Лепнещи листа

Модератор: Миша

Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Лепнещи листа

Мнение от Feeriq »

Моля за бърза помощ :lol: Звучи смешно ама положението е свръх критично .Всичките листа на три огромни бенджамина ,два фикуса алли/така ли се пишеше незнам ама../, шефлери и един малък индийски люлюк лепят страшно.Люляка е около 40 см. висок а е вече почти без листа вероятно от лепкащата гадост.Знам какво е това чудо -въшки нали ама незнам как да се справя с почистването максимално лесно, че става въпрос за наистина големи растения над 1,5м. високи и с тия малки листенца направо незнам какво ще правя не върви 1 по едно да ги чистя с памуче :x Знам, че трябва да трия листенцата едно по едно със някакъв спирт ама после с какъв препарат незнам ,че не съм имала такъв проблем досега.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Лепнещи листа

Мнение от Blue sky »

Феерия, ако имаш подвижен душ в банята, просто ги измий много внимателно
слагаш легнала саксията, насапунисаш с гъбата едно хубаво, ама внимотелно де, после плакнеш и това е :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Лепнещи листа

Мнение от Feeriq »

Имам такъв душ :nod: .Само, че не разбрах с какво да мия - обикновен сапун ли само?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Лепнещи листа

Мнение от Blue sky »

сапун, или веро :nod: с топла, не гореща вода - да се поразкисне лапкавото и изплакваш хубаво и така :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Лепнещи листа

Мнение от libra »

Бенджамините и шефлерите много ги обичат щитоносните въшки дето са кафеникави и се залепват плоски на обратната страна на листата.Не ги обясних хубаво ,но мисълта ми е ,че се налага и ръчно почистване,а и пръскане.
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Лепнещи листа

Мнение от Feeriq »

Значи ако правилно съм разбрала първо ги изкъпвам с хладка водичка със сапун после търся някакъв перпарат да пръскам защото ръчно почиставне в моя случай е направо мисия невъзможна :hmmmmmm: А какъв препарат да използвам и откъде да го купя ?Сещам се само за аптеката в магазин Бриколаж ама там колко са компетентни .. :hmmm:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Лепнещи листа

Мнение от Blue sky »

ако се справиш успешно с къпането, препарат може и да не се наложи :stiskam: а само наистина с памуче съ спирт където е нужно
зависи вече от въшките
а може това лепнене изобщо да не е въшки, някои растения отделят такъв лепнещ сок поради физиологичен стрес
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Лепнещи листа

Мнение от Feeriq »

Въшки са и преди са хващали същото тия растения ама майка ми ги гледаше ок и се справяше още в самото начало с тая напаст не съм се интересувала обаче как :oops: Но вече я няма :snif: и растенията са малко на самоотглеждане в момента иии изпуснах момента когато са пипнали тая гадост и сега съм в паника не искам да ги загубя .Благодаря за съветите :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Лепнещи листа

Мнение от Titi »

Feeriq написа:Въшки са и преди са хващали същото тия растения ама майка ми ги гледаше ок и се справяше още в самото начало с тая напаст не съм се интересувала обаче как :oops: Но вече я няма :snif: и растенията са малко на самоотглеждане в момента иии изпуснах момента когато са пипнали тая гадост и сега съм в паника не искам да ги загубя .Благодаря за съветите :tzeluvka: :tzvetentze:
иди в аграрна аптека и ще ти дадат каквото трябва :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”