Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11881
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 265 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от johnstalker »

Бравост бре, хлебарю! Или както викат у Перник, от тебе ке стане 'уебмайстор! :daaa:
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Bi_ »

И аз направих солената корона.Харесахме я,само дозата се оказа леко незадоволителна.Днес пак я правих,но с плънка от задушени зеленчуци-гъби,моркови и зелен лук и малко джоджен.Странно,но много приятно на вкус.
Аватар
lusien
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:04
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от lusien »

Ухаааааа, хлебчето изглежда много апетитно :potekoha:
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3597
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 596 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ptiholov »

Снощи бяхме на печени вратни пържоли във хартия за печене.Искренно ви съветвам да опитате,по-крехко месо никога не ми е ставало.Пържолите бяха 4 бр.-1 кг.Мариновах ги със зехтин,ром,соев сос,розмарин и мащерка,сол и черен пипер.След това ги поставих върху парче хартия за печене,една до друга-все едно че не са рязани,а е цяло парче месо /с кокала надолу,във вертикално положение/.Направих стегнато пликче,което сложих в тава и я сложих във фурната на 180 градуса със вентилатор,за час и половина.След като развих пликчето,кокалите сами си падаха от месото,а то направо се топеше в устата. :nod:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Titi »

ммм, огладнях само като те прочетох :dovolen: Отивам да видя в едно ново ресторантче на Гарибалди какво са ми сготвили днес за обяд :D
А снощи нахраних моите гладници в къщи с картофи, запечени със сметана и чесън, върху тях пушен бут и кашкавал. Печено сирене с мед и орехи. И салата от домати с босилек, чесън на прах и зехтин. Доматите бяха отвратителн, по-зле и от картон, повече няма да купя и половин доматче докато не станат нашите в градината.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3597
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 596 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ptiholov »

Тити,кога и колко сметана слагаш,че нещо ме заинтиргува с тази проста ,но вкусна манжда. :D
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Titi »

ptiholov написа:Тити,кога и колко сметана слагаш,че нещо ме заинтиргува с тази проста ,но вкусна манжда. :D
Сварявам картофите необелени, после беля, режа на кръгчета в тавичка. Отгоре чесън наситно. Ако има шунка или пушен бут, слагам на парченца. Това се залива със сметана, която трябва да покрие картофите, като я разнесеш. Снощи на една мъъничка тавичка сложих една малка сметана, когато я правя в по-голямата тава слагам голяма сметана. Ако няма мръщещи се у вас, непременно сложи доволно количество копър и магданоз. И запечи.
Тази рецепта я правя веднъж на седмица-две повече от десет години.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3597
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 596 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ptiholov »

Хареса ми ,Тити.Не знам защо,като прочетох в началото рецептата,не ми дойде на ума ,че картофите може да са сварени предварително,и затова те питах за сметаната. :lol: Не ,че съм фен на варените картофи.
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3597
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 596 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ptiholov »

Тази вечер бяхме на зелена салата с дресинг от:1 с.л. фъстъчено масло,1с.л. соев сос,2с.л. балсамов оцет,5с.л. зехтин,1ч.л. мед,1ч.л.горчица,сол и черен пипер.За вечеря ориз със зеленчуци.
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Какво сготвих днес

Мнение от AlexaS »

Тази вечер родителската среща на сина ни ни нахрани за дни напред, но все пак с дружни усилия и за малкото оставащо време приготвихме пържени пилешки дробчета, пикантни картофи соте и прясна, гумена салата от домати и краставици. Виждам, че сте писали за вкуса на доматите, но ги имах и трябваше да ги употребя, а и нямах време и настроение за друго.

Пешо, пържолките в хартиен плик ще ги тествам при първа възможност.
Очаквам съвети за печене на цяло парче месо, независимо телешко или свинско. Шпековано, нешпековано, мариновано, всичко за което се сетите.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”