Прочети ме, сподели ме...за различните хора

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от calico »

Царе сме на усложняването на нещата, просто нямаме равни.
Гледай Тобич колко е просто:
1. Знаем се всички във форума, издирваме всички които имат деца с такива проблеми, правим списък.
Примерно се оказват 20 деца. Тези 20 наши мами ми дават тяхната си лична дебитна сметка.
2. Аз ( и който още иска) прави ежемесечни преводи по тези сметки, толкова колкото може. някой два лева, някой десет лв.
3. От мамите(нашите форумни феи) искаме просто да ползват парите за децата. Нищо повече на мен не ми трябва.

Сега: идеята на Краси е отлична, и може да се развие. :daaa:

на първо време може да се опита и вариант на тази идея, който тук сме играли много пъти- с цветя, това може. Примерно аз залагам сега 20 резника от роза. Напролет ги обявявам благотворително за продажба, разпращам ги и получавам едни пари. тези пари превеждам по сметките на мамите.

хайде ако искаме да свършим работа и добро дело, да вземем че да го направим по простия начин.
Не знам колко са мамите с проблемни деца, знам за теб, Бени, Светла, Люб, Теодора76, не се сещам за други.
5 деца до тук.

п.п. освен това Дал нали има регистрирана фондация, сметка, трябва да я питаме дали може да разпределя някакви събрани средства. Но държа да са ежемесечно, а не спорадично. може примерно да са общо 50 лв на месец, но това е все едно дохода на това семейство се е увеличил с 50 лв и тези 50 лв са само за детето.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от краси кубарелова »

Да предположим, че познаваме три или повече майки на специални деца, които водят борба да бъдат личен асистент кога успешно, кога не. :hmmm: Те са цветарки, почтени, имат висока компютърна грамотност и добри сърца. Ако регистрираме дарителска сметка, ако направим сайт- магазин (не съм питала човекът, който може да го направи, но знам, че ще ми уйдиса на акъла и няма да иска и стотинка за работата си) , това вероятно ще означава, че може да си предлагаме магданоза и лука в саксийки и разни джунджурийки, и паричките, които спастряме за тази цел. Калико, не се сетих за резници :hmmm: Страхотна идея! Парите от продажбите ще отиват в дарителската сметка. Една от тези майки или всички заедно могат да администрират този сайт и да управляват парите, които се събират там. Сигурна съм, че те най- добре ще похарчат тези пари. Да не прибързваме да превеждаме някъде парите от българската роза, а да изчакаме да се регистрира дарителската сметка. Не знам юридически дали идеята ми е издържана, не бих искала нападжийте да погнат някого. Какво ще кажете? Това е май практична и изпълнима идея. :stiskam:
Последно промяна от краси кубарелова на Ное 25, '16, 22:14, променено общо 1 път.
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от kim »

Краси, това ми беше мисълта. :tzeluvka:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от JuliS »

Аз съм насреща. С каквото мога ще съдействам. Дали ще са банерите в сайта...дали ще са стикери за кампания или рекламни брошури...до където се стигне в идеите.
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31850
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1198 пъти
Получил благодарност: 2998 пъти

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Мария Николова »

ToBo написа:Категорично не съм готова :nod: В смисъл: не мога да реша за какво да се употребят :dovolen: Тези форумни деца, за които аз знам, нямат нужда от нещо конкретно. (Включително и моето)
Според мен в момента нямаме конкретна кауза вътре във форума. Или не знаем за нея. Но това се е случвало и друг път. Може КИм все пак да събере парите и те да чакат нещо. Поне за два случая се сещам, когато са стояли пари в очакване - веднъж при мен и веднъж при Надин :nod:
В темата на поръчката, обаче, КИМ отказва да събира обратно парите, които анонимният дарител е платил.
Нямаме конкретна кауза вътре във форума.
Ами при това положение аз просто с благодарност ще приема моите рози да са ми подарък. И когато и както мога ще предам нататък - за някой конкретен човек от форума.
Полезното от това фиаско е, че ние, толкова хора можахме поне малко да се приближим до ежедневието от 24 часа на нашите специални форумни момичета, майки на специални деца.
Момичета, благодаря ви, че ни допуснахте толкова близо, обичам ви! :sbear: :sbear: :sbear:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от краси кубарелова »

краси кубарелова написа:Да предположим, че познаваме три или повече майки на специални деца, които водят борба да бъдат личен асистент кога успешно, кога не. :hmmm: Те са цветарки, почтени, имат висока компютърна грамотност и добри сърца. Ако регистрираме дарителска сметка, ако направим сайт- магазин (не съм питала човекът, който може да го направи, но знам, че ще ми уйдиса на акъла и няма да иска и стотинка за работата си) , това вероятно ще означава, че може да си предлагаме магданоза и лука в саксийки и разни джунджурийки, и паричките, които спастряме за тази цел. Калико, не се сетих за резници :hmmm: Страхотна идея! Парите от продажбите ще отиват в дарителската сметка. Една от тези майки или всички заедно могат да администрират този сайт и да управляват парите, които се събират там. Сигурна съм, че те най- добре ще похарчат тези пари. Да не прибързваме да превеждаме някъде парите от българската роза, а да изчакаме да се регистрира дарителската сметка. Не знам юридически дали идеята ми е издържана, не бих искала нападжийте да погнат някого. Какво ще кажете? Това е май практична и изпълнима идея. :stiskam:
Имам позната в НАП Варна- ще попитам как стоят нещата за сайт вързан с дарителска сметка.
Прости ми, Джулс, че не те попитах дали си навита да помагаш, ама бях сигурна в теб! :gush:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от vasileva »

calico написа:Царе сме на усложняването на нещата, просто нямаме равни.
Гледай Тобич колко е просто:
1. Знаем се всички във форума, издирваме всички които имат деца с такива проблеми, правим списък.
Примерно се оказват 20 деца. Тези 20 наши мами ми дават тяхната си лична дебитна сметка.
2. Аз ( и който още иска) прави ежемесечни преводи по тези сметки, толкова колкото може. някой два лева, някой десет лв.
3. От мамите(нашите форумни феи) искаме просто да ползват парите за децата. Нищо повече на мен не ми трябва.

Сега: идеята на Краси е отлична, и може да се развие. :daaa:

на първо време може да се опита и вариант на тази идея, който тук сме играли много пъти- с цветя, това може. Примерно аз залагам сега 20 резника от роза. Напролет ги обявявам благотворително за продажба, разпращам ги и получавам едни пари. тези пари превеждам по сметките на мамите.

хайде ако искаме да свършим работа и добро дело, да вземем че да го направим по простия начин.
Не знам колко са мамите с проблемни деца, знам за теб, Бени, Светла, Люб, Теодора76, не се сещам за други.
5 деца до тук.

п.п. освен това Дал нали има регистрирана фондация, сметка, трябва да я питаме дали може да разпределя някакви събрани средства. Но държа да са ежемесечно, а не спорадично. може примерно да са общо 50 лв на месец, но това е все едно дохода на това семейство се е увеличил с 50 лв и тези 50 лв са само за детето.
не съм изчела всичко по темата, но според мен начинът да помогнем е този който предлага Калико :daaa:
да не усложняваме нещата с фондацията на Дал - тя има други цели
за откриване на дарителска сметка банките имат определени условия и изискват куп документи, после следват отчети, одити, събиране на платежни документи и куп други ангажименти и необходимост от време, което предполагам майките нямат в излишък,
да не усложняваме нещата, все пак целта е да помогнем :stiskam:
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 2919

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Deleted User 2919 »

Доколкото аз разбрах от постовете на къщичка и другите със сложни деца, че те имат не проблеми парични, а просто помощ в гледането.Къщичка ясно дала да разбере, че изморена, и физически и морално. Вероятно и трябва личен асистинт, но не такъв , който идва да отбие номера, а да помогне истински, любящ деца и и спокоен, можещ да издържи на напрежението и да не обиди детето или да го не нарани. Такива асистенти са рядкост. Ако заангажираш някоя бабичка, тя ще даде обич, но може да изпусне детето: вниманието на прекалено стари хора е рассеянно, те повече сами искат грижи, отколкото способни да гледат детето. До къщичка явно липсва човек, който да раздели с нея грижите за детето и освен това тя има още грижи по домакинството ,семейството и друго..Какво мога аз да кажа. :hmmm: .В същност най.хубави грижи за децата дават само майките им..По-скоро на къщичка и трябва парите допълнителни не за детото, а за наемането на жена, която да и помага в домакинството, да поеме тези грижи, което къщичка може да отдели за друго, даже за самата нея..Жената може да почисти двора, да помогне с пазаруването да направи разходка с детето, за час-два, Но някои не обичат , когато чужда жена им бърка в тенжерите им, пипа чашки и чиниите, да шета в спалнята или бърбори, когато няма желанието изобщо за приказките.....и т.н. По-скоро това е асистент на половин ден или на почасово повикване , за да може например, Къщичка, да поеме дъх ...Именно за такъв асистент и трябва да се плаща.ИМХО.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от ToBo »

Аз също нямам нужда от финансова подкрепа. Но някой може да има и да си трае :nod: Както Калико беше писала, да не се е научил да получава :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Прочети ме, сподели ме...за различните хора

Мнение от Teodora76 »

Да си кажа и аз мнението. Проблема не е финансов, аз също нямам нужда от финансова подкрепа, не се оплаквам, справяме се.
Проблема е в системата ни, така както работи системата в момента не е в помощ на детето със СОП и семейството. Говори се за интеграция, приобщаващо образование, но какво се случва на практика, изготвят им индивидуални програми, влизат в масово училище в паралелка с 25- 29 деца, някои започват да се изнервят защото не им харесва, останалите деца го гледат като полезно изкопаемо, госпожата се чуди какво да прави, от там се започва едно ходене само по музика и физическо и двата часа които ресурсната учителка трябва да вземе, това е нашата система. В големите градове може да е не е така, но положението в малките градове е такова. Да, има деца които са много малко засегнати, успяват да усвоят учебния материал с помощ, нека да бъдат в големия клас, но моето дете не е такова. Малко грубо може да прозвучи, но на тези деца се гледа като на " ходещи касички", училищата и ресурсните центрове гледат да си вземат финансирането за детето, а какво се прави за самото дете, никой не го интересува.
Трябва промяна в системата, нашите управници да отидат в други държави да видят и поучат от техния опит и да го приложат тук.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”