Новото ми хоби

Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Новото ми хоби

Мнение от ida_ili64 »

От дълго време си мечтая за бродировъчна машина,може би над две години...Представях си как ще мога да избродирам някой квадрат,и да го прикача умело към квилта...Или пък-бродирана картина в пачуърк рамка :dovolen: .Но не смеех и да изкажа на глас мечтите си,защото цените са космически...
Преди два-три месеца,не знам по какъв повод бе,говорихме за нещо,аз само въздъхнах дълбоко и казах:"Ако забогатея един ден,ще си купя бродировъчна машина!"И толкова...
Сега ,като ми се повреди шевната машина,съответно отидохме в специализиран магазин на PFAFF и съответно освен ,че ремонтират,хората и продават всички прозводи на марката...Та аз,докато жената ровичкаше из машината ми,се залепих за бродировъчните машини.И по-точно,загледах PFAFF-creative 2.0,тъй като тя е със сравнително най-достъпна цена и с добри параметри.Много се изненадах,като видях,че цените са доста надолу,завъртях се...иииии погледа ми се закова директно на PFAFF creative 4.0 и цената й-с над 45% надолу.Помислих си,че аз нещо не схващам и попитах продавачката,вярна ли е цената или се отнася за нещо друго,софтуер към машината и т.н.?Отговорът бе:"Да ,това е цената в момента,трудни времена са,а всички искат да продават!"
Та,в петък, след работа Вилфрид ме помоли да отида да го взема от работа и ме предупреди,че ако имам някакви планове тряба да му кажа,защото той иска да отидем до някъде и ще се приберем късно вечерта.Е,отидохме :dovolen: !
В момента си имам чисто нова машинка PFAFF :ieeemyzh: creative 4.0 с рамо за бродиране на PFAFF creative vision 5.5-най-високия клас за PFAFF,позволяващ ми с това рамо да правя бродерии с рамери 360 Х 350 мм- възможно най-големия размер за бродиране сред всички производители на бродировъчни хоби машини.Това е Коледния ми подарък,през септември :dovolen: !
Вчера,нощес,днес чета всичко и ми е пълна каша в главата,защото инфото е много ,а и софтуера :hmmm: хич не ми е слабост,но успях да задвижа рамката за бродиране ,да изтрия една мостра от паметта :snif:(за което още не мога да си простя) и да направя ето това:

Изображение

Представих си модела и изпълнена в есенен нюанс цвят-меланж,но трябва да си купя такава специална макара,за сега имам само дюсови в къщи.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11903
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 191 пъти
Получил благодарност: 303 пъти
Обратна връзка:

Re: Новото ми хоби

Мнение от johnstalker »

Ех-хх.. измързеливи се и ти. Ще забравиш гобленирането, ще наслагаш инициалите ви на всички дрехи само за няколко часа. :D :daaa:
Ако не е тайна на каква цена я взе? И може ли да прекарва и растерни файлове?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Новото ми хоби

Мнение от Blue sky »

Иде, честит подарък :ieeee: :tzeluvka: да те радва винаги толкова много, колкото сега усещам да струи от теб :stiskam: :gush:
He who plants a garden, plants happiness
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Новото ми хоби

Мнение от libra »

Много ценен подарък-честито!Виждам ,че вече имаш и успех!
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Новото ми хоби

Мнение от Снежи »

Идеее, Изображение това е за Вилфред !!! А на теб пожелавам да радваш повече очите и сърцата ни !!! Знам ,че го умееш !!! ИзображениеИзображениеИзображение
Виждаш ли, ти още веднъж ни показа и разказа,че нищо на този свят не се случва случайно!! И дори това,което приемаме като лош момент и разочарование, носи след себе си прекрасни мигове на радост!
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Новото ми хоби

Мнение от Зари »

Еха, Иде, тази машина открива нови творчески хоризонти! Жилая ти непресъхващо вдъхновение! Честита Коледа! :lol:
Да ти е жив и здрав Вилфрид! Все така да те те радва, че и повече! :D
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 253 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Новото ми хоби

Мнение от mileni »

Ида,честито!
Напълно си заслужаваш ,подранилия коледен подарък.
Тя и снежи го е казала,всяко зло-за добро :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Новото ми хоби

Мнение от Ламята Спаска »

Честито!
Със здраве да си я ползваш и да ни радваш с много нови неща!
Желая ти творческо вдъхновение!
Поздрави и на Вилфред!
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Новото ми хоби

Мнение от цеци »

Честито и от мен ! Сега сигурно не четеш много тук ,защото бродираш,но чакам с нетърперие резултата :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Новото ми хоби

Мнение от ida_ili64 »

Благодаря на всички за милите думи! :tzvetentze: :tzeluvka: Наистина се ровя много в нета,ама да си търся безплатни схеми на модели,щото тия ,дето ги имам все не са ми достатъчно!Лакомия човешка :lol: !

Джони,не мисля,че ще се откажа от пачуърка,още по вече да се омързеливя,който получава подарък за да работи,той едва ли може да стане мързелив :dovolen:!Пачуъка си ми е дълбоко в душата и сърцето,просто знам,че сега пред мен има още една отворена врата за творческата ми натура.
Машината,която имам е ето тази:

http://www.pfaff.com/ru/18608.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Изкарах го на руски,но мисля,че могат да се сменят езиците.Относно цената-не ми се коментира.А движението на машината :hmmm: ,Вилфрид казва,че точно с такива фаилове работи,но честно,на мен не електрониката като софтуер и хардуер,не ми е слабост ;) !
Надявам се да я разуча по скоро и наистина да се забавлявам,работейки.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”