Първа българска изложба?!

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Аз от както започнах работа подхвърлям на шефовете за изложба на геснериеви, наскоро обаче те на мен ми подхвърлиха за това отварям тази тема да обсъдим къде, как, кога, дали, или! Готови ли сме, знаем ли как се подготвя растение за изложба и все такива неизвестни.
Време е :!:
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Iliana59 »

Това предложих и аз на Старозагорци!Имах предвид Катя,Златкан,Ж.Дечева.
В никакъв случай не подценявам софиянци-теб,Гео,Дара и др.
Като идея е добре.Като изпълнение-иска се организация и мисля,че ще се получи.
Вержи,Гико и Мисти също имат какво да покажат.Лизи също е колекционер.
Има и други които в момента не се сещам имената,/моля да ме извинят,не искам да пропусна някой/но има.
Някой ако се заеме сериозно има какво да се покаже.
Последно промяна от Iliana59 на Яну 15, '15, 22:51, променено общо 1 път.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Е, то ако ще е изложба да е рошава, тоест да се сберат хора от цяла България. Преди да се организира трябва да се измисли. Не е като да не е измислено, но трябва да се приведе в подходящ за страната вид. Хора с колекции колкото щеш, въпроса е те какво мислят, дали са готови, дали искат да се подготвят.

ПП: Уточнение преди да се е шашнал някой - под готови имам предвид психически, никой не си държи растенията в изложбен вид :nod:
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от laydidi13 »

:ieeemyzh: Най-после да се организира изложба.Наистина е време! :dovolen: :daaa:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Албена »

Чудесна идея :daaa: Моите растения са от най-популярните сортове, пък и едва ли ще успея да ги докарам до изложбен вид,но с най- голяма радост ще дойда като посетител. :nod:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Албена написа:Чудесна идея :daaa: Моите растения са от най-популярните сортове, пък и едва ли ще успея да ги докарам до изложбен вид,но с най- голяма радост ще дойда като посетител. :nod:
Е, не, тази философия е много пагубна и с нея до никъде няма да стигнем.
:!:
Всяко растение, което има име, носи в себе си информация и има история, която трябва да се покаже и разкаже. Въпроса е да не изглежда примерно като сдъвкана и изплюта салата с 2 слоя прах, 3 слоя косми зазидани в охлювска лига. Не е възможно и не е нужно от първия път да се постигне високото ниво на САЩ, но трябва да се започне ако искаме някога да ги догоним.

Повтаряйте след мен: "Имам растение и искам да го покажа!" :ieeee: :lol: Дори и едно да имаш, ако отговаря на минималните критерии (които трябва да измислим) значи то трябва да участва. Сега е момента да се наметкаме всички, че после като стане ежегодно събитие неизбежно ще се вдигне летвата. ;)
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от laydidi13 »

А предложения къде ще се състои?Давайте да дискутираме. :dovolen:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от Албена »

Прав си ,Ботан! Веднага се поправям :oops: Имам растения и ще участвам в изложбата на геснериеви. :mrgreen:
Обещавам ,няма да допусна охлювска лиги ,прах и косми.Ще успея да приведа в изложбен вид няколко от тях. :angelche:
Ще се постарая да покрия критериите и да се включа в тази изложба. :nod:
Казвайте сега критериите !
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от calico »

Ехаааа, национална изложба от клуба :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:

Албенче, такива като мен ще са публика, ние ще си носите там напръстниците и ние ще ахкаме.
и калабалък ще правим :ieeee:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Първа българска изложба?!

Мнение от botan »

Ми аз си мисля в БАН там има хубави помещения, които трябва само малко да се освежат и да се разместят някои работи, пък и така ще подпомогнем държавното, хем няма да се плаща наем. Изложбата в Румъния също беше в ботаническата градина и беше много приятно.
Платихме си на входа като посетители и ударихме с един куршум два заека - разгледахме парка, оранжериите и изложбата. Някои от българските посетителите биха могли да сметнат това за минус, но не съжалявам, че дадох тези пари. При това при тях оранжериите бяха с много по-малко видове растения отколкото са нашите, парка беше малко по поддържан ( обаче си има сериозна причина за тази разлика) за това съм сигурен, че едва ли някой би останал недоволен. Ама то, българска работа... времето е или баси жегата или баси студа. :hmmm:
Това са моите размишления относно място, сега искам да чуя вашите. :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”