калинки

Модератор: Миша

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

калинки

Мнение от vodo-leika »

Не са вредители, не се боря с тях, просто не мога да си обясня на какво се дължи нашествието им!
На балкона ми са десетки, дори вътре ги има. И това е на всяка една тераса, дори и на тези, на които нямам цветя. По цветята в момента няма никакви буби, въшки и тнт. Много са ми мили, но ми е непонятно какво ги привлича :dovolen: . Идеи? :D
dal

Re: калинки

Мнение от dal »

vodo-leika написа:Не са вредители, не се боря с тях, просто не мога да си обясня на какво се дължи нашествието им!
На балкона ми са десетки, дори вътре ги има. И това е на всяка една тераса, дори и на тези, на които нямам цветя. По цветята в момента няма никакви буби, въшки и тнт. Много са ми мили, но ми е непонятно какво ги привлича :dovolen: . Идеи? :D
споменът за въшките...виж дали им текат лигите още? :hmmm:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4904
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 364 пъти
Получил благодарност: 313 пъти

Re: калинки

Мнение от Di_Va »

Интересна работа и при мен е същото - преди около час излизах на терасата и там имаше такова количество калинки, каквото никога не бях виждала, пълзяха по стените на блока и бяха навсякъде! И аз се чудя каква ли е причината?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: калинки

Мнение от Blue sky »

ми климатична аномалия някаква :twisted: :twisted: :twisted:
He who plants a garden, plants happiness
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4904
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 364 пъти
Получил благодарност: 313 пъти

Re: калинки

Мнение от Di_Va »

Сигурно, с този аромат на пролет днес :dovolen: .
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: калинки

Мнение от vodo-leika »

dal написа:
vodo-leika написа:Не са вредители, не се боря с тях, просто не мога да си обясня на какво се дължи нашествието им!
На балкона ми са десетки, дори вътре ги има. И това е на всяка една тераса, дори и на тези, на които нямам цветя. По цветята в момента няма никакви буби, въшки и тнт. Много са ми мили, но ми е непонятно какво ги привлича :dovolen: . Идеи? :D
споменът за въшките...виж дали им текат лигите още? :hmmm:
Ами те петуниите нали умряха и възкръснаха, нямат никакви въшки, колкото и да е странно. А и калинките щъкат и по тераси, на които никога не е имало цветя. Абе странна работа, мога да ви пращам, ако имате въшки - еко метод :D !
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11881
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 265 пъти
Обратна връзка:

Re: калинки

Мнение от johnstalker »

Днес докато монтирах едни изолации на един покрив, пробивайки с 'кангото' дупки за окачващите елементи, на бузата ми кацна една калинка! Разбрах, че е калинка след като я размазах с ръка,, мислейки, че е муха. ;) И се зачудих, какво се правеше с тези малки бръмбарчета когато те накацат :)
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: калинки

Мнение от vodo-leika »

johnstalker написа:Днес докато монтирах едни изолации на един покрив, пробивайки с 'кангото' дупки за окачващите елементи, на бузата ми кацна една калинка! Разбрах, че е калинка след като я размазах с ръка,, мислейки, че е муха. ;) И се зачудих, какво се правеше с тези малки бръмбарчета когато те накацат :)
Eee, може ли да я размажеш! :snif:
Иначе аз лично зная, че накъдето отлети, натам ще се ожениш. :hihihi:
Което ме навежда на мисълта, че ако излезна на балкона, хубав живот ще ме очаква :lol: !
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: калинки

Мнение от evita »

Хаха!Ареее сватбааа :lol: !
Незнам за калинките,но вчера бях на разходка в гората ,пълно е с едни огромни кафяви и космати гъсеници :evil:
ей такива-
http://1.bp.blogspot.com/_YcqtGpQ2CxQ/S ... C00040.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: калинки

Мнение от Роза1924 »

И в моята градина ги има, но аз им се радвам, защото за първа година по хризантемите няма листни въшки. Прави ми впечатление обаче, че не са с обичайния червен цвят, а повечето са жълтеникави.
Друга напаст обаче ми се появи - дребни охлювчета, но като тези от морето-остри и кафяви. Хапват си май от листата на мушкатата ми.Засега само ги мятам през оградата, дано не долазят обратно, да не взема други мерки 8-)
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”