Сентполии (1)

Заключено
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Сентполии

Мнение от rumivarna »

Изкуших се и аз да покажа снимчици от няколкото сентполии които имам :oops: Запали ме Ботан с поръчката на листенца през 2012. От четирите вида които поръчах оцеляха три, но само за единия мога със сигурност да кажа, че е като от снимките от които се изкушавах. Другите разцъфтяха с прекрасни (поне според мен :oops: )цветове, но са сортове на които имената са енигма за мен :P

Fuchsievoe kruzhevo
Изображение
Изображение
И незнайните
Изображение
Изображение
Изображение
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
elena kirilova

Re: Сентполии

Мнение от elena kirilova »

страхотни са Руми
а розАвата най много ми хареса :swink: :tzeluvka:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Сентполии

Мнение от rumivarna »

Мерси, Еленко :tzeluvka: Сега мъча в къщи няколко листенца да пуснат коренчета по нова метода, на сухо :hihihi: Галчето ми каза, че и така ставало - топват се листенцата във вкоренител и се мушват в торф, отгоре парниче и чакаш. От 5 вече са останали 3, но едното аз го скопосах от непохватност :cry: Другите за сега са добре :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Сентполии

Мнение от Албена »

Много красиви сентполии,Руми! :daaa:
Втората ми прилича на светлия вариант на Rosie Ruffles.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10121
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 1382 пъти

Re: Сентполии

Мнение от greeneyed »

И твоите, Руми, са много красиви, много :nod: !
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Сентполии

Мнение от rumivarna »

Албена написа:Много красиви сентполии,Руми! :daaa:
Втората ми прилича на светлия вариант на Rosie Ruffles.
Може и да е тя! Прати ли са ми я без да знам :lol: :hihihi:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Сентполии

Мнение от botan »

На мене повече ми прилича на спорт на Чтоб я так жил, така че по-добре си я остави безименна, другата й сложи Winter Parasol с въпрос и попитай този, който ти я е давал. :nod:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Сентполии

Мнение от rumivarna »

botan написа:На мене повече ми прилича на спорт на Чтоб я так жил, така че по-добре си я остави безименна, другата й сложи Winter Parasol с въпрос и попитай този, който ти я е давал. :nod:
Този който ми я прати си ти :lol: ама само дамата от която ги купихме знае каквае :hihihi: От поръчката която ти прави през пролетта на 2012.е, но не прилича на нищо от това което съм поръчвала. Аз си я харесвам и дали е с име или без ......аз не държа на това, важно е да цъфти и да ме радва :ieeee:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Сентполии

Мнение от botan »

Значи е Ancient Lace. Не си я спомняш тъй като дойде като бонус. Последната обаче не е от мене или от моя поръчка. ;)
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Сентполии

Мнение от nikolica »

Тази сентполия е от листенце, за първи път цъфна и ми достави голяма радост
Изображение
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Заключено

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”