От А до Я за любимите домати 2020

Модератор: Миша

Заключено
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 204
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Пламен »

kim написа: Юли 5, '20, 14:51 Някой ползвал ли е това?
https://genkoenchev.com/grovir-grovir
Да, аз. Засега само веднъж съм пръскал. По фейсгрупи разни специалисти пишат, че е за наивници. Нямало как тези 2 елемента да помагат при вируси. И Стенли купих ново. То пък си мирише на амоняк още с отварянето. :hmmm:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

Пламен написа: Юли 5, '20, 14:58
kim написа: Юли 5, '20, 14:51 Някой ползвал ли е това?
https://genkoenchev.com/grovir-grovir
Да, аз. Засега само веднъж съм пръскал. По фейсгрупи разни специалисти пишат, че е за наивници. Нямало как тези 2 елемента да помагат при вируси. И Стенли купих ново. То пък си мирише на амоняк още с отварянето. :hmmm:
Според теб има ли ефект? То май се оказва, че всичко е за наивници, но поне разбрахме каква е оптималната температура за поникване на семената на някои култури :D А иначе специалисти да искаш във ФБ :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4911
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 377 пъти
Получил благодарност: 319 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Di_Va »

Пламен написа: Юли 5, '20, 14:58 ... И Стенли купих ново. То пък си мирише на амоняк още с отварянето. :hmmm:
И моето Стенли си миришеше на амоняк при първото отваряне, щях да се обаждам да питам, но забравих. Ама все се надявам да има полза някаква :lol: :stiskam: !
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivrabetsa »

shoshy написа: Юли 5, '20, 00:41 Поздравления на отгледалите здравии зрели вече домати!
Изгледах клипа на Краси, но моля за съвет....това по доматите ми бронзовост ли е?

Изображение
Жилкова некроза
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 204
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Пламен »

kim написа: Юли 5, '20, 15:14
Пламен написа: Юли 5, '20, 14:58
kim написа: Юли 5, '20, 14:51 Някой ползвал ли е това?
https://genkoenchev.com/grovir-grovir
Да, аз. Засега само веднъж съм пръскал. По фейсгрупи разни специалисти пишат, че е за наивници. Нямало как тези 2 елемента да помагат при вируси. И Стенли купих ново. То пък си мирише на амоняк още с отварянето. :hmmm:
Според теб има ли ефект? То май се оказва, че всичко е за наивници, но поне разбрахме каква е оптималната температура за поникване на семената на някои култури :D А иначе специалисти да искаш във ФБ :dovolen:
Не знам дали има ефект. Още е рано да се каже. Към края на сезона ако все още има живи плододаващи растения, значи нещо е помогнало - ама дали Гровира и аминокиселините, дали Стенлито или късмета, ще видим.
Титрив
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Апр 2, '20, 19:26

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Титрив »

Добри съвети има навсякъде по нета. Малко са тези дето вършат работа.
Виждам тук снимки на "болни " растения, особено на листа. И се почва- алтернария, мана някаква, свински грип...и коронавирус за капак.
На листата обаче нищо им няма. Просто са остарели и им е време за отмиране. След тях идват млади листа . Така е в живота...
Сега запука дъжд, както си е нормално и пак ще ме отмени в поливането. И кво- домата направо трябва да се скапе щото не му е комфортно да получава вода от небето!?
Не знам растение дето Господ да не го ръси отгоре. Требе половината да са се затрили досега, ама си живуркат. И при мен биват сносно.
Минавам смело на дъждуване щото няма по естествен и сгоден начин за доставяне на необходимата вода. С пръскалката дето си играя в момента може да полея 50 кв м. Аиде да са 40 защото зависи и от налягането на водата.Струва десетина лева, а за капково колко струва всеки има нет дома. Няма филтри, няма запушване от боклуци. Дюзата е 3 мм. При 3 атмосфери налягане и пясък хвърля на 3 метра. Пробвах го.
Докато писах, дъждът премина и изгря слънце . Ми сега- всички листа са с капки като миниатюрни лупи и очаквам всичко да изгори. :D :cry: Само дето няма да стане.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от shoshy »

Alys, ivrabetsa, благодаря за отговора!
Пръсках със Стенли, остава с триходерма и каквото такова :snif: .
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2312 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Шоши, онези листенца с лилавите петънца не са страшни, но петната по доматите не ми харесват. Опитай с триходерма през ден, дано помогне. Ако и времето се позасуши, някои растения ще се възстановят.
Титрив
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Апр 2, '20, 19:26

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Титрив »

shoshy написа: Юли 5, '20, 17:18 Alys, ivrabetsa, благодаря за отговора!
Пръсках със Стенли, остава с триходерма и каквото такова :snif: .
"Самолечението води до опасни последствия"-имаше такова дадзибао в поликлиниките...
Да изръсиш всичко що има в аптеката обикновено не е фатално, само ти става златен домата, ако се отчува де...
Аватар
run..
Дълго кафе
Мнения: 137
Регистриран на: Мар 9, '20, 19:47

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от run.. »

...
Простак чете морал...

Нов съм, не съм оттук и съм за малко...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”