Профилактика против кърлежи

Модератор: Миша

Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Профилактика против кърлежи

Мнение от Satori »

Трябва ли с нещо да обработваме тревните площи в домашната градина против кърлежи? Ако да, с какво и как? Овце наблизо няма, куче също, скиторят котки разни и понякога гледаме /не ние де, чичото/ кучето на съседите, като отсъстват.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Профилактика против кърлежи

Мнение от mucunka »

Според мен е наложително да се пръска.Тази пролет поне 10 деца от градината ни бяха с кърлежи,но от домашните градини.Интересното е,че кърлежи има и по дърветата.А относно препаратите-в аграрните или втвринарните аптеки,а и има и специални фирми за пръскане,които може би продават препарат.Дъщеря ми си купи и напръскаха.Но 24 часа е карантината- да не се играе навън и поне 12 часа затворени прозорци.Да добавя ,че при пръскане в детската пръскат и дърветата и храстите-2 пъти в годината,пролет и есен.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Профилактика против кърлежи

Мнение от Satori »

mucunka написа:Според мен е наложително да се пръска.Тази пролет поне 10 деца от градината ни бяха с кърлежи,но от домашните градини.Интересното е,че кърлежи има и по дърветата.А относно препаратите-в аграрните или втвринарните аптеки,а и има и специални фирми за пръскане,които може би продават препарат.Дъщеря ми си купи и напръскаха.Но 24 часа е карантината- да не се играе навън и поне 12 часа затворени прозорци.Да добавя ,че при пръскане в детската пръскат и дърветата и храстите-2 пъти в годината,пролет и есен.
:tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Профилактика против кърлежи

Мнение от calico »

Освен пръскането на тревата, трябва и самите деца да се пръскат. те ходят навсякъде и не знаеш къде е пръскано и къде не. Има препарати на аптеките - тип репеленти, ние винаги се пръскаме всичките когато сме навън- краката до коляно, чорапи, обувки, и пр. Аз когато имам, ползвам Биокил, и детето също пръскам с него.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Профилактика против кърлежи

Мнение от Satori »

И на теб много :tzeluvka:
dal

Re: Профилактика против кърлежи

Мнение от dal »

хехе..в кюстендил миналата година ходеха с гривни на краката-нашийници за котки , против бълхи и кърлежи.... :D
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Профилактика против кърлежи

Мнение от nel4o »

По този случай да алармирам - в Южния парк е нещо страшно. Кучката е ваксининрана и въпреки всичко я лазят. Умират, но ги има в огромни количества. :evil:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Профилактика против кърлежи

Мнение от Titi »

nel4o написа:По този случай да алармирам - в Южния парк е нещо страшно. Кучката е ваксининрана и въпреки всичко я лазят. Умират, но ги има в огромни количества. :evil:
В Западен парк са сложили табели, че са ръсили против кърлежи. Тичам с голи крака и ръце, за сега не са ме налазили.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”