Вие достигнахте максималните опити за вход.

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Вие достигнахте максималните опити за вход.

Мнение от admin »

Искам да ви предупредя, че напоследък зачестиха опитите за разбиване на паролите на потребители във форума. Ако при опит за логване получите следното съобщение:
Вие достигнахте максималните опити за вход. Вече ще трябва да въвеждате код за потвърждение.
Това означава, че вие или някой друг е въвел три поредни пъти грешна парола. За да влезете, трябва да отговорите и на допълнителния въпрос след паролата.

Ако сте сигурни, че вие сте този, който е въвел три поредни пъти грешна парола, нямате причини за притеснение.

Ако обаче сте сигурни, че това не сте вие, това означава, че някой е правил опити да влезе във форума с вашето потребителско име.

За да предотвратите успеха на такива опити:
1. Използвайте сложни и дълги пароли - да бъдат комбинация от малки и големи букви, и числа. Такива пароли са по-трудни за разбиване.
2. Сменяйте често паролите си.

Тези две неща в общи линии ви гарантират, че трудно ще бъде разбита паролата ви. :nod:

Понеже все пак невъзможни неща няма, ако паролата ви е била хак-ната, можете да се свържете с мен на имейла на администратора. Пишете ми от имейла, който сте въвели като мейл за контакти във форума. Това е гаранция за мен, че ми пише същия човек.

ravik
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Вие достигнахте максималните опити за вход.

Мнение от orkud »

ЯЯяяяя, снощи получих такова съобщение и се зачудих какво е станало :hmmm:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Вие достигнахте максималните опити за вход.

Мнение от Blue sky »

напоследък ми се случва доста често, просто е адски досадно :twisted:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Вие достигнахте максималните опити за вход.

Мнение от al.yank »

Стига дее,и с каква цел някой ще го прави това? :hmmmmmm:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Вие достигнахте максималните опити за вход.

Мнение от admin »

Аз го получавам и на admin-а, и на ravik, и то няколко пъти вече. Ще проверя логовете на форума, за да видя от какви IP-та са правени опитите.
Възможно е защото въведох допълнителна аутентикация при регистрация и китайските спамъри да не успяват да се оправят с регистрацията, и да правят опити да разбият паролите на съществуващи потребители. А е възможно и да е умишлено. Като проверя IP-тата, ще имам по-голяма яснота.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Вие достигнахте максималните опити за вход.

Мнение от orkud »

На мен също ми е странно :hmmm: , но наистина снощи ми изписа предупреждението, аз чинно си отговорих на въпроса и не му отдадох значение. Чак сега разбрах защо се е получило така.
Да не се хабят излишно, нищо ново няма да научат от моя профил :angelche:
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Вие достигнахте максималните опити за вход.

Мнение от tzarina »

Нали няма значение ако се влизат от две различни IP-та?
Защото когато си ходим в къщата си нося лаптопа, а там е друг интернет - доставчик с друго IP.
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Вие достигнахте максималните опити за вход.

Мнение от admin »

Не, нямат значение IP-тата, от които влизате.
Това е единствено и само при три поредни грешно въведени пароли. Сега чета из форумите, че това се случва масово в нета напоследък в php форумите.
Така че сменайте често паролите, използвайте сложни пароли и това е. :nod:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Вие достигнахте максималните опити за вход.

Мнение от DarinaN »

при мене се случи няколко пъти . мислех, че грешката е в мене, макар че съм активирала "запомни ме ..." и си влизам автоматично и от работа , и от домашния :hmmm:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31841
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1195 пъти
Получил благодарност: 2967 пъти

Re: Вие достигнахте максималните опити за вход.

Мнение от Мария Николова »

Я, виж ти каква била работата!!! :o
Временно компа ми имаше втори ползувател и отначало даже не забелязах, че ми пише "влез", като избрах хобикафето. Че да видите вие майтап - първо помислих, че съм банната. :srofl: :srofl: :srofl:
Пък ние, наша милост, се червяхме от срам (досущ, сякаш съм напълнила гащите) и никому не си признахме излагацията - да не мога аз три пъти да си влеза във форума. :oops: :oops: :oops:
Но категорично не бях сгрешила ни веднъж паролата!!!
Мразя да сменям пароли :twisted: - отново трябва да се помнят! :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”