Лалета (Tulipa) 2022/2023

Заключено
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4409
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2348 пъти
Получил благодарност: 741 пъти

Re: Лалета (Tulipa) 2022/2023

Мнение от Emilly1212 »

При мен тази година отново три групи лаленца не поникнаха, от поръчаните от СС и засадени есента. Не мога да разбера защо, всяка година имам места, на които нищо не изниква. На следващата година прескачам тези места, но ето че пак имам загуба. Приела съм, че не мога да разчитам на това, тазгодишните лалета да очаквам да цъфнат и следващата година. А това ми е мечтата през зимата - да видя лалетата през пролетта. Обожавам ги! Затова всяка година слагам нови, е, от СС, но и от тях има чудесни!
Да покажа още малко лаленца при мен.
А всички които показвате са прекрасни! :tzvetentze:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 885
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Лалета (Tulipa) 2022/2023

Мнение от Неделя »

Мариела написа: Апр 25, '23, 21:27 Има интересни лаленца във Флувел
Изображение

Изображение

Изображение
Нещо за поръчка ;) няма ли желаещи?
Аз бих се включила с удоволствие! Винаги има какво да пожелая, например Double sugar :zazaazaz: :D
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Лалета (Tulipa) 2022/2023

Мнение от utro77 »

Аз също се оглеждам за поръчка на нови лалета!

Някой спомена White Ttiumphator - и на мен ми се струва, че тази година, която му е втора, нещо не е като предната... Още не беше отворил онзи ден напълно, но сякаш има голяма разлика.

А да ви попитам - сега всичките ми лалета са в отделни саксийки и Слава Богу нямам потънали или изядени. Но преди години на други места съм слагала без саксийки и последните години ми никнат само листа без цвят. Има ли оправия това положение или да ги вадя и да ги изхвърлям?
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 885
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Лалета (Tulipa) 2022/2023

Мнение от Неделя »

utro77 написа: Апр 26, '23, 10:26 Аз също се оглеждам за поръчка на нови лалета!

Някой спомена White Ttiumphator - и на мен ми се струва, че тази година, която му е втора, нещо не е като предната... Още не беше отворил онзи ден напълно, но сякаш има голяма разлика.

А да ви попитам - сега всичките ми лалета са в отделни саксийки и Слава Богу нямам потънали или изядени. Но преди години на други места съм слагала без саксийки и последните години ми никнат само листа без цвят. Има ли оправия това положение или да ги вадя и да ги изхвърлям?
И при моите лалета тази година забелявах подобно нещо, освен това листата са някак ситни и хилави и си мислех, че това са бебета лукувички, които първата година не успяват да направят пъпка
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2607
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 231 пъти
Получил благодарност: 253 пъти

Re: Лалета (Tulipa) 2022/2023

Мнение от artist »

Тутти :gush: , много е вероятно с теб да сме делили пакетите, при възможност винаги избирах тях :angelche:
от моята Мариет не остана една луковица, която да е като оригинала станаха на бели ивици, Санне същата работа

Ема споменава French Blend Rose и от тях имах, дори в последствие ресърчвах кои сортове са включени в него, за да ги търся по отделно :liubov2:
Всички в този микс са късни в цъфтежа си лалета, цъфтят последни
и някой....Невита мисля беше писала, че нямат време да натрупат достатъчно хранителни вещества, когато настъпват жегите, много бързо отмират и листните въжки ги нападат като разнасят болестта.

ето във това се превърна James Last (отново късен сорт)
Изображение

Изображение

Изображение


А това е Sanne от 2020 ....(оригинала и това нашареното, всичкото е Санне :hmmmmmm: )
Изображение

Изображение

Изображение

Ballerina-та, която може би сме поделили с Тутти :liubov2:
Изображение

French Blend Rose на втората година 2022 на същото място, където преди това беше Санне, Белия труимфатор и Мариет
Изображение

остатъците от него, редичката в ляво, тази година са точно 2 бр. от цялата редица.
Изображение

самата форма на цвета се видоизменя и изкривява, освен че се появяват цветни ивици по тях и листата им се накъдрят и загниват на петна.
отново в ляво... не съм ги снимала самостоятелно
Изображение



не мога да открия снимки в момента, как са били първата година 2021 за сравнение :angel2:
Ема е показала каква прелест са :liubov: :liubov2:
А ето 2019 г. от 100 луковици French Blend Rose на следващата година бяха се запази единични бройки, а на по-следващата нищо.
Изображение
Да, при Триумфатор-а няма да забележите нашарени цветове, но формата се видоизменя и листата им се накъдрят , стават много хилави, ниски на втората година,
а на третата, ако не са извадени, няма да се появи нищо или ще са само на листа.
Като стигна на село ще направя снимка, на какво е останало от него в момента :angel2:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5127
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 335 пъти
Получил благодарност: 1545 пъти

Re: Лалета (Tulipa) 2022/2023

Мнение от Lilly »

Мога да пусна поръчка за луковици от Флувел, но без да деля и преопаковам - само цели пакети .
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2607
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 231 пъти
Получил благодарност: 253 пъти

Re: Лалета (Tulipa) 2022/2023

Мнение от artist »

Аз съм сигласна с условието, Лили :daaa: :tzvetentze: просто ще избираме по - внимателно и ще следим бройките в един пакет :nod:
....видях това, което харесах в твоята градинка :liubov2:
Изображение
https://www.fluwel.com/products/chionod ... f-the-snow

п.п. извинявам се за спама в темата :oops:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5773
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2060 пъти
Получил благодарност: 2480 пъти

Re: Лалета (Tulipa) 2022/2023

Мнение от Тутти »

Lilly написа: Апр 26, '23, 12:46 Мога да пусна поръчка за луковици от Флувел, но без да деля и преопаковам - само цели пакети .
Брой ме. :wooow2:
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Лалета (Tulipa) 2022/2023

Мнение от utro77 »

И аз ще се включа, ако има поръчка.
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1468
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 415 пъти
Получил благодарност: 638 пъти

Re: Лалета (Tulipa) 2022/2023

Мнение от Ема »

Lilly написа: Апр 26, '23, 12:46 Мога да пусна поръчка за луковици от Флувел, но без да деля и преопаковам - само цели пакети .
И аз се включвам :ieeemyzh:
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”