Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum) (1)

Заключено
denitsavm

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от denitsavm »

Миме, колко време ги гледаш тия семеначета преди да зацъфтят? И различни ли са цветовете от майчиното растение?

Аз пък имам изненада :D Боряна :tzeluvka: виж с колко добри чувства си ми го подарила :tzvetentze: Изображение

Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от mimeta »

Красота!
2011 година в ранна пролет купих луковица Бенфика, която цъфна и направи семена. Тъй като беше единствен цъфтящ амарилис, не се смеси с нищо. Семеначетата тръгнаха през лятото, на есен имаха 10 см листа, зимата ги държах на топло, напролет 2012 ги изкарах навън, зимата пак на топло и сега цъфтят. Същият цвят са като майката, малко са по-дребни, но мисля, че това е, защото луковичките са още мънички. Зимата мисля да ги държа между прозорците, там държа по-големите.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31853
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1200 пъти
Получил благодарност: 3008 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Идвам да напомня на тези, които този амарилис, да си го прегледат. Моят разсаден се събуди и го сложих на прозореца. Да не ви свари съвсем без хабер някое цветоносче. :mrgreen: (Снимката е миналогодишна.)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от nikolica »

Загина ми Red pearl, това беше първият амарилис, който поръчах. Много го харесвах и сега ми е някак тъжно.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
denitsavm

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от denitsavm »

Пускам поръчка от Флуел и видях, че секцията с амарилиси е отворена :angelche: http://www.fluwel.com/amaryllis/all-amaryllisses/1" onclick="window.open(this.href);return false;, за първи път ги има, когато има лалета http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=4330" onclick="window.open(this.href);return false;
elena kirilova

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от elena kirilova »

това чудо лесно ли се гледа :hmmm:
харесах си еднин и съм в чуденка да се захващам ли или не
elena kirilova

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от elena kirilova »

Изображение
Exotic Nymph
denitsavm

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от denitsavm »

Ми щом аз ги отглеждам, значи са лесни :angelche: Засаждаш луковицата във лееекинко влажна почва /да не е пре-пресъхнала, не поливаш, чакаш да изкара цветонос, после и малко листа и почваш да поливаш по малко. Като се изцъфти махаш от почетното място ;) , лятото навън с тор и вода и така до есента, когато спираш поливките и прибираш в някой ъгъл, дето не е под 0-та температурата и пак наблюдаваш за цветонос, за да почне цикъла наново :nod: Аз лично нито на тъмно, нито на хладно ги държа :dovolen:
Аватар
fisco
Kафенце
Мнения: 23
Регистриран на: Апр 24, '13, 15:12
Местоположение: Добрич

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от fisco »

И аз имам изненада по никое време Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Амарилис(Amaryllis/Hippeastrum)

Мнение от mimeta »

Ето и последните сега цъфтящи семеначета бенфика.
Изображение
Днес вече ще прибирам цветята, през нощта се очаква да бъде 5 градуса :(
Изображение
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”