Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2965
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1773 пъти
Получил благодарност: 1746 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Клеър »

Аника написа: Юли 5, '20, 13:09 Ихаа, Клеър, колко годишна е тази красота?
Около 15 годишна е . Не мога да я снимам хубаво , трябва да се кача на покрива :lol: . и е височка около 8-9 метра , а най- горните клонки може да достигат и 10 метра .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31840
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1194 пъти
Получил благодарност: 2965 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Мария Николова »

Мили другарчета, публиката ви остава с впечатлението, че никой не знае името на своята рамка в градината.
И като се изкихах по въпроса, :sgiggle: да попитам дали някой има моята рамка - гинко билоба - и виждал ли го е да цъфти?
Преди десетина години в един благотворителен търг, само заради идеята наддавах и го купих, голямо една педя. Попадна на човек да не му пречи да си живее както си иска. Сега е към 3 метра, разперен на където иска.
Веднъж, в момент на недостиг на акъл :srofl: за решаване на проблем, сдъвках едно листо. Акълът ми остана колкото си беше, :sgiggle: само дето ми загорча в устата. :hihihi:
Но до сега не дава надежда, че ще видя цвят. А не може да се цепи от всички дървета, и гикото трябва някой ден да цъфне! :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2965
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1773 пъти
Получил благодарност: 1746 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Клеър »

Мери , моли се Гинкото ти да не цъфне , че като даде едни плодчета , че като паднат по земята , че като се разфунти , няма да можеш да се доближиш до градинката си . Смрад неописуема . Не съм се заглеждала как цъфти , но плодчетата ги знам много добре .
Мънички жълтички , като сливки джанка , но по- дребнички и ужасно смърдящи .

Пък рамката , да знаем и нея как се казва , но и ти знаеш , но все пак " Албиция " :tzeluvka:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Еличка »

Ауууу, Мери, имаш късмет. Доколкото знам гиковците са двуделни растения -мъжко и женско. В нашия град имаме алея от тях. Нямаш идея каква смрад се носи октомви-ноември от падналите плодчеда. Старите градски тоалетни около гарите са си чисто цвете за мирисане! Иначе народът бере с торби, ама все повече изкуква, тъй че и аз не ям и чай не варя.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Еличка »

:lol: :lol: :lol: с Клерчето сме писали заедно....
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31840
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1194 пъти
Получил благодарност: 2965 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Мария Николова »

Браво, Клеър, знаете името на рамката си! :sclap: :sclap: :sclap: :ssvirka:
Права си, знам, че е албиция. ;) :hihihi:
Хващам се на бас, че моето акълесто дърво е единствено в Н.З. И щом, трябва още едно различно гинко, за да се опрашват, значи съм спасена от смрадта на гадните плодчета. Ако някой ден му дойде времето да цъфне, цвета му ще си увехне неопрашен.
Няма да го махам. Нека декоративния нар от Маги има с кого да си шепне, повее ли вятър.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 956
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Аника »

Клеър написа: Юли 5, '20, 13:55
Аника написа: Юли 5, '20, 13:09 Ихаа, Клеър, колко годишна е тази красота?
Около 15 годишна е . Не мога да я снимам хубаво , трябва да се кача на покрива :lol: . и е височка около 8-9 метра , а най- горните клонки може да достигат и 10 метра .
Не знам защо, но рядко съм виждала големи албиции, нашата доста бавничко набира скорост, тази година цъфти за първи път
А твоята още дълги години да те радва!
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2965
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1773 пъти
Получил благодарност: 1746 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Клеър »

Аника написа: Юли 5, '20, 22:01
Клеър написа: Юли 5, '20, 13:55
Аника написа: Юли 5, '20, 13:09 Ихаа, Клеър, колко годишна е тази красота?
Около 15 годишна е . Не мога да я снимам хубаво , трябва да се кача на покрива :lol: . и е височка около 8-9 метра , а най- горните клонки може да достигат и 10 метра .
Не знам защо, но рядко съм виждала големи албиции, нашата доста бавничко набира скорост, тази година цъфти за първи път
А твоята още дълги години да те радва!
Благодаря ти Аника , и теб също да те радва дълго твоето мъниче . На колко години е твоята ? Мисля , че първите 5 години по- бавничко растат , но после набират скорост . Близо до нас на улицата има младо дръвче не знам на колко е точно , но тази година почти удвои размерите си , а все си растеше по малко . Пред нашата къща засадих тази година един мъник , хвана се . Ще го видим ще му хареса ли там . Ще му засадя и другарчета да не е самичко , та да цапат там , че боклука от цветовете е в изобилие .
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 956
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Аника »

Ами..и аз не знам, взехме я преди 3год, една пръчка около 1.7м, слабо разклонена, нещо страдаше, пръскахме, капеха листенца

Ще чакаме и ще видим, малко сме я вързали сега, че да вдигнем нивото :)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31840
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1194 пъти
Получил благодарност: 2965 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Ето ми ги двете рамки на двора. :angelche: :lol: Гинко билоба и декоративния нар на заден план. Не знам дървовидния хибискус, вкоренен от една италианска клечка, брои ли се за рамка? :sthinking:

Изображение

Изображение

И цъфката му - сега започва да цъфти. :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”