Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Всичко за форумните срещи, празниците, традиции, снимки, фукня с подаръци и разбира се - честитки като стареем.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от vodo-leika »

Ей, много ги обичах тея двамата! Аз още им вярвам де :D !
Малките ви цветенца написаха ли писма вече? Ако да- къде ги изпращате и какво ще работят джуджетата тази година? :P
Изображение
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от Калина-малина »

vodo-leika написа:Ей, много ги обичах тея двамата! Аз още им вярвам де :D !
Тоест, не обичАХ, а обичАм!!! :D Аз продължавам да ги обичАм и да вярвам...
От тази година за първи път моята дъщеря започна да изпитва известно съмнение, то не бяха доводи, не бяха въпроси..., но аз продължавам да обяснявам всякакви вълшебни случки, та да си повярва детето още малко. Баткото беше в 5 клас, когато вече взе да се досеща, иска ми се и при нея да се удължи времето.
В нашето семейство се процедира така - пише се писмо, вечер се изнася на балкона с малко трошички :D , за да дойде бързолетното пиле от Лапландия и да вземе писъмцето. За сега системата работи :nod: Само не ме питайте, на колко места сега откривам писма адресирани до Дядо Коледа. :lol:
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от ida_ili64 »

Обичам всичко,което доставя радост на близките ми!Щом тези "старци" влизат в тази категория,не мога да не ги обичам! ;) А дали вярвам?!Ами докато са носители на добрите и позитивни идеи-да! :daaa:
Относно подаръците :hmmm: ,човек внаги ще има какво да си пожелава,аз съм се оставила тази година тотално да бъда изненадана!И то си е така!От преди 3 седмици получих "кръстсловица" в която е закодиран подаръка ми! :D Всяка седмица получавам по три буквички,докато дойде Коледа,ще е отворена!Това много радва моя съпруг,мен до някъде ме нерви и когато получих първата,дори му се изрепчих,но когато видях нещастната му физиономия,просто се ненавиждах!За това сега играя с него неговата игра.Каквото и да е ,все ще е хубаво,защото ще е преживяване с него!А това е най-хубавото в цялата история!
Аз за Николаус,съм му подготвила билетчета за "Влаковия Дисни ленд" в Хамбург! :dovolen: А за Коледа съм му купила любимия коняк и ще му взема книгата,която си търси,стига да я намеря,ако ли не-най новата на Хенри Манкел,когото обожава! :dovolen:
Последно промяна от ida_ili64 на Дек 1, '09, 20:32, променено общо 1 път.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от vodo-leika »

Калинче, а какво сте поръчали на джудженцата?
Аз пък като малка чинно си го пусках в пощенската кутия :D ! Иначе все ми казваха, че през годината някое невидимо джудже наднича, за да гледа дали слушам ;) . Още му усещам погледа.... :angelche:
nelumbo
Kафенце
Мнения: 44
Регистриран на: Ное 30, '09, 18:12
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от nelumbo »

Моят син е на 3 и си знае, че Добрият Дядо ще му направи какъвто подарък си поиска...
Обаче да си поиска КОМБАЙН! Джудженцата дори не са виждали такова чудо! :hmmm:
Сега съм в паническо издирване на такава играчка, така че ви моля да помагате, ако видите някъде се обадете, за да не се налага да обяснявам как в Лапландия няма ниви за жънене и прочие глупости :oops:
Моето хоби и професия...http://www.ivenflorist.com
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от paju4eto_Ligla »

Хахаха! Nelumbo, уникално желание! Обещавам да се оглежадм :mrgreen:
Аз пък Дядо Коледа само с Кока Кола го свързвам :hihihi:
Друго си е Дядо Мраз, със синьото палто и достолепната физиономия, и красивата руса Снежанка с дългите плитки :daaa:
Имам слабост към тях и редовно си купувам фигурки, ако ми харесат.
Аватар
sashy
Виенско кафе
Мнения: 304
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:16
Местоположение: Бургас

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от sashy »

А моя малчо вече е на три години и половина и тази година вече очаква с нетърпение срещата с дядо Коледа.Аз му помагам да праща писма до добрия дядо,но желанията нямат край :dovolen:
Основното желание беше бензиностанция.Е най-после след дълго обикаляне я намерих :dovolen:
Сега измисля още хиляди неща и постоянно гледа през прозореца дали не минава шейната с елените :dovolen:
http://sashenceto.snimka.bg/flowers/lyato-2010.514110" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от stela75 »

nelumbo написа:Моят син е на 3 и си знае, че Добрият Дядо ще му направи какъвто подарък си поиска...
Обаче да си поиска КОМБАЙН! Джудженцата дори не са виждали такова чудо! :hmmm:
Сега съм в паническо издирване на такава играчка, така че ви моля да помагате, ако видите някъде се обадете, за да не се налага да обяснявам как в Лапландия няма ниви за жънене и прочие глупости :oops:
Днес обикалях в магазините за играчки и видях комбайн в Плевен.Пласмасова играчка на цена към 12лв мисля но е направена като истински - има си хедер и такива неща....
nelumbo
Kафенце
Мнения: 44
Регистриран на: Ное 30, '09, 18:12
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от nelumbo »

:ieeemyzh: Стела, ще обикалям още няколко дни и ако се проваля, ще пиша на плевенския дядо Коледа да прати комбайна по пощата, може ли?
Моето хоби и професия...http://www.ivenflorist.com
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Дядо Коледа, Дядо Мраз и други старци :)

Мнение от Satori »

Моят големият е поръчал на Дядо КоДЕля бинокЕл. Ние у дома упорито наричаме добрия старец с истинското му име, Дядо Мраз :mrgreen: И се налага да обясняваме на малкия понятието "идентичност на лице с различни имена." /Трябва да се засрамя - от няколко дни лъжа детето, че ще направим елхата, и забравям/ :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Празници и срещи”