От А до Я за любимите домати 2020

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2312 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Краси, благодаря за видеото и информацията! Фюри, Авант и Тепеки - записвам за всеки случай. :dovolen:
нина
Кафе с мляко
Мнения: 211
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от нина »

И аз благодаря много за видеото! За себе си отдавна съм стигнала до извода, че такива домати са овирусени, но друго си е да го видиш на живо. Всяка година от три- четири години губя доста растения заради вирусите и наистина няма спасение! Разсадът ми е здрав, хубав, пръскам, правя сеитбооборот, слагам лепливи уловки (жълти и сини), садя босилек, невен, тагетис но нищо не помага. Единствено не пръскам със Стенли, защото 50 лева ми се вижда доста скъпо за 40 корена домати. Може би и защото покрай нас всички места са изоставени, ми е толкова трудно да се справя с насекомите.
blader
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юни 12, '17, 10:25
Получил благодарност: 1 път

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от blader »

peterstamov написа: Юни 22, '20, 15:03 TSWV - Бронзовост може би?
Благодаря за мнението, макар и с закъснение! Днес след като гледах новото видео на Краси Лазаров видях поне още един пострадал домат и все повече си мисля и аз, че е бронзовост. Преди имах един и изкорених, сега и този сигурно ще го последва. Във вторник пръсках с корсейт, моспилан и кабор. Незнам моспилана дали би бил полезен в случая или да минавам на фюри или нещо друго? Кога и с какво да пръскам според вас? Още един въпрос, преди това като съм пръскал с ридомил голд с карантина 14 дена и корсейта има 3 дена, значи общо 17 дена карантина или се гледа по-дългата от 2те карантини и не се наслагват?
Ето и снимки на доматчето, надявам се по-добри, че Миша предния път каза, че не се разбира от предните:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
нина
Кафе с мляко
Мнения: 211
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от нина »

Гледа се най-дългата карантина, за болестите-другите да кажат!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

След всеки дъжд не мога да си позная градинката,все едно че растенията израстват за минути...Да не би да вали течен тор...
Днес ще откъсна първият Калиманс пинк,и за да протече дегустацията както си му е реда съм сложил едно шишенце с ракийка в хладилника да се студи... :mrgreen:
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 204
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Пламен »

ivko69 написа: Юли 4, '20, 09:10 След всеки дъжд не мога да си позная градинката,все едно че растенията израстват за минути...Да не би да вали течен тор...
Днес ще откъсна първият Калиманс пинк,и за да протече дегустацията както си му е реда съм сложил едно шишенце с ракийка в хладилника да се студи... :mrgreen:
Аз вчера откъснах първия Калманс в оранжерията. Обикновено всяка година изпреварва хибридите с около седмица (Хъни, Алианс, Пинк рок, Рия). Чакаме мнението ти за вкуса. Пробвай първо преди ракийката, че с ракия всички са хубави. :D
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2312 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Ивко, отцепи се и ти в А група! Браво, да ти е сладко!
След Лабрадор в една графа слагам Женечка, Оаксаканско бижу, Ябълки на снега, РапунцелF1, Блек чери и Жълто кръгло чери. Може би след тях ще са Сибирска мечка и Японски черен.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

Пламене,след малко ще кажа за вкуса,ма закъсня с предупреждението за ракийката,вече ударих три гълтОци... ;) Според синчето имам право на две снимки,та ще снимам общ изглед на градинката,няма да има подробности....
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

Те ги те....В дясно ми е лехата с ранните доматки,а доматките са някъде зад боба... :lol: Зреят си и на сянка,ма се опитват да ми боледуват от гъбни болести,щото няма никакво проветрение...Мъчат се да боледуват,ма аз не им разрешавам,поне за сега... ;)
Изображение

А това са средно ранните...


Изображение

Калиманса и с ракия,и без ракия е доста вкусен,да не кажа че още с първата проба отива в челната петорка ....Добре че го оставих с повече стъбла,та ще му де радвам по-дълго....Дразни ме като растение,с тия нежни листа,ма ще го търпя...явно.... :dovolen:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от mimivd »

Браво Ивко, чудесно изглеждат доматите!
Аз съм на тръни докато си ида след обяд. Набързо отскочихме в сряда сутринта преди работа и видях един стрък, с жилкова некроза и петносани листа към върха и го изкубах, но нямахме време да пръскаме. Довечера ще се пръска. Мисля да направя комбинация от валмек, вазтак и шампион. Удачна ли е комбинацията?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”