Какво е това цвете/растение?

Публикувай отговор
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от juliboss »

трудноразбираемото в изложението ми е за Ботан и за който не му се размътва главата от таксономия :D Ботан е безспорен капацитет и нямам никакво намерение да го измествам с еретичното си твърдение, че това розавкото все пак е шибой с определението "летен", освен това шефът винаги е прав :lol: :lol: :lol: викайте му матиола, щом сте академично обучени ;) поне докато ботаниците не сменят името на рода по някоя си причина, както са направили със зимния шибой, ако на него му викахте по-рано хейрантус, сега ще трябваше да му викате еризимум :lol: ако пак е неясно, не се главоблъскайте и вървете напред )))
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Виола »

:lol: :daaa:
Deleted User 3996

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Deleted User 3996 »

Преди години от един разсадник ми подариха една декоративна трева. Вече се самозася и стана доста голяма.
Някой знае ли как се казва?...котката е за сравнение на размера :D
Изображение
Изображение
Последно промяна от Deleted User 3996 на Апр 23, '18, 20:05, променено общо 1 път.
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от juliboss »

Неделя написа: Апр 23, '18, 10:33 Изображение
Изображение
Някой може ли да разпознае това? Всъщност това стъбълце е част от храстче, високо около 1 м, което беше част от един жив плет. И стъбълцето , и листенцата са вишнево-червени, почти черни. Някой може ли да помогне? :?:
единственото, на което ми прилича по структура на листата е Nandina domestica, ето и подобна снимка от нета
Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

Tanet написа: Апр 23, '18, 13:56
hosta127 написа: Апр 20, '18, 18:31 това някой познава ли го , май че е било някаква билка :hmmm:

Изображение
Ей, ако изхвърляте от това да знаете,че искам.
Tanet,, ако не си се уредила вече давам ти го с удоволствие ,щото го преместих на много далечно място да не е пред очите ми :D

а матиолата може и да не е щибой защото има доста различия с щибоя но пък е толкова красива че е едно от любимите ми цветя, :daaa:
Аватар
juliboss
Кафевар/ка/
Мнения: 891
Регистриран на: Яну 15, '15, 15:45
Местоположение: София

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от juliboss »

Murof написа: Апр 22, '18, 19:19 И аз да се наредя на опашката на питащите. :)
Тук viewtopic.php?f=64&t=6584&start=90 миналата есен питах но по-скоро не намерих отговор...решихме дружно че е ерика...така ли е? През зимата игличките почерняха и мислех че си е отишло, но сега забелязвам, че е тръгнало да се разлиства.
Изображение
Изображение
Изображение
Erica carnea според мен, захващането на листата е като при нея, розовоцъфтяща ще излезе, ето снимка от нета, в която се вижда основата на игличките
Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5127
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 337 пъти
Получил благодарност: 1549 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Lilly »

hosta127 написа: Апр 23, '18, 20:37
Tanet,, ако не си се уредила вече давам ти го с удоволствие ,щото го преместих на много далечно място да не е пред очите ми :D

а матиолата може и да не е щибой защото има доста различия с щибоя но пък е толкова красива че е едно от любимите ми цветя, :daaa:

ей, с това непремерено изказване какво отношение създадох към тая красота. Ето я в моята градина .
Изображение

Изображение
и моята матиола - летен шибой :dovolen:
Изображение
soniapro
Kафенце
Мнения: 40
Регистриран на: Ное 21, '16, 16:18
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от soniapro »

Какво точно е това "иглолистно"?
Изображение
Изображение
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

Lilly,красиво е ама в твоята градинка , от нея лъха и свежест и крастота ,при мене няма място за такива глезотийки като го напече слънцето кой знай как ще му изгорят листата , а при тебе ми изглежда доста проветриво и свежо :liubov:под тия огромни дървета си е точно на място :daaa: щибоя ти е супер, моя още не е нацъфтял но има пъпки :dovolen:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

soniapro написа: Апр 23, '18, 22:42 Какво точно е това "иглолистно"?
Изображение
Изображение
това иглолистно ми го донесоха от Боровец, в миниатюрен вариант , изкара зимата добре дано да не се гътне през лятото ,но не го знам как се казва, голямо дърво е много красаиво не го бях вижала, мъника е като една рунтава топка :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”