Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Noel »

На галено Марджи,ако си бясна само първите две букви :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Димана »

Първо проверете няколко пъти пола. Чак когато сте 100 % сигурни, че е момиченце, тогава да е Марджъри. :D
Преди години взехме едно безпризорно котенце от пътя. Гледам аз, че е женско, а ММ вика мъжкарче, виж каква голяма глава има. Абе човек, главата му не знам, ама топки няма...Решихме, че като порасне малко ще бъдем категорични в пола. Взехме консенсусно решение да го кръстим Еди, щот беше чернатичко, че на Еди Мърфи...Името ставаше и за мъжко и за женско. :D
В крайна сметка беше женскоооо. ;)
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от zmei4o »

За по-лесно според географското положение 8-)
В Северна България на котките им викат 'пис-пис' - може да и викате Писи,
а в Южна България им викат 'мац-мац' значи - Маци :mrgreen:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ПЛАМЪЧЕ
Виенско кафе
Мнения: 496
Регистриран на: Яну 13, '11, 13:38
Местоположение: Добрич

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от ПЛАМЪЧЕ »

Краси, котето се казва Дара, но ти ако искаш й смени името. Беше много мъничка като я намерих, колите я заобикаляха,въпрос на време беше да я сгазят, надъвкана от някакво животно, с гноясало око и си мислихме, че няма да изкара до сутринта. Няколко пъти ставах през нощта да я проверявам и да я затоплям, че беше с ниска температура. Сутринта на доктор и казаха, че е момиче. Изкара дълъг курс на лечение и вече е здрава, много енергична и игрива. Краси, желая ти да е здрава и дълго да те радва! :tzeluvka:

А ние си имаме 3 малки сладки бебоци - британчета, една дама и двама господа. Грейс ми изкара акъла докато ги роди, с първите 2 се справи сама, но за третото се наложи да го вадят с операция, но той се оказа толкова борбен и нахален младеж, бута, блъска, изтиква другите да се нареди той да цока и най-много той вдига врява. :ieeee: А мама е страхотна, толкова е грижовна и така си ги гледа, но държи да са на леглото ми, не признава предварително приготвените за бебета места, аз ги свалям, тя след мен ги връща на леглото и така няколко пъти и накрая се отказах. Сега съм им заградила и обезопасила единия ъгъл. Снимки ще има, но по-късно. Сега съм на морето и се мъча с интернета, едва успях да вляза да пиша.
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от serena »

Плами, много се радвам, че е минало вече и всички са добре. Първото раждане май често се случва да е по-трудно, а и майката макар да има инстинкт, понякога се плаши и не знае какво да прави. По-добре я остави Грейс да намери място за малките, което да й е удобно. А кой е тати? :dovolen:
Преди доста години и аз имах едно проблемно раждане и досег с тъпи лекари. Една от дворните котки, Мила, беше забременяла (аз тогава бях непросветена и я оставих), роди две котета живи и едно умряло, обаче тя нито се движи, нито нищо, само лежи и гледа, заведох я на лекар, и след ехографа казаха, че няма повече котета. На другия ден изпаднах в шок, като видях как от нея е полуизлязло четвърто коте, умряло, просто ми се смръзнаха вътрешностите, изтърчахме веднага с колата до същата клиника и главният доктор беше много възмутен, като му казах, че сме ходили предната вечер и какво са ни казали. Нещата тогава се оправиха. След година и нещо обаче Милчето я блъсна кола :cry: никога няма да забравя как я видях на улицата, като се прибрахме от работа вечерта :snif: :snif: Беше прекрасна рижава мацинка на ивици, много умна и разбрана, все още понякога плача за нея, като си припомням тези години :snif:
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
ПЛАМЪЧЕ
Виенско кафе
Мнения: 496
Регистриран на: Яну 13, '11, 13:38
Местоположение: Добрич

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от ПЛАМЪЧЕ »

С двете котенца нямаше проблем, просто искаше да съм до нея и да я галя през цялото време. А с този разбойник нещата се закучиха, виждах я че има контракции, но до едно време след това всичко престана даже си мислих дали не ми се е сторило и доста се чудих дали изобщо да я водим на лекар, но тя си показа, че е притеснена. Когато исках да изляза от стаята, хукваше след мен и мяукаше непрестанно, нещо нетипично за нея.Още с опипване доктора, каза че има още едно коте, видяха го на ехографа, че е живо, пробваха да предизвикат раждане със системи, но не стана и след това преминаха на крайния вариант - операция. Радвам се, че все пак я заведохме на време и докторите направиха каквото трябваше, за да са добре и мама и дребчо. Всички са с тегло - 123, 120 и 118 гр.
Тати е страхотен варненски ерген, намерихме го по обява, когато мога ще го покажа и него.
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от denitsavm »

Честити бебета Пламъче :ieeee: Чакаме снимки :angelche:

И сега като си на море, кой ги гледа? или ти само за деня?
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от svetla06 »

И аз щях да питам на чии грижи са. С нетърпение очаквам снимки. :D
Преди доста години, Мими беше родила 4 котенца, едно от друго по-черни, също като нея. Няколко пъти ги местихме в разни "котешки" легла, но тя упорито си ги носеше в нашето. Накрая я оставихме там, където тя си избра, заедно с бебоците. Около 40 дена си ги гледка там, невероятни бяха като се пораздвижиха и взеха да се разхождат :dovolen: . Е, аз спах известно време на криво и на една страна, но това няма никакво значение. :D
Аватар
ПЛАМЪЧЕ
Виенско кафе
Мнения: 496
Регистриран на: Яну 13, '11, 13:38
Местоположение: Добрич

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от ПЛАМЪЧЕ »

От доста време сме на морето с целия катун - Аква и Грейс и те са тук, само Мишо си е в нас на грижите на сина ми. Цяла една стая бяхме приготвили за Грейс за родилно отделение, със сума ти и котешки легла, кашончета, клетки, където си избере да ги роди и там да си ги гледа. Тя обаче реши, че трябва да са на леглото при мен и там ги роди, сега аз ги свалям в едното пригодено бебешко легло, след малко тя пак ги е наредила в ъгъла на леглото. И аз снощи съм спала накриво да завръщам пъплещи напред - назад бебоци и днес съм цялата схваната. Но иначе съм много доволна от младата мама, много е внимателна, грижовна. :ieeee:
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от svetla06 »

Пламъче, толкова познато и мило ми е всичко това! :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”