В годините сме писали какви ли не неща. Има материал за четене поне за една зима :D
Това, което аз не направих и бих коригирала, ако съм с този ъкъл сега, е първо да се определят пътеките , да се помисли за начина на поливане, кабели, осветление и всички други дейности, дето сега ми късат сърцето като трябва да се рови из "скъпоценните ми растения" .
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”