Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Силвия написа: Мар 16, '20, 09:13 Еличе :gush:
Безкрайно съм учудена на такава реакция на германците :hmmm:
Такаааа, онзи ден шефът на сина ми им направил онлайн събрание. Та, казал им, че няма от какво да се тревожат и тези, на които не е разпоредено да работят от вкъщи, трябва да си идват на работа. Самият шеф ще си стои у дома. Той работи в частен университет, не произвеждат хляб например.
Нашият изпратил следния мейл (пускам го с гугъл преводач, защото е на английски):

Съжалявам, че го казвам, но вярвам, че е много безотговорно да не налагате правило за домашен офис за всички. Повечето от нас тук нямат възможност да пътуват с личен автомобил до офиса всеки ден и използваме системата на градския транспорт в Берлин, която, ако сте го изпитали, не е най-доброто място да бъдете в такова време. Не се притеснявам за себе си, тъй като вирусът няма да ми повлияе зле, аз съм загрижен за по-старите си колеги, които могат да пострадат повече. Загрижен съм за старите хора, които се надпреварват да отидат в супермаркета, за да си купят храна и да си приготвят и не искам да бъда човекът, който ги заразява, защото аз също трябва да отида в супермаркета. Така като не ви съветвам да идвате в Берлин и да се срещнете с нас лично, по същия начин съветвам нашите родители и роднини да не ходите на работа и да останете у дома, както всеки трябва, ако мисли за обществото, а не за себе си. На мен лично ми остават годишни дни отпуск и мога да си позволя да не идвам, но повечето хора не го правят и както казахте в такива моменти, всички трябва да мислим за другите, а не само за печалби или бизнес дейности
.


Е, днес е получил мейл, че е уволнен.

Това май беше за новата тема, която Breda отвори, но нейсе.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

И само за протокола да добавя, че той е бил сложен в групата на работещите вкъщи.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Lappland »

Ели, нямам думи

Аз съм също в университет, частен и огромен
Затвори вчера
От вторник работим от вкъщи, на място е само по колега от работна група, нямаме избор, трябва да има ИТ и на място
Напрежението е страшно в момента, подсигуряваме дистанционното обучение
Всички са под голям стрес - студенти, преподаватели, служители
Справяме се някак

Но такова отношение няма в никакъв случай
Един колега даже чакаше бебе и почна дистанционна работа още миналата седмица
Даже ни забраняваха да идваме даже и при лека хрема
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от kim »

Еличе, съжалявам за това с момчето ти и как са постъпили. Не знам какви изводи да си вадим от това.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Лапланд, Кимче,
Преместих дискусията в темата на Breda.
Хич не съм за този бар сега. Ще трябва доброволно да си подам оставката! Тук е за кукундрили, аз вече не знам къде съм.
Сърдят ми се вкъщи децата... Връщам ключа на Гео засега. Нямам сили да съм шеф на бара. Май никога не съм съм се чувствала по този начин. Аз съм свикнала около мен да ври и кипи. Такъв човек съм. Сега е тихо
...
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от kim »

Ценностите Еличе, изгубили са се някъде през времето...Правото е криво, кривото е право. Нека се опитаме да ги съхраним, където ги има, пък там дето ги няма, никой вирус няма да ги върне за съжаление.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15976
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 985 пъти
Получил благодарност: 1926 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Гео, граф »

Елчо, шиле любимо, няма да повтарям нещата, които си казахме. Ще кажа само, че се гордея, че имаш/имаме такива отговорни, честни и безкомпромисни деца, които не са конформисти и никога няма да бъдат! Той не само че ще се справи със ситуацията, но тя ще му отвори нови пътища. Само имай вяра в детето си :sheart: !

Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Еличка »

Как сте кукундрили, добре ли я карате?
Аз досега бях на фризьор. Свалих си доста умело около 10 см от косата с резки, самоуверени движения. Усмихнах се в огледалото, платих си. След туй видях, че на места са 5, на други 15см, но реших - трябва да подкрепяме местния бизнес и си оставих и бакшиш. Какво толкова, средно аритметично всичко е наред. На следващия клиент дадох пет лева подкуп, за да отиде при друг фризьор, ама той ми върна четири, за да му сготвя пиле с картофи за вечеря. И някак настана веселба вкъщи. Хем бизнесът процъфтява, хем всеки е доволен.
Освен това снощи се чух с Миленски и на моменти цвилех, надговарях я! и обсъдихме идеите (нейните и на Лалето) за сватба. И ми стана едно пълно и равно, та после и на Гео звъннах. Ядох боб, пих прясно мляко, сладко от боровинки, но пак трудно заспах.
Днес снегът се топи, колко му трябва на човек.
Ако не сте били скоро на технопарти в баня, да ви поканя, м?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15976
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 985 пъти
Получил благодарност: 1926 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от Гео, граф »

Търча да го споделя, че си е баш за тук - хем сме кукундрили, хем сме цветари всичките :nod:

ОБРЪЩЕНИЕ НА ЛЕКАРИТЕ-ПСИХИАТРИ:

Скъпи приятели!
Фактът, че намирайки се под карантина, разговаряте с декоративните растения в дома си, е нормално явление.
Не ни звънете по този повод. Професионална помощ търсете само в случаите, когато те ви отговарят.
Благодарим за вниманието.
Вашите измъчени психиатри 8-)

/////////////////////////////////////////////////

И тъй като сме в бар сепаг, казвам наздраве с Холивудските вампири Джони Деп, Алис Купър и Джо Пери :smusic: :sdrink: :sdance:

Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5050
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 934 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Кукундрили на кафенце ... забранено за възрастни!

Мнение от мечтица »

[quote="Гео, граф" post_id=939434 time=1585220847 user_id=513]
Търча да го споделя, че си е баш за тук - хем сме кукундрили, хем сме цветари всичките :nod:

ОБРЪЩЕНИЕ НА ЛЕКАРИТЕ-ПСИХИАТРИ:

Скъпи приятели!
Фактът, че намирайки се под карантина, разговаряте с декоративните растения в дома си, е нормално явление.
Не ни звънете по този повод. Професионална помощ търсете само в случаите, когато те ви отговарят.
Благодарим за вниманието.
Вашите измъчени психиатри 8-)

/////////////////////////////////////////////////
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”