Зимни разходки

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Зимни разходки

Мнение от краси кубарелова »

Толкова е красиво! Така бих искала да видя тези гледки наяве през зимата! Благодаря ти, че сподели! :tzvetentze:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Зимни разходки

Мнение от Гео, граф »

Ама и вие сте едни подстрекателки начииии :sblush: ... Направих над 200 снимки, но имам толкова повторения, че просто няма смисъл да ги показвам всичките. Само от един изгрев имам поне 10 фотоса. За осем дни можах да снимам цифром и словом два изгрева - в останалото време беше мъгла ( разбирай облаци ) и див вятър, на моменти неизмерим. Неприятно е единствено минималното количество ел-енергия от слънчевите батерии, защото като е облачно просто няма енергия, респективно няма интернет, хобикафе и бъбрене с приятели. До преди година-две на върха имаше и ветро-генератори, ама не издържаха дълго на бесните ветрища - Мургаш е най-ветровития връх в България ( 10.3 m/s ) въпреки не особено голямата си височина - 1687м. И не ми завиждайте много, защото едва ли бихте искали да имате моите подбити пети, разхлабени колена и виещи от болка мускули след 5-часовото слизане вчера :ssmiah: :ssmiah: ...

Хайде стига съм разтягала локуми, ето още някое фото :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е източната страна на станцията, а долния прозорец е най-често използвания вход :nod: ... Официалния е от юг ( зад ъгъла в ляво ), със стълби до втория етаж, но при повече сняг често е затрупан до горе. Вертикалните снежни съоръжения са обледенени кабели ...

Изображение

Изображение

Поглед от покрива на юг към Софийското поле, което е залято с облаци, само в дъното се вижда част от масива на Витоша. На по-ниския покрив се виждат слънчевите панели.

Изображение

Поглед на северозапад към Софийска Голяма планина и Врачанска планина на заден план

Изображение

Последен поглед към върха от Долната земя ...

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: Зимни разходки

Мнение от Миша »

Гео,ще изтърпя всичките болежки само да мога за миг да зърна тези снежни върхове сред безкрайното море от облаци :sheart: Винаги,когато погледна от някой връх дъхът ми спира(буквално),не мога да опиша преживяването,онова особено чувство на свобода ,което ме обзема,сякаш душата ми се носи волна и лека,и ликуваща ,не ми стигат думите ,за да предам това невероятно преживяване :ufff: ,никога не мога да се наситя на подобни гледки ,хич не обичам обратния път надолу,частица от мен остава горе,на върха,сред облаците и орлите .Благодаря ти още веднъж за неочакваното преживяване :gush: :gush: :tzvetentze: ,направо копнея за пролетна разходка в планината,зимата не е моят сезон
Пак ще си погледам облаците :liubov:
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Зимни разходки

Мнение от краси кубарелова »

Няма да ти завиждам :liubov: Просто следващия път като имаш път натам мога да те отменя :D . Всички гледки и болежки ще изтърпя, зиме, лете, когато кажеш :angelche:
Светът е пълен с непознати хора...
denitsavm

Re: Зимни разходки

Мнение от denitsavm »

Прекрасни гледки и невероятни снежни "призраци" :daaa: Мерси, Географче, че ни включваш към разходката си :tzeluvka: Аз разбира се бих полудяла там цяла седмица.... сред толкова много сняг и сигурно бих се чувствала като във филм на ужасите :oops: , но за един ден не би ми навредило, само за да видя някой от тези приказни изгреви :angelche: /не разбрах защо е трудно да се снимат - защото се успиваш или защото времето не позволява?/ ... наистина е удивително!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Зимни разходки

Мнение от Titi »

Гео, зашеметяващи снимки!
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”