Професионално развъждане на немски овчарки

За домашните и дивите животни
Аватар
Angela
Kъсо кафе
Мнения: 75
Регистриран на: Яну 17, '11, 19:33
Местоположение: София, Лозен

Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от Angela »

Здравейте!
Искам да ви направя част от новооткритото ми хоби.
Но първо малко предистория.
Работя във фирма за дистрибуция на напитки.Шефът ми се занимава отдавна и с отглеждане и развъждане на немски овчарки.В цялото си шестгодишно пребиваване в тази фирма и за миг не съм се интересувала от животните.Докато не бях помолена да се включа в разработването на фейсбук страница,малко поддръжка на интернет страницата и комуникиране с чужденци относно кучетата.
Това провокира интереса ми и днес знам доста неща за несмкото овчарско куче.Още по-интересното е тренирането им за международни състезания,световни и европейски първенства,както и непрекъснатото снимане и побликване на животните.
Почти се доближава до градинарското ми хоби (в което също съм още лаик),само че доста по-трудно и ангажиращо.
Вярно,че се занимавам с по-административна работа по кучетата, но започвам да бъда въвеждана и в самата същинска работа и да имам досег и със самите животни.
Ето и малко снимков материал.
Тренирането на кучетата:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 9259404949
Клипче с един от най-гордите представители на развъдника- Monk vom Heerbusch /който в момента усилено се използва за разплод :liubov: /
[video][/video]
И накрая малко фръц-фръц
Отново страхотния Монк:
http://www.facebook.com/terminalGS?sk=p ... 9259404949
И прекрасната ни Mara vom Terminal:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 9259404949
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring
My summer wine is really made from all these things
Аватар
Angela
Kъсо кафе
Мнения: 75
Регистриран на: Яну 17, '11, 19:33
Местоположение: София, Лозен

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от Angela »

Имаме си ново попълнение.Прекрасната Cosy vom Moorbeck.
След пристигането й в България,се разболя лошо.5 дни беше на антибиотици и системи.Сега вече е добре и в чудесна форма.
Цяла събота и неделя си играх с клиповете,които са й правили.
Въобще не усетих,че работя.За мен беше все едно си ровя някъде в нета,приятно разпускащо.Много изрязвах,малко лепих,слагах описания и вилнях на воля.
Крайния резултат: http://www.youtube.com/user/Terminalbg
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring
My summer wine is really made from all these things
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1151 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рекс и Зак са още бебета на 6 месеца. Ще бъдат обучени да пазят градината. Да не вземат храна от непознат и да не се доближават до бъдещата ограда. Да не реагират на преминаващи вън от градината машини, хора и животни. Ще трябва само да прогонят непознати нежелани посетители, проникнали вътре в градината.

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от Diyana »

Страхотни са и двамата, направо бонбони :potekoha: Така като казваш на какво трябва да се научат...звучи простичко... :lol:на академия ли ще ги водите или ще ги обучава някой с много търпение и силен глас? На нас ни искаха 600 лв. за обучение без храната и трябваше да я оставим за месец, което няма как да се случи...абсурд...трябва и на мен да ми намерят клетка до Матига :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1151 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от Мария Николова »

Обучението ще е (интернетско) самодейно, ;) но първо да пораснат. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от rumivarna »

Дано не изкопаят фиданките между временно :lol: Младите кучета са доста игриви и хич да им нямаш вяра, че ще правят това което се очаква от тях :D От възрастта на която са в момента обучението може да започне полека лека.
Страхотни са и в много добра форма! Хубавци :tzeluvka:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1151 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от Мария Николова »

rumivarna написа:Дано не изкопаят фиданките между временно :lol: Младите кучета са доста игриви и хич да им нямаш вяра, че ще правят това което се очаква от тях :D От възрастта на която са в момента обучението може да започне полека лека.
Страхотни са и в много добра форма! Хубавци :tzeluvka:
Руми, благодаря ти! :ieeee: Ще предам на стопанина им, Ники ІІ, който взема решенията. :daaa: (Може би трябваше да кажа - на баща им? :lol: :hihihi: )
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Професионално развъждане на немски овчарки

Мнение от cvetnica »

Заинтригувахте ме с овчарките.Аз бях много против тях,харесвах доберманите.Преди три години, на моя рожден ден малкия ми син купи овчарка и аз я приех като мой подарък.Страшно умна, любвеобилна и игрива.
    Изображение
      Изображение
        Много обича да я реша - чака ме.
        Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
        Маргарет Мийд
        Аватар
        DarinaN
        Кафе машина
        Мнения: 3318
        Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
        Местоположение: Пловдив

        Re: Професионално развъждане на немски овчарки

        Мнение от DarinaN »

        cvetnica, защо " против" ? всяко куче си има качества - като екстериор , като порода .... не е без значение и като индивидуалност . овен това овчарката може да се гледа навън , докато добермана е типично апартаментно куче
        аз пък си чакам бебето доберманче наесен
        "Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

        http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
        Аватар
        dora
        Баш кафе майстор
        Мнения: 2444
        Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
        Местоположение: Сливен

        Re: Професионално развъждане на немски овчарки

        Мнение от dora »

        " докато добермана е типично апартаментно куче "- ей на това скачам с две ръце против/не, че някой ме пита/
        Мога да се съглася ако за апартамент се приеме някой замък с големи тревни площи :hihihi: :hihihi:
        “Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
        Публикувай отговор

        Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”