Сукулентни растения

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10134
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 799 пъти
Получил благодарност: 1412 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от greeneyed »

Ето оттукhttps://zelena-prolet.com/Rasteniya_za_ ... lni_katove , гарантирано качество
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1191
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 865 пъти
Получил благодарност: 1055 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от borislava.kirilova »

Alabama написа: Май 15, '24, 20:45 Здравейте, какви и от къде да си купя сукуленти, които ще се отглеждат ето тук:

Изображение
Иска ми се нещо цветно /розова делосперма имам/, някакви различни видове.
П.П. този кът не е оформен напълно ✌️
Alabama, не зная дали имаш ФБ, но има една страница, от която съм изключително доволна. Основно ппедлага различни семпервивуми. Слагам линк да надзърнеш. Дамата е изключително мила и отзивчива.

https://www.facebook.com/sempervivumi
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2623
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 801 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lalel4e »

Игра на нерви… :x

Изображение

Наминавам само, колкото да не помислите, че съм забравила..

Пепеляш, откъде са делоспермите? Много са хубави!
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7842
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2861 пъти
Получил благодарност: 1649 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от pepelqshka71 »

"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 932
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 310 пъти
Получил благодарност: 349 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Skio »

Lalel4e написа: Май 23, '24, 00:29 Игра на нерви… :x
► Виж съдържание
:shock: :shock: Тъкмо бях решила да пришпорвам за новини, и то с гневно настойчив тон :lol:
На толкова чакане още само 4 дни нищо не е, тъкмо отварянето ще е в денят, в който на мен ще ми пристигне моето буритче(първичкото в целия мой скромен живот :lol: ) в петсантиметровата си саксийка.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2623
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 801 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lalel4e »

Олелее, кой знае с ква цвъчка си са сдобила ся! Неприлично ли ще е да питам на каква цена?
Аз бях пуснала тук за продажба едни едрички, ама потънаха дълбоко сред другите обяви (в “Продавам”) и ги пласирах във фб.
Мина ми през акъла да пиша и тук, ама реших че ще е неуместно :oops: и че ако има интерес, ще ме попитат.
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 498
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 42 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от didkec »

Чудя се на това бурито дали да му клъцна дългите и оголени на места опашки, ще ми се да е по гъсто.
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2623
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 801 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lalel4e »

Един корен ли е в саксийката?
Ако е един, не знам дали ще му е добре да е по-гъст от това.. Но задължително го пресади в голяма саксия, ако искаш да имаш хубаво бурито, защото от едно време нататък е мисия невъзможна.

То вече даже е малко изтърван момента. Може да го клъцнеш, да го пресадиш, а връхчетата да боцнеш наоколо да се вкоренят. Така саксията ще се изпълни с много “опашки”.
Оставяш на върха едно топче листенца, останалите ги оронваш, оставяш дръжка около сантиметър-два, изчакваш няколко дни да засъхнат раните и бучиш в саксията.
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 498
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 42 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от didkec »

Lalel4e написа: Май 25, '24, 14:53 Един корен ли е в саксийката?
Ако е един, не знам дали ще му е добре да е по-гъст от това.. Но задължително го пресади в голяма саксия, ако искаш да имаш хубаво бурито, защото от едно време нататък е мисия невъзможна.

То вече даже е малко изтърван момента. Може да го клъцнеш, да го пресадиш, а връхчетата да боцнеш наоколо да се вкоренят. Така саксията ще се изпълни с много “опашки”.
Оставяш на върха едно топче листенца, останалите ги оронваш, оставяш дръжка около сантиметър-два, изчакваш няколко дни да засъхнат раните и бучиш в саксията.
Така ще направя, но каква почва ще е подходяща за него?
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2623
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 801 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lalel4e »

didkec написа: Май 26, '24, 12:38 каква почва ще е подходяща за него?
Моят опит е смесване на купешка почва (ама не от онази, дето е пълна с пясък, а такава с повече торф и органика), с глинеста градинска. Меша “на око” и на пипане - примерно 1:1, но купешката да не е повече.

Аз не се втелясвам много за почвата, да ти кажа.. имам засадени във всякаква, дори в сбита глинеста и даже за мен е по-добре, отколкото само в купешка. Купешката е като птиче гнездо 🤣 - едни влакна само и като полееш всичко изтича. Чинийките са плитки за поливане само отдолу, почвата пресъхва за отрицателно време.

Нищо не задържа влагата по-добре от глината! Поливам рядко, то зависи от големината - по-големите саксии веднъж седмично през лятото. Задължително да е изсъхнала почвата, даже ден-два да постои суха, иначе сукулентите препиват и почват да се пукат 😁.

Гледам и да не подгизва много. Щом не се е задържала вода в чинийката, значи всичко е наред. Купешката трябва ден през ден да се полива, не е за мене.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”