Моята градина-Вяра(stardust)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
stardust
Дълго кафе
Мнения: 133
Регистриран на: Юли 6, '14, 19:37
Местоположение: Dobrich

Моята градина-Вяра(stardust)

Мнение от stardust »

Здравейте, явно е време да отворя нова тема за да мога да обобщя работата по новата ми градина. Преди 5 месеца се сдобих с нея и правя промени-например изкорених два реда лозе до входната врата и направих нещо като алпинеум. Градината е обособена на общо взето 4-5 сектора с различна тема.Единият споменах е алпинеум, направих си подобие на билкова градина с тухлички, един смесен бордюр под асмата и т.н. бяла градина.
Явно собственичката е имала слабост към бели цветя и наследих 7 бели божура(от 12 общо :shock: ), бял клематис, трендафил, анемонета,хортензия,бяла иглика,леукантемум. Аз също харесвам бяло и мисля да продължа темата.Купих хости,пиерис,подариха ми бяла далия и ще търся подходящи бели рози и други неща.Мечтая си за нещо като роза Winchester cathedral.
Бялата градинка я показах вече в темата бяло, мисля да пусна няколко снимки отново Изображение

Изображение .
Розата е алба кичеста.Купих японски кленчета Orange dream i Atropurpureum и един берберис,но не съм ги засадила още, мисля, че няма да наруша бялата тема с малко червени листа.Имам да местя един розов и един червен божур, както и това в средата, мисля, че е хелениум. Спирам да досаждам, че стана много дълго.
stardust
Дълго кафе
Мнения: 133
Регистриран на: Юли 6, '14, 19:37
Местоположение: Dobrich

Re: Моята градина-Вяра(stardust)

Мнение от stardust »

Божурът не е Фестива максима :hmmm:
Изображение

Изображение
Изображение -Неизвестен, но ми харесва, че няма цветни жилки.:)
Изображение
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3953
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 81 пъти

Re: Моята градина-Вяра(stardust)

Мнение от gabi123 »

Добре дошла! :tzvetentze:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градина-Вяра(stardust)

Мнение от Noel »

Прекрасна нова градина :liubov:
и както я нарекох в другата тема-Лунната градина.
Добро наследство имаш Вяра,а че ще става приказно съм повче от убедена :nod: :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
denitsavm

Re: Моята градина-Вяра(stardust)

Мнение от denitsavm »

Честита нова градинка :ieeee:

Харесва ми идеята за тематичните кътчета :daaa: , ще следя с интерес :dovolen: Наснимай всичко сега и ги пусни тук, много е хубаво като виждаш вече готовата градина и да се върнеш в темата назад, за да ахнеш наново какво е било в началото :nod: /ако не се загубят снимките, както се е случило в моята тема :eeeh: /

Клематисът ти най-вероятно е Gladys Picard, без да съм 100% сигурна
stardust
Дълго кафе
Мнения: 133
Регистриран на: Юли 6, '14, 19:37
Местоположение: Dobrich

Re: Моята градина-Вяра(stardust)

Мнение от stardust »

Снимки на алпинеума - преди и след.
Изображение
Изображение
Изображение
stardust
Дълго кафе
Мнения: 133
Регистриран на: Юли 6, '14, 19:37
Местоположение: Dobrich

Re: Моята градина-Вяра(stardust)

Мнение от stardust »

Изображение Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята градина-Вяра(stardust)

Мнение от calico »

здравей Вяра
много интересни идеи, и аз ще следя как се развиват. Постоянно ли живеете там, или само за съботите и неделите?

п.п. тази рамка около алпинеума не може ли да я махнеш? Някак да го впишеш повече в околната среда
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
stardust
Дълго кафе
Мнения: 133
Регистриран на: Юли 6, '14, 19:37
Местоположение: Dobrich

Re: Моята градина-Вяра(stardust)

Мнение от stardust »

Само почивните дни сме там.Бордюрът е от гранитни павета и не мисля да го махам, имам намерение за изкопая още по-дълбока канавка, да засипя с чакъл като имитация на река(зимата си е чиста река, защото оттам минава отточната канавка) и да сложа каменни блокове за строеж на малко мостче.
Мога да размножа флокса за да покрие паветата, а защо не и да засадя още почвопокривни. Пожелавам си да ми е здрава гърбината, моята и на помагачите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята градина-Вяра(stardust)

Мнение от calico »

Харесва ми как си наредила камъните. Те като тръгнат растенията и вида става съвсем друг. Самото струпване на камъни е много хубаво, ама все мисля че отстрани нещо трябва да се направи.
а е трудно само в почивните дни, много трудно, желая ти успех и да показваш пак :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”