Малка тема за задушевни разговори.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8538
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 908 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

Не ми спамите изобщо.Темата я направих с цел да е обща за такива разговори на всякакви теми.
Така,че може да пишете каквото ви вълнува и ви е на сърце. :daaa:
Ето какво гледам в момента и се облизвам :D Още съм в началото.то се и вижда където съм спряла клипа,там и почва качения тук. :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8538
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 908 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

Да си кача този клип тука,че ще го затрия в последствие.За първи път чувам за тази стена. :shock:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13545
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 269 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от kim »

Shami написа: Фев 11, '22, 21:29 :lol: Много се овъртяхме с тия домати.Никога не съм предполагала,че така може да откача по домат.
Шами, ти сега започваш :D . Аз само от тази зима съм около 150 нови сорта :liubov2:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7736
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2441 пъти
Получил благодарност: 1367 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от pepelqshka71 »

Мале Кимче, моите общо в оранжерията и вън са 88 гнезда, като сортовете ще са не повече от 30. Ти слагаш рекорда на всички ни-браво. Ще се радвам да си активна в доматената тема. По принцип и двете с Шами търсим стария вкус на домати от едно време, но тя експериментира и с много черита, докато аз не обичам черитата макар, че тази година ще пробвам сакура ( участвах в поръчката за да допълним бройките). От него съм насяла 4 бр, но ще насадя 2бр.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13545
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 269 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от kim »

pepelqshka71 написа: Мар 10, '22, 20:08 Мале Кимче, моите общо в оранжерията и вън са 88 гнезда, като сортовете ще са не повече от 30. Ти слагаш рекорда на всички ни-браво. Ще се радвам да си активна в доматената тема.
Мне Пепеляш :liubov:
Всъщност, аз няма да ги сея всичките наведнъж поради липса на толкова място. Освен това, сея някои утвърдени сортове и мисля, че тази година не е подходяща за много експерименти. Предполагам, че и зеленчуците ще имат висока цена. Мисля да пробвам само около 30-35 сорта - едри розови и червени, сърца, черита, шарени, сини, черни, жълти, оранжеви :zazaazaz:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8538
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 908 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

kim написа: Мар 10, '22, 19:48
Shami написа: Фев 11, '22, 21:29 :lol: Много се овъртяхме с тия домати.Никога не съм предполагала,че така може да откача по домат.
Шами, ти сега започваш :D . Аз само от тази зима съм около 150 нови сорта :liubov2:
Кимчеее :tzeluvka:
Колко ? :shock: :chchaa: И то само от тази зима ? :chchaa: Чета и сякаш не може да ми стигне до съзнанието.
Кимче,това е супер.Не знаех,че си такава любителка на доматите.
Кажи сега за утвърдените сортове нещо повече,че ние с Пепеляш още не сме се утвърдили.На какво залагаш винаги като сорт в градината ?
Пепеляш много я харесвам защото знае точно какво иска,решителна е,точна,конкретна,реалист,при нея няма пет шест.Аз съм точно обратното,вятър ме вее на бял кон.Па се туткам,па мисля сто години,не съм уверена хич в себе си и в това което правя.За един час десет пъти променям желанията си,минавам през какви ли не фази.
Ето и сега въпреки,че уж мислих какво ще засаждам точно пак променям сортове.
Като оставим това,това са малки грижи,смешни даже ,мен по скоро ме притеснява поскъпването на всичко,поне така се говори.Трябва да видя да намеря място и за някоя тиквичка,чушка и каквото там друго измисля.Живи и здрави да има хем лятоска,хем за в буркани.Та съм наизвадила всички семена и ще прегледам какво да сложа.При нас е такъв студ,че незнам как ще тръгне всичко.А в антрето което използвам за разсади се разхождат бели мечки.
Разбира се пускам песен поздрав и за двете ви, както и за всички останали нищо ,че е рано рано. :lol:
Да имаме настроение :sdance:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13545
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 269 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от kim »

Shami написа: Мар 11, '22, 08:55 Кимчеее :tzeluvka:
Колко ? :shock: :chchaa: И то само от тази зима ? :chchaa: Чета и сякаш не може да ми стигне до съзнанието.
Кимче,това е супер.Не знаех,че си такава любителка на доматите.
Кажи сега за утвърдените сортове нещо повече,че ние с Пепеляш още не сме се утвърдили.На какво залагаш винаги като сорт в градината ?
Шами :tzeluvka: сортове няма да назовавам. Нека всеки сам да намери неговите си :stiskam: Едни залагат на вкус, други на добив, трети на устойчивост, четвърти на разнообразие, пети на нещо друго вкупом :dovolen:
Миналата и по-миналата година садих общо над 50 руски сорта /да кажем не точно руски, но от там/. Имам си фаворити и от тях. Ще откриеш и твоя домат, но бъди сигурна, че поне за нещо от по-горе изброеното ще трябва да направиш компромис. За това сади, наблюдавай, записвай...писаното остава :swink:
И да кажа, че аз лично не съм доволна миналата година от "Кроха" :sangel:

И една песничка за настроение :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31762
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1121 пъти
Получил благодарност: 2746 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Мария Николова »

Чете публиката (в мое лице) и ви се радва, момичета, на мерака за нови и нови сортове домати! :gush:
На човек му трябва поне един мерак. :daaa: Дали ще е мерак да събере повече сортове от една китка, или ще е мерак за 200 сорта домати - все е мерак! :angelche:
Усмихвам се, че меракът ви преля от доматените теми в задушевната тема, като втасало тесто, което прелива от нощвите навън. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8538
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 908 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

Кимче,ще се пробва всичко възможно.Крохата също ще я видя при мене как ще е.Завъртя ми се една мисъл,дали доматите от други държави имат същия вкус и у нас? За добив айде да речем зависи от доста неща,но за вкус.Дали нашия бг домат е толкова вкусен пък там.И ако са еднакви навсякъде като вид,защо нашия е най- вкусен навсякъде.Примерно,при преместване в друга държава ,взема си семената от тук и си ги садя там.Дали ще имат същия вкус и там или този вкус си остава само тук заради климатичните особенности? Нали то много балкански държави,ама точно нашите чушки и домати,мляко са известни,не на останалите ни съседи.Та мисълта ми е ,че взех семенца от къде ли не,но дали има смисъл да се садят тук?Даже може и не за държави ,а за различни градове и области да е различно.Ето защо Крохата при теб да е различна. :hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8538
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 908 пъти
Получил благодарност: 696 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

Мери,така се радвам,че поглеждаш и тук.Ние за да не досаждаме в другата тема си приказваме общи неща тук.
По -добре е да си обсъждаме нещо,че да не мислим за глупости и да се депресираме.Още малко ми трябва да погледам новини и ще хукна и аз да се запасявам.Сега нямам нищо,купувам по пакет от всички продукти примерно и никога повече.Едно заради финанси,друго да не се развалят и да са ми пресни.Трето липса на добро място за съхранение.
Сега си викам то възрастните хора затова си знаят,мазето пълно,зимнина направена ,да има.А ние зарихме и мазето,то пък едно мазе,не беше хубаво хич направено и ние го бетонирахме миналата година :lol: Та сега нямаме мазе.
Вие нещо купувате ли примерно като резерва по прицип даже? Аз нали Софиянка,та ни мазе,ни буркани,ни резерви.То остави ми и село нямаме никакво ни ММ ни аз.Нашите баби и дядовци отдавна всичко са продали където каквото е имало и станали гражданки и граждани с маникюр и прическа.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”