Деветашката пещера

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Деветашката пещера

Мнение от Миша »

Който е ходил там,само той може да ме разбере.Чувството,което те обзема,като стъпиш в Деветашката пещера,е нещо непредаваемо, влизаш в един съвсем друг свят,или по-скоро,влизаш в свят във света.
Слиза се по една приятно-стръмна пътечка с мисълта за не толкова приятното изкачване наобратно :|

В очакване-входът
Изображение.

Следващата снимка не е моя,първите ми снимки нещо ги прецаках :evil: ,но ми се ще поне мъничко да добиете представа за големината на пещерата.
Изображение
Не знаех къде влизаме,бях чела нещичко ,като например обща дължина 2 442 м, обща̀ площ е 20 400 м2, височина - 60 м,сухи цифри,но когато стъпиш в нея,не мислиш вече за цифрите,а просто чувстваш големината и величието.
Влизаме вътре,без да знаем какво ни очаква

Изображение


Това долу са дървета ,не са храстченца,така че може да го ползвате ,за да си представите горе-долу мащаба :dovolen:

Изображение

Изображение

Навлизаме в дебрите на пещерата,а над главите ни прехвърчат скални гълъби
Изображение

Изображение

И изведнъж светва
Изображение

Изображение

Вътре в пещерата сме,а се разхождаме по брега на поточе ,обрасло с дървета,а над нас-каменен свод :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Камъкът има едно странно въздействие върху мен,кара сърцето ми да трепти,а тук ,вътре в пещерата има всичко-и простор,и светлина,и дървета покрай реката :D ,и мрачни и тайнствени ъгълчета,и безброй стъпки на хора,дошли да се полюбуват на невероятната гледка.
Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Пещерата си е създала свой собствен зелен свят
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А тук ,тези огромни кръгове,са били цистерните с нафта,по времето на соца тук е било военен склад,миризмата на нафта е пропита в камъка,все още се усеща :| ,но това също е част от тръпката :dovolen:

Изображение

За съжаление по-навътре в пещерата не може да се влиза,или поне не може без екипировка,ние влязохме покрай реката още мъничко на фона на фенерите на група спелеолози,повярвайте,преживяването е невероятно :nod:
Изображение

Връщаме се,просто не ти се тръгва от този пещерен зелен оазис

Изображение

Изображение



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тръгваме си,но си обещаваме да се върнем отново :nod: :sheart:С последно сбогом ни
изпращат гугуканията на скалните гълъби.

Ето тук може да се насладите на снимките на професионалния фотограф ,макар аз да си харесвам моите снимчици :D
http://www.dnevnik.bg/bigpicture/2010/0 ... a/?ref=rss" onclick="window.open(this.href);return false;

Прочетох в коментарите за проект за асфалтов път ,барбекюта и не знам още какви глупости,дано не чалганизират тази красота :o :evil: :evil: :evil: Дано парите да отидат за благоустрояването й,вътре имало езерца ,водопади,тунели,дано най-сетне да направят една водна пещера,където да могат да влязат обикновените любители на природата като мен,например ,какво ли би било да проникнеш в недрата на планината ,мечтиии :angel2: Но пък като виждам какво направиха с благоустроените ни пещери,май не ми се иска да я пипат :evil:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Деветашката пещера

Мнение от Миша »

За сега вътре можем да погледнем само през чуждите очи

[video][/video]

[video][/video]

[video][/video]
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Деветашката пещера

Мнение от al.yank »

Миша,благодаря за прекрасното изживяване!
Не съм си представяла,че е толкова величествено и красиво!Сега знам,че непременно трябва да видя това райско място.
А на тази снимка,скалата вляво поразително прилича на профил на старец :dovolen:
Изображение
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
aloe
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Окт 28, '10, 12:56
Местоположение: Варна

Re: Деветашката пещера

Мнение от aloe »

Аз не можах да видя на скалата вдясно
профил на старец,но в ляво скалата прилича на птица -
главата,човката,окото,дори надясно с клоните-цялото тяло и отдолу краката.
Аватар
margilota
Kъсо кафе
Мнения: 99
Регистриран на: Ное 30, '09, 23:17
Обратна връзка:

Re: Деветашката пещера

Мнение от margilota »

Наистина е страшно красиво :nod: Не съм ходила от доста време и сега като разгледах снимките и се сетих колко е прекрасно пак ми се ходи.


Прочетох в коментарите за проект за асфалтов път ,барбекюта и не знам още какви глупости,дано не чалганизират тази красота :o :evil: :evil: :evil: Дано парите да отидат за благоустрояването й,вътре имало езерца ,водопади,тунели,дано най-сетне да направят една водна пещера,където да могат да влязат обикновените любители на природата като мен,например ,какво ли би било да проникнеш в недрата на планината ,мечтиии :angel2: Но пък като виждам какво направиха с благоустроените ни пещери,май не ми се иска да я пипат :evil:[/quote]

Пещерата е обявена през 1996 за Защитен обект — природна забележителност, и не могат да я благоустрояват, но си заслужава да се види водната част.
Ето и няколко снимки от вътре
Изображение
Изображение
Изображение

снимките са от CavesBG.com
http://margilota.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Деветашката пещера

Мнение от Миша »

Маргииии...дай още снимки :potekoha: ,моляяяя :cry: :cry: :cry:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Деветашката пещера

Мнение от Миша »

Открих ги :ieeee: :ieeee: :ieeee: :potekoha: :shock: :potekoha:
Изображение

Изображение

Изображение


Изображение


Изображение

Изображение

http://www.bulgarianlandmark.info/landmark/get/5" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Деветашката пещера

Мнение от Blue sky »

нарочно оставих тази разходка, за момента когато мога да й се насладя напълно и както и очаквах - поразена и очарована съм от величие и красота :potekoha: :ieeee:
Миша :gush: :tzeluvka: :tzvetentze:

и си мисля, ако няма да я благоустрояват вътре, по-добре е и барбекюта да не правят наоколо - нека си стои точно така както е :stiskam:

Алое, птицата, да, видях я :nod:
а за стареца, не се вижда, не се вижда, докато изведнъж ти избоде очите :mrgreen: гледай белия контур леко в долната част на снимката :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”