Специалистите- или Кой от какво разбира!

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
dal

Специалистите- или Кой от какво разбира!

Мнение от dal »

:dovolen:
Чували сме , че професионалистите направили титаник , а аматьорът ной-ноевия ковчег
Чували сме , че което го пише в книгите ако растеше по нивите не можем го ожъна
Чували сме какво ли не :D
Имам следното предложение:
Доколкото аз специално се интересувам от цветя и растения , ако може да има тема в която да бъде упоменато кой от клубстващите цветари от какво най вече разбира?! По този начин хората с въпроси могат да потърсят конкретно мнение на лични бележки , или да попитат в тема -въпрос.
Може би защото сте отдавна заедно вие помежду си се знаете , но аз съм наоколо от месец два и почти не съм ориентирана. За новопостъпили членове, непознаващи предишните ви територии на виртуално обитаване също смятам че ще е полезно.
И нямам предвид само научно образование , а по скоро по-богат практичен опит + теоритично познание .
Кой разбира от рози? А кой от клематиси ? А от иглолистни? А от широколистни? От сукуленти? От тревни култури? Водни растения?
Благодаря за вниманието ви :liubov:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Специалистите- или Кой от какво разбира!

Мнение от DOBI »

Аз нямам нищо против!
От цветята разбирам от рози
Имам познания по френски,камиони.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Специалистите- или Кой от какво разбира!

Мнение от vodo-leika »

Цветя - коледни звезди ( уж), зокуми, кампанули, мушкати и сакъзи.
Иначе - преподавам френски и съм редактор :dovolen: .
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Специалистите- или Кой от какво разбира!

Мнение от zmei4o »

аз разбирам от:
химия - ходил съм на олимпиада по химия в 10ти клас :D
завършил съм биотехнологии и се опитвам да си направя лабораторийка да клонирам китки 8-)
моделирам тримерно на ZBrush 2.0 и разучавам следващите версии(немога им смогна) ;)
занимавам се от малък с ботаника - 5ти клас на кръжок по биология, та досега :mrgreen:
имам около 20 годишен бонсай.
с кактуси се занимавам от 9-10клас.
с орхидеи откакто влязох в другия форум (не издържах :mrgreen: ).
вече и хибискуси взех да си харесвам :oops: ;)
разбирам доста от Фотошоп. рисувам и пооправям картинки :) също и HDR

еми засега това :mrgreen: ако се сетя още нещо ще си кажа :D
ps: търся си интелиентна работа може и по интернет :mrgreen:
Последно промяна от zmei4o на Дек 6, '09, 20:34, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
dal

Re: Специалистите- или Кой от какво разбира!

Мнение от dal »

Браво , ей такава тема ми се щеше; ако не е на място тук-да я преместят :stiskam: :ieeee:
После ще пиша и за мен кое какво що :tzvetoman:
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: Специалистите- или Кой от какво разбира!

Мнение от toni »

Леле, Змей, ти ме изуми бе, ако бях по млада... :eeeh: щях да ти налитам :hihihi:
За мен- нищо особено, цял живот съм учила и все отличничка. Занимавам се с много неща и все стигам до края (много скучно). Имам две висши, но както е прието в BG, работя на две места не по двете си специалности.
Мога да помагам за нови технологии (тясно специализирана) в енергопроизводство, машинни разработки на енергоизточници, машинни конструкции- разработка и внедряване, ползвам 7-8 специализирани програми за чертане, конструиране, изчисления. За капак се занимавам и с козметика. Скука на квадрат отвсякъде.
Цветя всякакви гледам от бебе- демек към 50 години. Последните ми страсти са водни растения (бацнах до камината едно фонтанче, ама обмислям и едно езерце с водопадче... да му мисли комшията отдолу)
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Специалистите- или Кой от какво разбира!

Мнение от zmei4o »

ам водни лилии се продават на доста места :)
сега точно незнам дали ги има по магазините :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Специалистите- или Кой от какво разбира!

Мнение от lila »

dal написа: :dovolen: Доколкото аз специално се интересувам от цветя и растения , ако може да има тема в която да бъде упоменато кой от клубстващите цветари от какво най вече разбира?! По този начин хората с въпроси могат да потърсят конкретно мнение на лични бележки , или да попитат в тема -въпрос.
Може би защото сте отдавна заедно вие помежду си се знаете , но аз съм наоколо от месец два и почти не съм ориентирана. За новопостъпили членове, непознаващи предишните ви територии на виртуално обитаване също смятам че ще е полезно.
dal, много ще ти/ви е полезно питането в темите - "Стайни ...", "Градински ...", например в тема "Орхидеи ..." има подтема "Проблеми с нашите орхидеи" или нещо подобно, ако не се лъжа. Няма проблем да се пускат и питания в отделни теми, ако на човек му е трудно да прецени къде да пише. Никой няма да откаже да сподели, обсъди или да даде съвет на никой. Идеята за писане на лични много не ми допада - ще ти кажа защо - отговора може да е интересен и за други хора, които имат подробен проблем или просто въпрос, а може и да са на друго мнение. А колкото до това, че ние сме си се познавали - аз все още опознавам себе си :D :tzvetentze:
Послепис: мога да представя CV ако имаш добра оферта :lol: :lol: :lol:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Специалистите- или Кой от какво разбира!

Мнение от Blue sky »

темата ми харесва, макар и за момента да не мога да се похваля с кой знае какво ;) , основно разбирам от памперси :lol: , и от цветя като общо понятие - гледала съм саксийни професионално за пазара, много са ми на сърце хибискуси, силно се интересувам от озеленяване, умея да правя букети, макар точно в тази част, поне две професионалистки тук силно ме превъзхождат :lol: ;)
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: Специалистите- или Кой от какво разбира!

Мнение от toni »

Аз май по- иначе разбрах темата.
За цветята- ясно има си теми. За кафето и хобитата ни- също.
Но в живота всеки се занимава с нещо различно и би могъл да е полезен и за останалите в някаква степен, като съвет, насочване, препоръки.
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”