Розите, които не бихте засадили втори път и причините за тов

Публикувай отговор
Аватар
Eli4ka
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Юли 7, '11, 07:10
Местоположение: София

Розите, които са ни разочаровали

Мнение от Eli4ka »

От толкова много поръчки на мечталки, кажете и кои рози са ви разочаровали и защо. Тази информация ще е много полезна за останалите, които искат някоя роза, хубава на снимките, но в действителност да не изглеждат така нещата.
elena kirilova

Re: Розите, които са ни разочаровали

Мнение от elena kirilova »

аз мога да кажа само за една моя роза която не харесвам
и това е Акрополис
не ми харесва нито по цвят ,нито по ръст,нито по цъфтежност
подарих я на Вержи ,защото тя много искаше точно нея
дано на нея да й хареса
нали знаете -по цвет и вкус ....
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите, които са ни разочаровали

Мнение от calico »

записвам се в тази тема, че е важна.
ама то на другото лято чак ще можем повече да пишем тук? все пак моите рози още нямат и година, ще почакам за оценките...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Розите, които са ни разочаровали

Мнение от dal »

ИзображениеRosenstadt Freising

Храстова роза на кордес , 1993 / промотирана наново 2003 -тази роза е едно голямо разочарование , навярно и заради невероятните снимки , които я придружават из интернет
аз успях да накарам и моята да цъфне по този начин , еднократно , миналата година.
ето я ,една снимчица Изображение
Натирена в тъжен ъгъл под един китайски мехурник и забравена от бога-това лято мисля
че не е цъфтяла .Не съм я поляла веднъж нито с тор , нито с вода ....

не обичам да пиша лошо за цветя :hmmm:

'Ferdinand Pichard' rose Изображение Реми Тане , 1921 г
Hybrid Perpetual , вече три години цъфтя веднъж това лято пролетта ...
отново поразяваща фаца , отново отзиви за много цъфтеж , издръжливост на сянка , 0 % податливост на болести
интересното е , че е материал за работа за доста ивичести сортове .... :hmmm: Обаче тука не върви....
ще я местя и нея....-на снимката е в дясно от блу муун Изображение
Последно промяна от dal на Ное 18, '11, 19:32, променено общо 2 пъти.
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Розите, които са ни разочаровали

Мнение от gyulcem »

Ferdinand Pichard - И аз съм разочарована от нея , местих я за 2 -ри път на място където да не я гледам.
Зехрин Дороти -нещо ми цьфтя еднократно ,следващата ще видя как ще се отчете и ако е пак същата ще я местя.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Розите, които са ни разочаровали

Мнение от dal »

остинката Rosemoor -на три години висока педя и цъфтяла точно два пъти :snif:
снимка от нета :Изображение
и моята нещастна роза /дори не знам в момента къде е из двора
Изображение
Изображение
Аватар
Eli4ka
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Юли 7, '11, 07:10
Местоположение: София

Re: Розите, които са ни разочаровали

Мнение от Eli4ka »

Дал, не си права за 'Ferdinand Pichard' , на него му трябват още доста години за да се развие и да те радва с цвят. След 5-6 години ще се чудиш , защо си я завлякла в някое затънтено ъгълче :lol:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7412
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 863 пъти
Получил благодарност: 1663 пъти

Re: Розите, които са ни разочаровали

Мнение от ljuboznatelna »

Не може да се очаква от роза, натирена без грижи в някой тъмен ъгъл, да цъфти и радва. Правилния вариант е, когато някоя роза не върви, да й се намери по-хубаво, а не по-лошо място. Да е слънчево,да се тори, да се полива....И ако тогава нещата не се получат, вече може да се каже, че е разочароваща. Освен това зависи и от почвата, ама много зависи, така че ако при един не върви, при друг може да не е така. В този смисъл темата е малко заблуждаваща.
Аз имам няколко рози, на които намерих по-добро (най-вече слънчево, но и с друга почва) място, ами съвсем различно нещо се получи.

Освен това като си показват тука розите, пуснат една красива снимка на цвета и толкова. А на храст нещата са различни, аз имам рози с красиви цветове, но не ми харесва как са разположени върху храста, и обратно. Това вече си е въпрос на вкус.
bell

Re: Розите, които са ни разочаровали

Мнение от bell »

Тук си много права, но вчера не успях да пиша. Поне няколко рози преместих есента, едната беше Сантиментала. Когато я взех си беше много хубава, като присадка и клони, но цяло лято нищо, нито расте, нито цъфти, като препарирана. Поливах, торих, поливах, торих все тая. Мястото е близо до единия ъгъл на къщата и там видно има проблем. След като я изместих, тази пролет си расте чудно, пък и едни цветове взе да изкарва, красота. Напълно съм съгласна, че трябва да се внимава в оценките на розите поне първите две години. Изборът на място е много важен, развитието на розата също. И аз преди да потъна в отглеждането очаквах от първите цветове след засаждането да е като за снимка. Да ама не, на розите им е нужно време. Някои се справят по-бързо да покажат красотата си, други по-бавно. Друго мнение от книгите е свързано с торенето и поливането, че розите се оставят първата година без особени грижи, за да могат сами да се справят, да развиват корени и т.н.т. Да ама нали съм от нетърпеливите, пък и чета избирателно, та пролетно време ги почвам наред няма стари, няма нови торя всичко наред и поливам. Не виждам да им се отразява зле, а точно обратното. Тоест роза оставена първата година, а може и втората без особени грижи няма как да се развихри има де, но зависи от сорта. А, реалните оценки и според мен ще са след поне две, три години от засаждането.
bell

Re: Розите, които са ни разочаровали

Мнение от bell »

Мен биха ме разочаровали рози, които са видно болнави, като сортове. И това е защото не обичам да пръскам. Опитвам се да им създавам оптимални условия, пък дано да се справят. Миналата година видях зор с някои от чаените на Мейланд ще ги видя тази, ако пак са така ще ги подарявам на алхимици, които искат да ги приютят и гледат. Предпочитам да взимам по-устойчини рози на болести, защото тази химия на препаратите ми е непонятна.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”