"Дворна" камелия от СС

Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

"Дворна" камелия от СС

Мнение от Димана »

:hmmm: Дали аз правилно не съм разбрала, или си е баш тъй...Ама в листата с растенията на последната поръчка от СС имаше три вида дворни камелии. Отдавна съм им хвърлила мерак и си поръчах. Като се каже дворна камелия, означава да е студоустойчива, нали така. Доста намествах очилата, за да прочета, че издържат само на - 5 градуса. :ufff:
Доброкачествени са, дори розовата е напъпила,или така ми се иска. Кажете, бре дружина, как да ги коландря отсега насетне.
Ах, Еленааааа, защо не те послушах... :cry:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10121
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 1377 пъти

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от greeneyed »

И аз съм купила една такава камелия. Сложих я в саксия в почва от иглолистни, на завет е сега, заедно с останалите растения от поръчката/ всички са в саксии, дори и боровинките/. Смятам ги за разсади и поне до зимата ще ги дондуркам с повишено внимание. Камелията ще бъде внесена на закрито, догодина ще ги мислим пак, Диманка. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1621
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от Бобсъна »

Садете я на сенчесто място,в кисела почва.....тва е...
Изображение
dal

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от dal »

растенията не са лоши , и аз ги купих за "дворни" 2 броя , но вероятно са холни или най много-балконски с остъкление :nod:
мисля така както са в саксии прехвърлени да ги насадя до месец навън
имам и една по голяма , на нея пише до минус 15 градуса на етикета , та трите ще ги композирам някъде
Какво ще се случва нямам никаква идея , кисело ще им намеря , сянка също ще се пробвам , но за зимата освен по едно агривело и една туба от 10 литра срязана и позагърлени - друго не се сещам да мога да им помогна , и на каквато зима случат- това е ;
то ще си покаже кое ще устиска , вероятно нито едно от трите , ама поне ще се пробвам преди да ударя тирантите на артикула завинаги...
Аватар
stefka
Кафевар/ка/
Мнения: 722
Регистриран на: Апр 8, '11, 12:52
Местоположение: София

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от stefka »

Аз също си взех от СС, но мисля да я внасям при отрицателни температури на остъклен балкон.
Докато камелията, която я взех от Оакплантс я дават да издържа до -15 и две зими вече геройски издържа навън и сега я чакам да цъфне :dovolen: Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10121
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 1377 пъти

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от greeneyed »

Всеки трябва да си преценя спрямо зимите, дори в една малка България зимните температури са в много голям диапазон. Така, че Бобсъна в Пазарджик може да си я гледа на открито, но при мен това не минава. Миналата зима загубих толкова много растения, не е истина просто. :eeeh: Тези са много малки, моята е 15 см резник, какво да си говорим. Указанията на картоните са също за саксия. Покриването с 10 л бутилка едва ли ще помогне. Всеки си знае зимите и си решава индивиуално. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от dal »

пиша какво мисля да направя , но не агитирам никого да ги оставя навън у особенно живущите в северна българия
напоследък от една година си давам сметка колко нещо съм насъбрала за сезонно примък отмък , и на това трябва да се сложи край- говоря само за мен си , че колекцията нараства , а трябва да намалява...
ще оцелее само това дето може да се гледа в двор / остъклен балкон , пестеливо
действам да се оттърва от хамалогията с огромните палми в качета , араукарията ,бенджамина , огромните агавета ,хибитата започнах да разкарвам , калистемона , но това е друга тема - та камелиите може и да ги уморя , но за двора ги купих ;

зокумите зор ще прежаля , мушкатата , и дипландениите ще си оставя, но те са нищо в сравнение със сега ..... :snif:
Та , едногодишните цъфтящи и дворните зимуващи растения ще трябва да задоволят ботаническата краста , това е
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10135
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 1130 пъти

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от МГХ »

И аз си поръчах от СС и мисля да я третирам като дворно растение.Така постъпих с една пасифлора.Покрих я с иглолистни клонки.Жива е.
Не бих могла да ги мъкна от Балкана в Русе.Зимата става не повече от -20 градуса и със укритие от борови клонки оцеляват.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от Миша »

Не е тук мястото,обаче да се оплача и аз,и "дворната " малина издържала само до -10 градуса ,а аз се набутах с цели 10 бройки :ufff: :evil:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 32 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от nadin »

Миша написа:Не е тук мястото,обаче да се оплача и аз,и "дворната " малина издържала само до -10 градуса ,а аз се набутах с цели 10 бройки :ufff: :evil:
Аз като попрочетох из нета за нея тя се държи по-скоро като капина отколкото като малина. Трябва и опора за клоните които стават дълги и са гъвкави като на капината. И се реже като нея. Та сигурно и зимува като нея. Аз имам капина от тези дето са без бодли. Миналата година на -27 измръснаха голяма част от миналогодишните клони но пак имаше тук таме плод. Тази зима всичко е живо. Така че и с малината сигурно ще е същото .
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”