Спам ботове

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Спам ботове

Мнение от ravik »

Вероятно сте забелязали, че напоследък зачестиха спам атаки из форума. Това се дължи на факта, че тъй като основните защити от спам атаки са ефективни за автоматичните ботове (програмки за спам), то напоследък за целта се наемат реални хора от Китай, които правят всичко това ръчно, поради тази причина и лесно преодоляват автоматичните защити. Цената на труда в Китай е ниска, затова и такива опити ще има още доста.
В момента активирах допълнителна защита, която би трябвало да филтрира неговорещите български, но въпреки това, ако случайно забележите спам съобщения някъде из форума на английски и с много линкове, моля просто ги игнорирайте, не кликайте по линковете, не им отговаряйте и ми ги сигнализирайте с удивителната горе вдясно на мнението. Така аз ще получа доклад за проблема и ще премахна бота и постовете му при първа възможност.
Няма смисъл да отговаряте на ботовете и да се ядосвате или дразните - на тях все пак за това им плащат, освен това не разбират български, така че каквото и да им напишете, няма значение за тях. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11905
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 197 пъти
Получил благодарност: 308 пъти
Обратна връзка:

Re: Спам ботове

Мнение от johnstalker »

ravik написа:Вероятно сте забелязали, че напоследък зачестиха спам атаки из форума. Това се дължи на факта, че тъй като основните защити от спам атаки са ефективни за автоматичните ботове (програмки за спам), то напоследък за целта се наемат реални хора от Китай, които правят всичко това ръчно, поради тази причина и лесно преодоляват автоматичните защити. Цената на труда в Китай е ниска, затова и такива опити ще има още доста.
В момента активирах допълнителна защита, която би трябвало да филтрира неговорещите български, но въпреки това, ако случайно забележите спам съобщения някъде из форума на английски и с много линкове, моля просто ги игнорирайте, не кликайте по линковете, не им отговаряйте и ми ги сигнализирайте с удивителната горе в дясно на мнението. Така аз ще получа доклад за проблема и ще премахна бота и постовете му при първа възможност.
Няма смисъл да отговаряте на ботовете и да се ядосвате или дразните - на тях все пак за това им плащат, освен това не разбират български, така че каквото и да им напишете, няма значение за тях. ;)
Правете реплика на подобни съобщения с една дума, BOOT напримерно, за да може после по-лесно да се откриват от Равик. :daaa:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Спам ботове

Мнение от ravik »

Напротив, баш това не правете, моля. :D
По принцип имам опция, когато бан-вам потребител, в случая бот, да преместя автоматично и всичките му мнения или директно да ги изтрия. Т.е. не ходя да търся из темите къде е писал, директно всичко се маха автоматично.
Ако ми правите реплики, трябва да ходя ръчно да ги трия след това и репликите, като на места може и да ги изпусна. Така че единствено ми сигнализирайте с удивителната горе в дясно. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11905
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 197 пъти
Получил благодарност: 308 пъти
Обратна връзка:

Re: Спам ботове

Мнение от johnstalker »

Аз пък обичам да си приказвам с ботове :) :hihihi:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Спам ботове

Мнение от nel4o »

А телефонния указател четеш ли :sgiggle: :hihihi:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Спам ботове

Мнение от ravik »

johnstalker написа:Аз пък обичам да си приказвам с ботове :) :hihihi:
Позволявам ти, ама устно си приказвай. Писмено не може. :hihihi:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”