Стилове на обзавеждане и декорация

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от sadeyes »

Ужасно! Представяте ли си колко котки ще трябва да убият за едно палто...Аз не нося естествена кожа, най-много за обувки.
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от acid »

Много си падам и по бохо или джипси :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


photos upload
Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от milena02 »

acid, и на мен ми радва окото. Но една такава стая в цялата къща си представям по-скоро. Стаята за някакво хоби - шиене, декупаж, за някаква творечска дейност. Спалня стил бохо би ме държала ококорена цяла нощ, а пък дневната ако е "джипси" - ще се изпокараме верно като цигани. Агресивно ми иде някак цветово.
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от acid »

съгласна съм :nod: И аз си представям една стая за женски неща и медитация :D
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ida_ili64 »

Будоарна стая - става :daaa: , ама за медитация - малко трудно да се концентрираш при толкова цветове и шарения . За творческа атмосфера, също си мисля, че ще е напрегнато в такава стая. В първите минути ще е стимилиращо, но след два часа на рязане и шиене на парцалчета, тези наситени цветове вече допълнително ще са ми опънали нервите :hmmmmmm: .Моята работилничка е с бели стени, аз за себе си съм установила, че светли и неутрални цветове ми се отразяват най-добре , когато творя.
В една от квартирите, където живяхме, стаята в която шиех бе и спалня - огроооомна, сигурно имаше 40 - 50 м2.Целия й под бе със син плюшен мокет- средно синьо на някакви жълти точици или ромбчета, не помня точно вече.Стаята бе с отворен таван- в подпокривното пространство всичко бе в дърво- тъмновато на цвят, но не чак толкова тъмно. Но това, което си спомням, че като се заседях по- дълго в тази стая и ми ставаше подтиснато.
А иначе сама за себе си атмосферата на такава стая като на първите две снимки създава радостно настроение, бликащ живот.Дори първата снимка като акцент в друга светла стая , страшно ми допада :daaa:.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
acid
Двойно кафе
Мнения: 159
Регистриран на: Юни 22, '12, 15:53
Местоположение: Пловдив

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от acid »

аз съм влизала в рейки стаи и някои от тях са именно толкова шарени,тя идеята на медитацията нали е вътре в нас,а не вън ;) Но на много хора не им понася шареното :D Аз се успокоявам именно от такива кътчета като тези,които съм постнала :daaa:
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ida_ili64 »

acid написа:Аз се успокоявам именно от такива кътчета като тези,които съм постнала :daaa:
Aми в крайна сметка нали това е важното, ти да си добре в твоята среда и дом? А на мен ми харесва престиката в подписа ти :daaa: .
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от dal »

Артистична цигания с голяма доза претенциозност.
Тези два стила са истинско предизвикателство , защото хаосът е премерен и закодиран в самите съчетания - шаренията и многото акцентни цветове напълно те лишават от правото да мяташ небрежно пуснати тук и там излишни вещи и да допълваш безпорядъка.
Т.е. такова обзавеждане теб те изключва като творец , всичко вече е омазано натруфено и нафестонено и ти само трябва да се провираш из интериора без да закачиш някой весел пачуърк или да строшиш некое стомне с 16 цвята глазури.
От този умишлен хаос до пълната бъркотия е само една крачка . Но са разделени на снимките. А на живо?
В ежедневието аз се изморявам твърде , за да се напрягам и вечер да не наруша цветовата хармония на замислената от мен самата какафония.

По някакъв начин тези стилове носят своя артистичен дух , имат своята весела шантавост - и толкова.
Обаче у дома съм с един неутрален за основа - стени тавани че и подове на голяма част от площите /антиквайс и крем/ , един тъмен топло тъмно кафяво за дървениите и елементите и тук там в подовете и един ярък за акцентите , който е различен за различните помещения.
Т.е. съм отнела на къщата правото да бъде по шарена от мен самата , тя ще си остане фон , който да цапам ремонтирам и да пека връз него.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ida_ili64 »

Ако се не лъжа, тази снимка бе постната няъде от Люб :hmmm: , ама може и да греша.


Така или иначе, толкова ме грабна, че аз си я копнах и си я представих тая чергена леля точно вписана в този стил. Ако можех да тъка , щях да се опитам да я интерпретирам и да и намеря място в зимната си градина :dovolen: .
Изображение
В къщи всички стени са бели , с изключение на тази в новата кухня- там е бледожълт цвета.Няма как да е иначе, защото целия първи етаж е с греди от гредореда, а на втория - три от стаите са с дървени тавани- два от които с дърворезба. Но намен си ми харесва белия фон- на него мога да правя и по шарена подредба и да я меня с по- дюсова, според настроението, сезона на стенитесменям също висящите мои пана. На нарите долу съм ушила до сега две одежди- есенна и пролетна. Купила съм платове и за лятна и зимна, ама не съм стигнала до там. Ще стигна. Чергата в кухнята ми е с две лица - едното много ярко и пъстро родопско райе, а другата белезникав меланж- съвета бе на майсторката в Родопска тъкан и не съжалявам. Тази Коледа я завъртях от бялата страна- вписа се добре в атмосферата. Обичам да ми е цветно, за мен цветовете край мен са много нужни и аз ги използвам максимално в бита и ежедневието си, но не обичам шаренията- две различни неща са. Днес напромер си купих една невероятно ярка покривка замаса - бонбонено фрезаво с провкус на розово, представям си я как ще ми освежи радостно масата в къта за хранене, когато я сложа, но като я акцентирам нея, ще намаля другата пъстрота на около.
Та, всеки си създава уют в своя собствен свят според своите цвеоусещания, едва ли някое чуждо мнение ще повлияе другиму, като си е взел вече решение. Хубавото обаче на тези теми е, че винаги можеш да видиш нещо ново, да си откраднеш нова идея за ъгъл, нова подредба, аксесоар, да осъзнаеш точно за един миг, как нещо, което си смятъл за недостатък в дома си, че би могъл да го превърнеш с един замах в страхотен акцент.
А ето това остъкляване например, никога няма да го имам, но това не ми пречи винаги да му се наслаждавам- на снимка
Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от sadeyes »

В последно време харесвам минимализмът и бежаво-бялото в интериора.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”