Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

И аз нямам търпение вече, сънувам непрекъснато цветя :zzz: Трудно ще е реденето на цветовете, но в крайна сметка, всичко в отделна саксия и после местене до намиране на съвършенството :angelche:
Лилиумите са специално подбиран сорт за саксии, т.е. ниски са.

:hmmm: Ей в тази голямата саксия накрая ще сложа една туя :P , да не седи празна.

А тази роза отдавна съм я набелязала, тя ще е първата, която ще замени някоя от настоящите, ако не върви добре. Ще стои прекрасно в краката на Golden celebration :D
Просто не искам да купувам нови. Изборът за момента -добър, лош, е направен. Имам 14 рози без да броим минитата, които трябва да разреждам....
Последно промяна от Havga на Фев 26, '19, 11:32, променено общо 1 път.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Гео, граф »

Havga написа: Фев 25, '19, 12:43 Благодаря и на двете за идеите! Леле какви хости!!!!!

Дано тези, вече 3 дена мраз не ми "решат" набързо проблема с моите, защото те останаха навън. Пу пу...
За хостите ли се притесняваш, пиле? Че те са си външни растения, с коренища, няма какво да им трепериш :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

За всичко се притеснявам, ама това е щото съм луда за връзване по новото си хоби. Но, ще се излекувам :lol: ..... някой ден ! :D

За да не спамя собствената си тема, ето малко снимки:
Напъпил клематис Генерал Сикорски:
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Чемширите, иглолистното ми е непознато като сорт:

Изображение

И порасналата Традесканция Зебрина, която се множи с поглед:
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Така, да се похваля! Днес си купих много хубави керамични саксии от пазара Димитър Петков.
След като миналата седмица реших да удостоя лилиумите от Поляка с поне две красиви саксии и се "назландисвах" на едни в Хоуммакс, после на други в Бриколаж и след чудене и маене си купих две красиви за по 30 лв. :shock: и няколко пластмасови евтини, днес случайно на Димитър Петков попаднах на магазин, в който продават керамика, внос от Азия.
Сдобих се с 3 саксии в различен размер от една серия за цената на една от тези по веригите. :ieeee:
Казвам го за дамите, които искат по засукани, големи саксии, но знаят какви са цените по магазините.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Да си вдигна малко темата, защото се започва :), само времето да е слънчево и ще имаме зеленина.

Изображение

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Гео, граф »

Па то при тебе е по-зелено отколкото при мен в градината :o ... :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от calico »

Гео, граф написа: Мар 15, '19, 14:32 Па то при тебе е по-зелено отколкото при мен в градината :o ... :daaa:
Гео, стига се оплаква, ми дай снимки да видим :angelche:

Силве, всичко ти върви отлично просто :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Даа, доволна съм. Утре, като се върна от Братаница, ще се хваля с новите придобивки.
За протокола и контейнерните градинари, имам само едно цвете умряло за сега със сигурност - калуната, купена от Хоуммакс през октомври. Май на последния голям студ я изтървах, защото я оставих навън. Чемширите в саксия си оцеляха без проблем.
До две три седмици предполагам, че ще имам пълна информация :D , тъй като вероятно ще са се събудили и останалите, които се мотаят още :).
От прибраните на стълбището, върбените никакви ги няма. Не, че съм очаквала нещо, ама реших да пробвам, е не стана, изсъхнаха, маргаритите и те.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята контейнерна градина или в опит да победим панелния пейзаж

Мнение от Havga »

Отново пренареждах, но така ми харесва повече. За сега :)

Изображение
Изображение

Двата големи минзухара са подаръкът от Рожденния ден на Форум кафе през ноември. Невероятни са, гиганти в сравнение с обикновенните! Моля, ако някой им знае името, да спедели за догодина.
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”