Въпроси разни и разнообразни

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от tili »

И аз не знам на кого ли отговарям, но искам да дам съвет на Гео. От личен опит знам, че е по-добре да имаш паспорт. По-лесно се минава през разни опашки и гишета по летищата. Иначе - с ЛК до края на годината. :)
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4412
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 747 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Emilly1212 »

Днес си купих виоли (теменужки) и ги засадих в сандъчета, които оставих отвън на прозорците. Мръзнат ли през зимата? Трябва ли да ги прибера? Бяха толкова красиви и не можах да им устоя. :nod:

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5050
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 934 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от мечтица »

Emilly1212 написа: Фев 1, '20, 19:39 Днес си купих виоли (теменужки) и ги засадих в сандъчета, които оставих отвън на прозорците. Мръзнат ли през зимата? Трябва ли да ги прибера? Бяха толкова красиви и не можах да им устоя. :nod:

Изображение

Изображение
Еми,имам теменужки в градината, самонасяли се от есента.
Изкараха зимата (ами то зима ли е?) и са добре,дори и цъфнаха.
Но за саксиите не съм сигурна,дали няма да им измръзнат коренчета при евентуално захлаждане,
е все пак още сме февруари. :hmmm:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4412
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 747 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Emilly1212 »

Благодаря за отговора, Оленка! :gush: Утре ще ги прибира в неотопляема стая, предполагам там ще издържат.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5050
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 934 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от мечтица »

Emilly1212 написа: Фев 1, '20, 20:18 Благодаря за отговора, Оленка! :gush: Утре ще ги прибира в неотопляема стая, предполагам там ще издържат.
Еми,незнам зимата все още живеете ли на вилата?
Ако сте там, засега остави темужките навън,ако нощните температури паднат под -3гр,тогава само вечер прибирай ги вътре.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от clock »

Ем :tzeluvka: теменужките ти са страшно красиви! И аз мисля като Мечтица. Нека ти красят первазите на прозорците, но ти си следи времето. Като тръгне да захлажда прибираш ги вътре.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4412
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 747 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Emilly1212 »

Клокче :gush: , Оля :gush: благодаря ви момичета! Ще следя времето и при прогноза за минусови температури ще прибирам. Много обичам теменужки и напролет ще си сложа още и още! :liubov2:

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1930
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 304 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от miltonia »

Еми, наистина са ти красиви теменужките! :P
Мисля, че няма защо да се притесняваш за тях. Аз съм гледала теменужки в сандъчета навън на балкона, изкараха цяла зима, и то истинска зима, само им поизмръзна периферията на листата от снега и напролет се възстановиха и цъфтяха. Ако успеят да се вкоренят добре тези дни, докато е топло, след това никакво застудяване няма да ги уплаши. :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31860
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1205 пъти
Получил благодарност: 3036 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от Мария Николова »

Виолите изкарват цяла зима в градината. И цъфтят. :angelche: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2243
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1577 пъти
Получил благодарност: 664 пъти

Re: Въпроси разни и разнообразни

Мнение от daneda »

И аз си мисля, че нищо няма да им има на виолките - в центъра на София във всички кашпи /по бул. Витоша/ засаждат виоли за през зимата и края на пролетта ги махат, за да сложат петунии. Цяла зима, в най големите студове и без поливки си изкарват цветлетата и нищо им няма. Естествено цъфтят по-обилно като се затопли, но и не мръзнат!
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”