Интересна рецепта с мед

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
sweety
Дълго кафе
Мнения: 119
Регистриран на: Дек 3, '09, 12:31
Местоположение: Пловдив

Интересна рецепта с мед

Мнение от sweety »

Попаднах на тази статия и реших да я споделя тук. Информацията е интересна, но рецептата я чувам за първи път, според вас ефективна ли е? :dovolen:

http://chronicle.bg/obichate-li-med/" onclick="window.open(this.href);return false;
Бъди промяната, която искаш да видиш в света.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Интересна рецепта с мед

Мнение от calico »

sweety написа:Попаднах на тази статия и реших да я споделя тук. Информацията е интересна, но рецептата я чувам за първи път, според вас ефективна ли е? :dovolen:

http://chronicle.bg/obichate-li-med/" onclick="window.open(this.href);return false;
и историята е интресна :daaa:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Интересна рецепта с мед

Мнение от Димана »

Спиртен извлек от прополис е известната клеева тинктура. Продава се във всяка аптека. Тъй като не вярвам на промишлено приготвяните рецепти, правя си го сама. Прополис вземам от познати пчелари. Дават ми го на топче. Настъргвам около 20-30 г /не съм го теглила с точност/ и го пускам в около 200-250 г силна ракия, при нас и казват първак. Разклащам и го оставям около седмица на тъмно. След срока си прецеждам около 50 г и го разреждам с още толкова вода. Новополученият разтвор става за мазане на венци, дезинфекция на малки рани, жабурене и гаргари при болки в гърлото. За лечение на язва не съм чувала, но знам колежки, които пият по 20 капки дневно за засилване на имунната система.
Аз си правя топчета, малко по-големи от глвата на кибритена клечка, и ги пия сутрин на гладно за поддържане на приемливо ниво на кръвна захар. Ефикасно е, само трябва да се приема постоянно. :daaa:
Аватар
evelin
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Яну 5, '14, 15:50

Re: Интересна рецепта с мед

Мнение от evelin »

Мисля, че не е необходима да се разрежда допълнително с вода. От това, което съм прочела излиза, че и прецеждането е само за естетика. Аз предпочитам да си стои с утайката, колкото повече кисне, толкова повече полезни вещества се извличат.
Аватар
PPetrova
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Юни 22, '11, 10:51
Местоположение: Сливен

Re: Интересна рецепта с мед

Мнение от PPetrova »

Спиртен извлек на прополис има в аптеките за по-малко от 2 лв шишенцето.Наистина помага за стомашни болки.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”