Биотор от калифорнийски червеи

Модератор: Миша

Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от Веско6969 »

gyulcem написа:Имам запитване , купих си и аз от този тор за градината и зеленчуците , искам днес да го сложа на доматите в оранжерията и за розите , има много инфо но искам да вие ,които сте ползвали тази тор за горепосочените растения да споделите колко да слога на корен.
Кажи нещо повече за този който ти си купила ... процентно хумус и органични вещества
Луд умора нема...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11904
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 196 пъти
Получил благодарност: 307 пъти
Обратна връзка:

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от johnstalker »

Blue sky написа:....

обаче, аз съм фен на този тор и ще ми е любопитно и за другите отговори :nod: защото макар и да не става за хибита, има и други китки, който пък обожават голямо количество фосфор и нямат нищо против алкалната реакция като розите например :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
купила съм 50 литра за 15 рози, смело слагам по 3 литра на дупка и силно се надявам да не греша в преценката си, така че, повечето информация колко е хубав някак ме успокоява :nod:
Блу, още ли си сигурна и знаеща, че този тор не става за хибита? :hihihi:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от gyulcem »

Веско6969 написа:
gyulcem написа:Имам запитване , купих си и аз от този тор за градината и зеленчуците , искам днес да го сложа на доматите в оранжерията и за розите , има много инфо но искам да вие ,които сте ползвали тази тор за горепосочените растения да споделите колко да слога на корен.
Кажи нещо повече за този който ти си купила ... процентно хумус и органични вещества
Ами пише само 100% концентрат ,тор от червен калифорнийски червей .Произведено е в едно близко село тук. Сложих по малко на розите и доматите.
Намерих това :
Азот-2,53%
Фосфор-1,73%
Калий-0,96%
Магнезий-0,66%
Желязо-3273mg
Киселинност-6,02
Влажност-57%
Органично съдържание-71,45%
Хуминови киселини-14%
Фулво киселини-7%
Почвоформиращи микроорганизми-2x10
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от Веско6969 »

Не повече от 1/2 литър (кофичка от кисело мялко ) на корен ... за застраховка
Луд умора нема...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11904
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 196 пъти
Получил благодарност: 307 пъти
Обратна връзка:

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от johnstalker »

Много интересно. :hmmm: По "характеристики" този биотор е почти близнак на онзи с който наш съфорумец си е съсипал китките. Запазил съм снимка. :D

Изображение
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от цеци »

Джони,снимката беше моя и аз живея в Хасково.Гюлсем пък живее в едно съвсем близко село.Нормално е да купи от същия производител.Не са близнаци,а са един и същи тор.И едно уточнение-аз си съпипах ХИБИСКУСА,а Гюлето ще го ползва за градински китки.За тях нямам никаква представа дали е подходящ,защото все още нямам градина.

Гюле,за всеки случай направи концентрацията по-слаба в началото и увеличавай постепенно.Аз поливах с водния извлек,но от едно третиране само хибито показа признаци на преторяване. Съмнявам се,че посочената на пакета дозировка е сгрешена и :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от gyulcem »

Ами аз сложих по около 200 гр на корен на Роза ,сложих я отгоре на пръста не е с контакт с корените , засега не се вижда проблем .Сложих и по малко и на доматите. За саксийните няма да я ползвам, за тях си имам опитани торове.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”