Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11903
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 303 пъти
Обратна връзка:

Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Мнение от johnstalker »

Понеже забелязвам, че често се говори за размери в темите със снимки на хибискуси, че и задължително се подпитва, ако някой не го е написал (размерЪт)... та, аджеба, как влияе този размер и защо е толкова важен?! Понеже, както всички вече знаете, че ще ставам хиболог, започвам да се притеснявам, защото цветчетата със средна големина ми харесват повече от грамадните. Някак си изкуствено ми изглеждат големите "хиби-тави" на тънка клечка с едно две листенца. :D
Та някой ще ме светне ли по въпроса за големината?! :D
dal

Re: Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Мнение от dal »

johnstalker написа:Понеже забелязвам, че често се говори за размери в темите със снимки на хибискуси, че и задължително се подпитва, ако някой не го е написал (размерЪт)... та, аджеба, как влияе този размер и защо е толкова важен?! Понеже, както всички вече знаете, че ще ставам хиболог, започвам да се притеснявам, защото цветчетата със средна големина ми харесват повече от грамадните. Някак си изкуствено ми изглеждат големите "хиби-тави" на тънка клечка с едно две листенца. :D
Та някой ще ме светне ли по въпроса за големината?! :D
средния европеец прави цветонос около 13.4 см :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :hihihi:
сега , суданските хибита правели огромни , но не ми е припадвал случай да премея , как сийке :hihihi:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Мнение от lila »

В зависимост от кадема (калема ли да беше :hmmm: ) се оразмерява. Тихолов изкара един 15 см :hmmm:
dal

Re: Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Мнение от dal »

lila написа:В зависимост от кадема (калема ли да беше :hmmm: ) се оразмерява. Тихолов изкара един 15 см :hmmm:
тихолов е изкарвал и по 24.5 см , един напълно цветнокож размер , :D
но ....просто като всичко голямо някак така направи че да ни липсва , та :cry:
написала съм му дълго сърцераздирателно писмо, но не го е пипвал да го отвори :ufff:
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Мнение от цеци »

Големината на цвета е както за всичко останало-въпрос на вкус.Ти,Джони може да харесваш жени с голям бюст :hihihi: ,а Тихолов може би държи на жените с характер :lol: .И при хибитата е така-някой предпочита определена цветова гама/напр.розово/,друг-цветът да е над 18 см.,трети-да се променя с всеки следващ цвят.Аз ги избирам по съвсем други критерии-да могат да опрашват и да могат да износят семена.Избирам и големи и дребни,но важното е да са по-шарени :lol: Ако пък има хибискус,който да притежава всички изброени до тук,а именно-да е 25 см.,да има в цвета поне 5 различни шарки и освен това да е с буен растеж-автоматично ми става мечта :daaa: :daaa: :daaa:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11903
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 303 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Мнение от johnstalker »

Ако говорим за цици, аз обичам всякакви размери! :shappy: :sheart: Важното е да има повече чифтове!
Цеци, имаш ли представа защо не ми харесват огромните хибита, при положение че обичам огромни цици?! :D
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Мнение от lila »

dal написа:тихолов е изкарвал и по 24.5 см ,
Къде го замерихте? Пак съм бляла :snif:
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 955
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 27 пъти

Re: Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Мнение от gonel »

Бих казала всичко да си е по мярка!
Например един Черен дракон като се облещи огромен с това тъъъъмно червено кадифе... Някак не ми върви да е дребен! Колкото по-голям, толкова по-хубав!!!
А тези дни се любувам на едно Лебедово езеро! Мммм, какъв финес - чисто бяло и леко къдраво с дълго ефирно близалце! Хич не му ходи да е голям цвят! Съвършенство!

Но все пак сякаш големите по-ми харесват! Ей тъй една шарена деликатна паница...
Или кичестите - при мен Bedroom Eye направи един два фантастични цвята - големи като детска глава...
И с едно воалено лилаво...
Джони, размера винаги има значение!!! :)
/скапа ми се мишката и не мога да взема емотикони... :)))/
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11903
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 192 пъти
Получил благодарност: 303 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Мнение от johnstalker »

Мдаа.. ама не ме кефят тез големите, дето винаги са клюмнали насам-натам... и ако не им сложиш навреме "патерици" могат да се прекършат всеки един момент ;) :hmmm:
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Хибискуси - големината на цвета има ли значение

Мнение от iana_hk »

Е, и ти сега патерици, много грозно звучи.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”