Еделвайс

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10123
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 1390 пъти

Еделвайс

Мнение от greeneyed »

Еделвайсите цъфнаха, много им се кефя, втори опит е. :angel2:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Еделвайс

Мнение от dora »

Грийни напиши малко повече къде и как ги гледаш , моля. :tzeluvka:
Видях преди дни да продават и тук в саксийки и доста се загледах ,но нищичко не зная за тези цветя(освен ,че ги има на Карандила :nod: ).
Пропуснах да кажа :oops: и бързо се поправям - разкошни са. :tzeluvka:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Еделвайс

Мнение от Moria »

Браво Грийни. :daaa:
Аз имам някой и друг неуспешен опит със семена и един път успях да си взема направо разсад, но малко преди да цъфне го удавих. :cry:
Изображение
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Еделвайс

Мнение от stela75 »

и моите цъфтят отдавна..но са в саксия и тази зима ги прибрах в остъклена тераса...Чудя се дали да ги посадя в градиното..при нас става много студено зимата...до -25-27
Ето гиИзображение в края на май...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10123
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 1390 пъти

Re: Еделвайс

Мнение от greeneyed »

Ами от разсадник са туфите, 2 на брой, от есента са. Най-напред бяха в градинска почва, исках да разбера ще презимуват ли. Като се показаха напролет новите листа, преместих туфите в нещо като скален кът, все едно е в планината. Отцедлива е почвата, има пясък, камъни, на припек са. Изключително красиви са цветчетата. Може и в саксии да се гледат, зимата трябва може би да са на таван или мазе с оскъдна влага. Надземната част при мен изчезна. Препоръчвам го, не е претенциозно, но е благородно цвете. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Еделвайс

Мнение от vodo-leika »

Отдавна мисля да се пробвам с еделвайсче на балкона. Някой гледал ли е в саксия? :dovolen:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Еделвайс

Мнение от al.yank »

vodo-leika написа:Отдавна мисля да се пробвам с еделвайсче на балкона. Някой гледал ли е в саксия? :dovolen:
И аз това питах в темата "търся".И да кажа и тук-искам :ieeee:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Еделвайс

Мнение от mimeta »

След 5 неуспешни опита да отгледам еделвайси от семена си купих такива в саксия. Добавих и моите семачета. Моите са значително по-малки, още са далеч от това да цъфтят, но са живи, което е голям напредък! Тези, които ги купих в саксия ги пресадих в значително по-голяма (такава имах под ръка) и вече цъфтят. т.к. саксията е голяма и няма дупки сложих на дъното счупени керемиди, тухли и камъни. Не поливам, държа ги в градината. Така са вече 2 месеца, може и повече, изглежда се чувстват добре. Клечките, които съм забила там са защита срещу котките, които много обичат да спят в саксиите :hmmmmmm: Изображение Изображение
Изображение
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Еделвайс

Мнение от verji »

купих си ж неделя от орешака саксийка с Еделвайс.За мен това ще е втори опит да ги отгледам..първия бе от семена ,които непоникнаха.Живо се интересувам от опита ви...В момента са на северен прозорец при Глоксениите.Имам невероятно много въпроси,но май сме малко тези дето гледат Еделвайс. Аз съм пълен невежа в това... :hmmm:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Еделвайс

Мнение от al.yank »

Ето ти моя опит-гътнах го за отрицателно време :twisted: ..преполях..абе,какво ми става напоследък,нещо съм се повредила :hmmm:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”