Моите рози и градина - 2013

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
dal

Моите рози и градина - 2013

Мнение от dal »

Не съм пускала тема за моята градина
Пускам си тема да си пиша и качвам снимки и коментари и инфо за розите предимно , или други кътчета и растения
Честно казано , правя го за удобство и мое , и на тези които пишат на лични и питат едно /друго , пък и на тези дето разлистват наличности и търсят снимки и растения.
Днес ще пусна няколко снимки от розите като храсти преди започване на сезона
Изображениекрейзи -6 годишни
Изображениев ляво зефирине , глойре дижон в дясно -трета година
в ляво пилгрим в дясно зефирине Изображение
Изображениев дясно скайлайнер , в средата дарби , в ляво- безименна
Изображениев ляво алоха , ниската е куин шведска , до нея пенилейн , после кауфландската неизвестна - горе съм огънала по някой шиш , ей така за проба
Изображение греъм томас а големите винени клони са от кл етоал де холанд , не съм много ентусиазирана от нейните цъфтежи , ще видим ; иначе пък огромни цветове и аромат има ;

Изображениекеремиденото е съмър холидей , гирлян д амур , после гр томас

Изображениетова е пегасус , правя я на щамб :D
Изображениев ляво броуни , в дясно- Prieure de Saint-Cosme
Калико , ето я едната ИзображениеBrownie (climber, Simpson 2009)
denitsavm

Re: Моите рози и градина - 2013

Мнение от denitsavm »

Дал, крайно време беше да започнеш да ни развеждаш по-подробно из твоят розен рай :ieeee: :ieeee: :ieeee: Така като се замисля имаше и една друга твоя тема - "в името на розата и... " ама не я знам къде беше :hmmm:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Моите рози и градина - 2013

Мнение от milena02 »

Дал, прави ми впечатление, че катерачите са доста нагъсто един до друг. Защо е така? Или може би на снимката не мога да преценя разстоянията.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моите рози и градина - 2013

Мнение от calico »

отлично за темата Дал. :daaa:

Броуни ми се вижда много подходяща като структура на храста.

а иначе при теб ще е море от огромни и цъфтящи рози :stiskam:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Моите рози и градина - 2013

Мнение от darusha5k »

Чакам с нетърпение всички ваши снимки.
dal

Re: Моите рози и градина - 2013

Мнение от dal »

milena02 написа:Дал, прави ми впечатление, че катерачите са доста нагъсто един до друг. Защо е така? Или може би на снимката не мога да преценя разстоянията.
ако се разбере че са нагъсто , а то ще се разбере най късно догодина , обяснението ми е че има алчни и непридвидливи розарки в тоз форум :lol:
има поне по 70-100 см между розите
при катерачите мястото да се разположат короните е по важно от корените като дистанция -ще видим , може и да си права
..............
макропетали алпини на вилата , не са стригани от три години -целите в пъпки - първа група
Изображение
тази е синята Изображение
розовата clematis macropetala markham's pink
Изображение
растенията са на много години и тази седмица ще им се поправят капронените въжета и ще ги прекопая и наторя , снеговете са съборили всичко на земята
...................
ей ви райграс без рози - това ми е от брезово -гинкобелобовия период :mrgreen: Скучна работа
Изображение
в дъното напълно умрелите туи по оградата
Изображение
но пък крушите са живи и здрави и люляците ще цъфтят за разлика от тези в града
Изображение

това на преден план е лиродендрон - тулипово дърво , това е на 15 години
цъфтяло след 20-тата , направо не остана :lol: в ляво се вижда гинкото -хич не са бързаци
Изображение
Изображение
Аватар
bettym
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Яну 17, '13, 11:24
Местоположение: Плевен

Re: Моите рози и градина - 2013

Мнение от bettym »

Здравей, Дал,
Аз съм гола и боса откъм градинарски знания и с две леви ръце по умения, но пък съвсем отскоро си имам дворче, което искам да превърна в градина и това, което си решила да направиш - да показваш развитието на градината си от началото на сезона е чудесно за такива като мен...дано понауча нещо. Иначе съм виждала твои снимки по други теми и имам представа каква красота е при теб и искрено се възхищавам на всичко постигнато! Дерзай напред и....ще чакам още снимки ! :dovolen:
И да вметна - периодът с тревичката и дърветата никак не ми се струва скучен, а по-скоро релаксиращ. :nod:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: Моите рози и градина - 2013

Мнение от Миша »

Дал,благодаря за темата :tzvetentze: отдавна ми се иска да има събрано на едно място всичко от твоята градина,да не говорим за безценното инфо за розите .Прекрасно място си завъдила,направо си е за разходка с гид и фотооператори :liubov:

Аз съм оставила по 2 метра ,че и отгоре между катерачите,ще следя отблизо какво става с твоите,може да имам място за още рози :D
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моите рози и градина - 2013

Мнение от calico »

Дал, ти асфалт изкопа, че там една розова река ли няма да пуснеш да се вие в тревата между гинкото и брезите? :angelche:

Мише, ти си садила през роза :lol: , ама тъкмо сега имаш място за много голям избор между тях.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Моите рози и градина - 2013

Мнение от dal »

ех , тази поляна с брезите и магнолиите е в двор извън града
за това са на повече години дърветата и храстите там , както и част от клематисите - над 10 годишни ;
там рядко ходим , въпреки че е близо -не стига време
Колкото до другото в сезоните ще има възможност по датите на мненията да се види кое след кое цъфти и как изглежда , а това може да е от полза някому да си структурира градината по видове
Защото болшинството има много растения , но са още новозакупени , малки , или обект на постоянно местене , пък при мен се задържаха вече втора трета година на едно място - та да се видят обемите. А и градината е при мен и може да се снима , докато с вилите и ранчата трябва да разчиташ когато си отидеш , през седмица-две .
За едни божури това е много време , примерно :hihihi:

Мише , разсипница на терен си ти , какви са тия два метра , туй да не са тополи?
Калико , там има геран но няма кой да полива
Гледала съм там рози , но всичко подивя 7-8 година разпаднаха сортовете и станаха петметрови шипки
Бяха купени от тук по три лева , това е кадър от тяхната младост :D /това за който разчита колко дълго живеят без грижи розите/ Изображениесимпатия и блу муун
Изображение
а тук-клематисите докато бяха здрави конструкциите Изображение
макропеталата от горните снимки преди няколко години
Изображение
Изображение
в размерите на двете еднакви магнолии като растение може пък да видите на практика каква е разликата едното на сянка половината му живот , другото на слънце -точно три пъти в ръст ;

там което докопа подпочвената вода -дивее- няколко издънки люляк на петата година след бодването
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”