Моля за съвет

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Моля за съвет

Мнение от mucunka »

Захванахме се с ремонт на къщата и двора. Изолацията на къщата е почти готова, предстои двора. Задната част е райграс, който вече е изтъпкан доста, но няма начин, ще го поправяме.Около цялата ограда съм направила лехи, оградени с камъни, там е зацветено доста, но ще има размествания, то е ясно. Моля за съвет за предната част на двора, пред къщата. Някъде около 40 метра дължина е.Едната половина е част от зеленчуковата градина. Питанката е за другата част. Първоначалната ми идея е за туи, покрай оградата, но съм раздвоена все още. Защото имаше кипарис, който махнахме и сега се откри чудесна гледка към улицата и поляната пред нас и съседния блок. Не съм сигурна че искам да я закрия. А и ще имам много пространство да садя високи китки покрай оградата.Та в средата на тази част, широка около 3 метра искам да направя някаква композиция от иглолистни, които да не стават високи и да не засенчват прозорците. Имам големи камъни, които ще ползвам. Моля за съвет. Досега се рових в нета, ама не мога да се ориентирам.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
denitsavm

Re: Моля за съвет

Мнение от denitsavm »

Муцунка, снимай ако можеш :nod: Кажи и групата на какво разстояние ще е от обичайната ти гледна точка

Доколкото знам повечето иглолистни стават високи, даже и бавнорастящи да си вземеш, пак в някакъв момент ще пораснат. Аз мисля за група където едно растение да ти дава височина, едно, което да дава "ширина" и текстура и едно ниско почвопокривно. Та за височината си мисля за тис - защото стават високи, но не и широки :dovolen: , за широко не мога точно да кажа ... Исето има едно много красиво, някаква туя май :hmmm: , и почвопокривно, но разлято настрани като почвопокривните юниперуси по-скоро, отколкото пинус...

Корейска Ела или Picea glauca също са сравнително ниски и бавнорастящи иглолистни тях можеш като солитер да ползваш или в група пак с почвопокривно или широколистно вечнозелено - илекс, чемшир... А може и високото растение да ти е като тия лиственици щамбови, които си взехме от Витрофлората и до него просто да сложиш ниско закръглено /като за такова можеш туя да вземеш и да я режеш в желаната форма/ и ниско почвопокривно и ето ти я композицията :dovolen: Лиственицата е листопадна и освен това височината и е напълно контролирана на 2 м.

Виж в тази тема http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 45#p125381" onclick="window.open(this.href);return false; Люб е дала линк към доста хубав каталог :daaa: ,

Исето и Люб като се включат ще ти кажат повече за иглолистните, решение все ще намериш :daaa:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13751
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 464 пъти

Re: Моля за съвет

Мнение от zeleno »

В темата от Блу "Преди и сега" има снимки от композицията на Иса
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моля за съвет

Мнение от calico »

аз изобщо не се ориентирам по описанието, Муцунка, трябват си снимки и схема
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Моля за съвет

Мнение от mucunka »

Утре ще снимам и кача снимки. Днес взех някакви иглолистни от Кауфланд, ще покажа и тях.Мънички са, но ми харесаха, а и са на промоция,по 2.79. Бая има да почакам доде порастат :lol: .Лошото е, че започваме ремонт на оградата и това ще забави засаждането на 4-те клематиса.Дали няма да закъснея със засаждането им. :hmmm:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Една достигната мечта

Мнение от mucunka »

Искам да споделя с вас до къде стигнах с моята така бленувана градина.Знам ,че имам много работа по нея, но ме радва достигнатото.Дворът бе изоставен, запустял, с 3-4 стари, изнемощяли овошки.Навсякъде бурени, дива трева...Овошките извадихме, поочистихме бурените, но имам още да се боря с тях.Пренесох камъни за една къща, :lol: с които оградих градинките покрай оградата. Отстрани на къщата се получи все пак градинка.

Ето част от двора, първите цветни алеи.
Изображение
Глицинията , заедно с една дива лоза от другия край,има за задача да попокрие тази грозна ламарина , поставена от съседите. С тази цел съм засадила и няколко клематиса.
Изображение

Вече цъфтят.Поръчка са миналата година от Полша.
Изображение
Изображение

Бютифълът е цяла паница
Изображение

Изображение
Цветът му се променя

Изображение
Има още няколко, купувани оттук и се надявам да поскрия стената.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Моля за съвет

Мнение от mucunka »

Отблизо ъгълът на първата снимка. В самия ъгъл е постоянна влага и сянка и затова там засадих рододендрон,подарък от Ангела за 50г. ми юбилей.И макар че бе в пъпки, се хвана без проблем и цъфна разкошно.Бе една огромна топка, но вече прецъфтя.Нещо не мога да намеря снимките му :ufff:
Първоначалната ми идея бе за алпинеум, но покрай оградата е една постоянна сянка и затова нещата се промениха в движение. Тук има хости, които бая ги пече слънцето, но се чувстват добре. Може би защото имаме геран и поливам обилно през ден.
Изображение
мъхнат рожец, много го обичам.До него е аубриета
Изображение

Левизията от Миша
Изображение
Тук се виждат и хойхерите от тази пролет, а и част от лилиумите, които са от миналата пролет.
Изображение
И пак хойхери, брунерите от миналата пролет, ехинацеите ин витро, част от силенето.
Изображение
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Моля за съвет

Мнение от Kaira »

Честита Нова година, mucunka!!! :gush: :liubov:
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”