Розите, които не бихте засадили втори път и причините за тов

Публикувай отговор
Lois

Re: Розите, които не бихте засадили втори път и причините за

Мнение от Lois »

значи ще трябва да я взема да прави компания на моя Дарби :lol:
незабравка

Re: Розите, които не бихте засадили втори път и причините за

Мнение от незабравка »

Да,грешката е моя,обърках Дарсито с Манстед Уоод,който си мирише ,да и на цвят е малко по-тъмен. :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите, които не бихте засадили втори път и причините за

Мнение от calico »

хайде тази тема нагоре, че идва време за розени поръчки и ако някой иска, да чете, че после да няма "що не ми казахте"

имам 2-3 рози за тук, ама ще потърся снимки и ще ги добавя.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13781
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 247 пъти
Получил благодарност: 521 пъти

Re: Розите, които не бихте засадили втори път и причините за

Мнение от zeleno »

с една забележка - добавяйте рози , които имате от поне три години :!:
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: Розите, които не бихте засадили втори път и причините за

Мнение от violi16 »

Бих заменила Глория Дижон с която и да е , нещо хич не ми е по сърце.
Жаклин дю пре също ме разочарова , а е в президентската ложа ;)
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Розите, които не бихте засадили втори път и причините за

Мнение от dancheto »

dancheto написа:Аз съм малко разочарована от Пиер Карден - розата, не модната икона.... :D страхотен цвят, шарка, но.....като се отвори напълно е ....поне за мен, /понеже не обичам толкова разчепнати цветове/, отвратително гола. Принципно обичам чайните хибриди, но да не са отворени изцяло и да останат с дупки в средата.....това не е причина вече да имам и Хайди Клум и още ред други....да не забравя Пишмината и §иркус Ескимо, вече доста по-различни развъртяни цветове се улавям, че харесвам, та....може скоро и разчепения цвят на Карден да ми хареса.....сега е заформил пак пъпка, ще го снимам и покажа до последно как разтваря цвета! Ами за сега е това, отскоро съм с рози, та ще следя с интерес.
Вземам си думите назад! Тази година вече е с уникален цвят и мирише ....както я определи ММ - като казанлъшка роза! Явно им трябва време да укрепнат и поне на третата година да си покажат пълния разкош....
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1818
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Розите, които не бихте засадили втори път и причините за

Мнение от evelin_pas »

Аз не мога да се включа с мнение по темата, защото всичките ми рози са първа година. :nod:
Обаче се записвам да следя темата, че нали предстоят розените поръчки. Чакам ги с нетърпение. :angel2:
лалесъм

Re: Розите, които не бихте засадили втори път и причините за

Мнение от лалесъм »

violi16 написа:Бих заменила Глория Дижон с която и да е , нещо хич не ми е по сърце.
Жаклин дю пре също ме разочарова , а е в президентската ложа ;)
Моята Жаклин е преместих от президентската ложа още след първата година - пълно обезлистване от черни петна в средата на сезона и цветове при прецъфтяване висящи като парцали :snif: След 2 години на новото място положението е същото. И все пак е с неповторимо излъчване тази Жаклин :mrgreen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите, които не бихте засадили втори път и причините за

Мнение от calico »

Всъщност една роза имам, за която мога да кажа:!!! никой и никога да не я купува.
Durance Ancian Rosa, на Масад.
Храста е на 4 пълни години, пета кара, всичко друго и е наред само дето никога не съм я видяла разцъфтяла.
Прави милиони пъпки, които никога не отваря. Като види обещанието и човек си вика "малеее, какво ме чака тук."
Да, ама го чака рязане на неотворени и увяхнали пъпки, всичките милиони пъпки.
Понякога ми е отваряла 2-3 цвята на втори цъфтеж, а тя прави непрекъснато пъпки. Цвета е прекрасен и силно ароматен, аз затова и я взех. На слънце е, целодневно почти, и храст има, и е здрава, абе всичко е на 6 без отварянето

ето я- това нещо никога не се отваря
а трябваше да покрие лятната баня с цвят.
Изображение
наесен я махам и изхвърлям, не я купувайте тази роза


иначе имам и други рози които не бих купила пак, но нито една не е чак толкова лоша като тази
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
nelidech
Кафевар/ка/
Мнения: 861
Регистриран на: Май 19, '10, 13:23
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Розите, които не бихте засадили втори път и причините за

Мнение от nelidech »

Аз не бих си засадила Лариса . Само тя може да има брашнеста мана в най-голямата суша, освен това прецъфтява много грозно, първа завъжда листни въшки ... Беше на сянка , беше на слънце - няма оправия.
"Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш" Алън Чалмърс
http://nelidech.snimka.bg/flowers/rozi.508923.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”