От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1467
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 182 пъти
Получил благодарност: 240 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Днес пикирах доматите сяти на 2 февруари.Семената бяха на Ръгби.Ръгбито е едни от ранните хибриди.Също така днес сях вторите семена на Болгарское Чудо, което е средно ранно. Ще сея още на 2 пъти.Някъде към 8 март и последното сеене около 8 април.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7805
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2722 пъти
Получил благодарност: 1558 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

А някой да е отглеждал Бъркли тай дай пинк? Не че имам семена, но ми попадна руско клипче и ме впечатлиха с височина ( до 150см), плододаване и издръжливост на болести. Американски са, та ми е интересно в наши условия как се представя.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2313 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

pepelqshka71 написа: Фев 14, '24, 18:18 А някой да е отглеждал Бъркли тай дай пинк? Не че имам семена, но ми попадна руско клипче и ме впечатлиха с височина ( до 150см), плододаване и издръжливост на болести. Американски са, та ми е интересно в наши условия как се представя.
Прилича много на Полосатъй шоколад, но роди доста по-малко. Мога да потърся, не помня дали оставих семена.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7805
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2722 пъти
Получил благодарност: 1558 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

Не търси Алис. Исках мнение, че иначе прочета или гледам нещо и като залитна... та маани. Ако се беше представил подобаващо сигурно щях да искам да го пробвам. И без това за догодина имам за проба 50 сорта, та с един повече нямаше да е проблем. Абе, може и да почна да поумнявам, знае ли се :oops:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10135
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 1130 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от МГХ »

Пък аз я направих като кучето на нивата. Не, че знам то какво е направило, но така ми дойде фразата.
Нали трепах малки мушички с бледорозов разтвор на калиев перманганат. Е, утрепах мушичките и яйцата им, но и шест сорта от сетите на 28.01. домати-русе, хъни муун, розов гигант, донат круша червен, меделина и оранжев мой. Довечера ще ги сея наново. С изключение на хъни муун, от който нямам вече семена.
Такива ми ти работи.
Не е фатално, но пък е тъпо. :nod: :ovtza:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Краси Лазаров »

Здравейте, понякога се случва да имаме ценни семена, или по-стари които не искат да покълнат. Как да се справим и да не загубим семената.

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от botan »

Това не е красула, а каланхое (Kalanchoe). :daaa:
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1740
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 56 пъти
Получил благодарност: 353 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от penkeler »

МГХ написа: Фев 15, '24, 08:55 Пък аз я направих като кучето на нивата. Не, че знам то какво е направило, но така ми дойде фразата.
Нали трепах малки мушички с бледорозов разтвор на калиев перманганат. Е, утрепах мушичките и яйцата им, но и шест сорта от сетите на 28.01. домати-русе, хъни муун, розов гигант, донат круша червен, меделина и оранжев мой. Довечера ще ги сея наново. С изключение на хъни муун, от който нямам вече семена.
Такива ми ти работи.
Не е фатално, но пък е тъпо. :nod: :ovtza:
Не може да е от калиевия перманганат. Аз поне от 5-6 години разсада си го поливам само с това още от засяване на семената поне докато кръстоса.
alina
Кафе с мляко
Мнения: 251
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 88 пъти
Получил благодарност: 180 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alina »

МГХ написа: Фев 14, '24, 16:13
Misi написа: Фев 14, '24, 11:49 МГХ, да не забравиш, че ще ти пращам разни сортове и да не предвидиш място за тяк. Утре каца приятелчето и според програмата му се надявам до понеделник да са при мен семенцата.
Прати ми адрес на Еконт на лични.
:daaa: Благодаря!

Някой отглеждал ли е доматите на Флориан - сорт Блек фром Тула? Интересни неща пише за тях.
Нямам си друга работа, че ровя из сайтовете за семена :hmmm:
Миналата година садих, сега посях също.Тъмни са, на мен харесва. Не са големи, средни, стават за затваряне на консерви и за салата.Приличат на Черен принц. Понеже много харесвах Черен Ананас , но той е течен доста, за консерви само за сок става.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10135
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 1130 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от МГХ »

penkeler написа: Фев 15, '24, 09:40
МГХ написа: Фев 15, '24, 08:55 Пък аз я направих като кучето на нивата. Не, че знам то какво е направило, но така ми дойде фразата.
Нали трепах малки мушички с бледорозов разтвор на калиев перманганат. Е, утрепах мушичките и яйцата им, но и шест сорта от сетите на 28.01. домати-русе, хъни муун, розов гигант, донат круша червен, меделина и оранжев мой. Довечера ще ги сея наново. С изключение на хъни муун, от който нямам вече семена.
Такива ми ти работи.
Не е фатално, но пък е тъпо. :nod: :ovtza:
Не може да е от калиевия перманганат. Аз поне от 5-6 години разсада си го поливам само с това още от засяване на семената поне докато кръстоса.
Може би съм прекарила с розовото. Беше вечерта. Не ми стигна разтвора и приготвих още. Може би по-силен. Няма от какво друго да е. Останалите са добре. Поне така предполагам, че е станало.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”