Нещо благотворително

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Нещо благотворително

Мнение от vodo-leika »

Не зная как ще възприемете идеята ми, затова я пускам в предложения. Днес видях, че са отворили сметка за онова кученце Мима с отрязаните крачета. Събират се парички за протези. Чудех се дали не искате да си отворим една такава благотворителна секция, като дори не е казно, че каузата трябва да е само една. И без това си подярваме и продаваме много цветя, можем да оргазнизираме нещо, а? Чакам мнения :dovolen:
Аватар
evkall
Кафевар/ка/
Мнения: 999
Регистриран на: Дек 3, '09, 08:29

Re: нещо благотворително

Мнение от evkall »

Za :daaa:
Всеки ангел си носи посланието и това остава непроменено с времето!
dal

Re: нещо благотворително

Мнение от dal »

мисля , че благотворителност под формата на каквото и да е друго освен пари няма да е уместно ;
да се даряват предмети е добре , но когато има суми които да отидат вместо предметите по направление ;
ако има набирателна сметка -дайте я , да внесем кой колкото и ако може и иска и дано се даде шанс на клетото животно , че отдавна толкоз дена буца не ми е стояла в гърлото, както с този казус...пък не е като да не виждам телесни увреждания в ежедневието , че и летални такива , ама това ме разтърси здраво

а ако има сметка, по която се набират пари за гьостерици да почерпим виновния-дайте и нея....
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: нещо благотворително

Мнение от vodo-leika »

Дал, идеята е да правим нещо като търгове. Например, ти имаш цвете, което ти е в повече, обявяваш го на някаква символична цена във въпросната секця и има наддаване. Спечелилият сам превежда парите по дадената сметка, а ти само имаш грижата да му го пратиш. Според мен така е най-добре, защото не натоварва в повече никого/ Идеята е да се съберат пари.
А ето тук има информация за сметката на кученцето:
http://sites.google.com/site/grijaipods ... 06-04-2010
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11904
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 196 пъти
Получил благодарност: 307 пъти
Обратна връзка:

Re: нещо благотворително

Мнение от johnstalker »

Идеята е добра, не е нова, но е работеща! Само че.. покрай тва кученце нещо много взе да се преекспонират нещата. А има толкова много гладни и нуждаещи се деца. Нека за тях да помислим. :daaa:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: нещо благотворително

Мнение от vodo-leika »

Аз си мисля, че можем да си изберем няколко каузи, да им посочим сметките, пък всеки сам да избере. Нуждаещи се - бол.
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: нещо благотворително

Мнение от Fado »

johnstalker написа:Идеята е добра, не е нова, но е работеща! Само че.. покрай тва кученце нещо много взе да се преекспонират нещата. А има толкова много гладни и нуждаещи се деца. Нека за тях да помислим. :daaa:
Изцяло подкрепям! :daaa: Защото не ми е ясно как точно ще си получи парите кученцето и ТО ли ще ги получи, и за него ли ще бъдат употребени. :hmmm: При положение, че има толкова нуждаещи се хора - деца, болни и т. н., бих дала пари за тях. А кученцето (колкото и коравосърдечно да звучи) според мен трябва да бъде приспано, така за него ще бъде по-добре. Със сигурност има много хора, които имат нужда от протези, но нямат пари, има много деца, които имат нужда от лечение, но родителите им не могат да си го позволят, има много сираци и т. н., и т. н., и т. н. - за тях бих дала от сърце. :nod:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: нещо благотворително

Мнение от Миша »

Fado написа:
johnstalker написа:Идеята е добра, не е нова, но е работеща! Само че.. покрай тва кученце нещо много взе да се преекспонират нещата. А има толкова много гладни и нуждаещи се деца. Нека за тях да помислим. :daaa:
Изцяло подкрепям! :daaa: Защото не ми е ясно как точно ще си получи парите кученцето и ТО ли ще ги получи, и за него ли ще бъдат употребени. :hmmm: При положение, че има толкова нуждаещи се хора - деца, болни и т. н., бих дала пари за тях. А кученцето (колкото и коравосърдечно да звучи) според мен трябва да бъде приспано, така за него ще бъде по-добре. Със сигурност има много хора, които имат нужда от протези, но нямат пари, има много деца, които имат нужда от лечение, но родителите им не могат да си го позволят, има много сираци и т. н., и т. н., и т. н. - за тях бих дала от сърце. :nod:
:daaa: :daaa: :daaa:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: нещо благотворително

Мнение от nikolica »

И аз подкрепям идеята. Мисля, че ако за различни каузи се събират и всеки си избере къде ще е най-добре. Трябва да се обмисли начинът на реализиране.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: нещо благотворително

Мнение от Moria »

Подкрепям идеята да има секция за благотворителни разпродажби. И всеки сам да си избира каузата, която му е на сърце. :daaa:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”