Прекрасни градини

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от ljuboznatelna »

С отворена уста съм пред тази пролетна хубост :potekoha: http://perdereau.photoshelter.com/galle ... OTtJymI_Xs" onclick="window.open(this.href);return false; Пуснато на Slideshow (горе в дясно) снимките са с голям размер , уникални! :potekoha: . Само ми е чудно вадят ли толкова много луковици всяко лято и какво има на тяхно място :hmmm:
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Прекрасни градини

Мнение от Mike »

От Евробулб съм си купувал три пъти -като станат 30-40 см и изсъхват - я от жегата, я от оранжерийна белокрилка.Изобщо никакъв успех.
http://www.eurobulb.nl/index.php/detail ... %80%99.htm
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10138
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 391 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от МГХ »

ljuboznatelna Вече няколко пъти ги гледам и нямам думи.Купувам пролетни,но все не намирам време да ги вадя.А такова количество...!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Прекрасни градини

Мнение от milena02 »

Аз отавна съм вдигнала ръце от пролетните луковични. Зарязала съм ги на принципа кое оцелее - оцелее. И то главно защото между тях има немалко многогодишни, а и докато цъфтят става време да се сади разсада на еднгодишните - пак там. През година-две обаче подсаждам към лехите нови луковици, те не са скъпи, ако нямаш претенции за нам си кви сортове и така. Към 60% процента обаче оцеляват, въпреки че се полива яко. А най-хубавото е че имам ефекта на калейдоскопа - нон стоп променящи се бордюри, според последователността на цъфтеж - от лалета до хризантеми.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Прекрасни градини

Мнение от Denis »

Тази градина я видях първо в розебоок
https://plus.google.com/photos/10861094 ... 5175943505

Градината е само 500кв, а е побрала толкова много цветя
Горе има и др албуми - може да се види как се е променила в годините
Много любопитен е първият албум - 15 декември собственика сади рози в снега :dovolen:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2008
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Прекрасни градини

Мнение от dolli »

Освен прекрасните цветя и невероятната градина :potekoha: много силно ме впечатли и фактът, че собственикът е съвсем младо момче. Обикновено е рядкост на тази възраст да се интересуват от градинарство.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Прекрасни градини

Мнение от milena02 »

Много е хубава градината. Но е въпрос на вкус, друг някой би казал, че е претрупана. Мен ме впечатлява с осъществената на практика моя недокрай осъществена амбиция - да съчетая растения с различна последователност на цъфтежа така, че петната да се менят непрекъснато през сезона. Което, всъщност, е единственото спасение за по-малките градини, според мен. Засега го докарвам до някъде, благодарение на луковичните, но висшият пилотаж е същото, ама с многогодишни.
sasha

Re: Прекрасни градини

Мнение от sasha »

milena02, ако имаш много луковични, имаш необходимо технологично време , в което цъфтят и прецъфтяват . Ако са нагъсто, няма как между тях да се развиват многогодишни.Ако вадиш луковиците, на тяхно място/за да имаш непрекъснат цъфтеж/ трябва да сложиш някакви развити растения, които са в цъфтеж или са готови всеки момент да цъфнат. А това могат да са едногодишни. Мисля, че трябва да преосмислиш стратегията с луците. По тази причина , аз минах през тази фаза и сега съм ги ограничила до минимум. Само споделям опит, не твърдя, че това е най-правилното поведение. И още: всяка година записвай кой кога е цъфнал, колко висок е станал, колко време е цъфтял. Колкото и феноменална памет да имаш, понякога тази написана справка е необходима. От сърце желая много цвят в градината и душата! :tzvetentze:
Може би, това не е най-подходящото място за това мнение, но...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 884 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от ljuboznatelna »

Градината наистина е прекрасна, това, че за нея се грижи мъж и мен много впечатли!
Аз пък като представител на сушав район, веднага си зададох въпроса как се поливат толкова разпръснати и гъсти растения :D Предполагам, че не му се налага да хваща често маркуч :dovolen:
denitsavm

Re: Прекрасни градини

Мнение от denitsavm »

Прекрасна е :nod: А аз си мислех, че няма друга, освен моятта градинка, толкова наблъскана с растения :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”