Розите СЛЕД първия цъфтеж

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от calico »

Бел, човека каза 4 пръскания :daaa:
ние с две ще се оправим мисля. Две предзимни и едно следзимно преди набъбване на пъпките.

обаче да увиваш с полар забрави. Полар/агривело/ се продава на големи топове и не е скъпо, аз имам вече 4 години един топ и сигурно още 3-4 ще го ползвам, обаче как си представяш да го отвиваш напролет с тия бодли и разкъсан полар по него
мисля, че загърлянето при теб е задължително, както и ранното им приспиване и спиране на сокодвижението. При това положение и -20 да стане, розата ще издържи
не режи повече прецъфтял цвят за да не стимулираш нови растежни клони, аз също мисля рано да ги опръскам тая година, че после вече времето е много променливо и не успявам навреме.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от РОУЗ »

А преди самото пръскане и зазимяване трябва ли да поорежем храстите?
Deleted User 1445

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от Deleted User 1445 »

Роуз, можеш да изрежеш само тези клони, които при снеговалеж ще се счупят и ще направят по-голяма беля, основното рязане февруари, март :daaa:
Розите при мен от 1 юли са на автопилот, нито пръскане, нито други грижи, сама поливам и кося тревата :snif: , резултата - ЧП, маносване, въшки, гъсеници - пълна програма.
Ето малко картички от трети цъфтеж. Абсолютната ми фаворитка - Absolutely Fabulous, заслужава си името :lol:
Изображение

Абрахам Дарби на 2.50 височина
Изображение

Anna Mege
Изображение

100 Idees Jardin
Изображение

Centenaire de L'Hayles - тази роза тръгна зле, но сега е красавица. За трети път се изказвам лошо за едногодишна роза и бъркам, вече ще си мълча :lol:
Изображение

Изображение

Ла Вила Кота
Изображение

Lavender F.C.

Изображение

И Пиер Ардити - без отказ цяло лято
Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от ivanina »

....има леко оживление в цъфтежа и при мен, не е като в юлските жеги. Напоиха се от дъждовете , освежиха се розите и дръпнаха и на ръст.Градината отново се изпълва с цвят и това много ме радва, ето и няколко снимки от днешния ден.
Изображение
Изображение
Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от apis »

Nini , да взема да си я поръчам Пиер Ардити , щом цъфти цяло лято ?
А това побеляване на жълтия цвят на Абсолютито как го приемаш ?
Аватар
Dani D.
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юли 15, '14, 00:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от Dani D. »

Ето и няколко снимки от мен, розите са за първа година, но не спряха да цъфтят. Поръчката е от Холандия миналата есен.
Тъй като насипваха пръст на терена, майсторите им заровиха листчетата толкова надълбоко, че въобще не им знам имената, само на разпознаване ги карам.
Торих ги само веднъж, може би към края на юли, иначе ги пръскахме поне 4 пъти - за въшки, за дръжкпробивач, за какво ли не.
Въобще не са оформяни, само им режа цветовете след като прецъфтят.

Трябва ли да отрежа слабите стъбла, за да тръгнат по-дебели шишове преди зимата? (простете ако въпросът е тъп, но по съвет на професионален градинар - спомена да отрежа младите стъбла). Сега са доста неоформени :oops:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от calico »

Дани, аз рози първата година не режа, нищо от тях освен черното и болното. Ще видиш напролет кое как и тогава ако има нужда ще режеш. Храстовидните и втората година не ги режа, катерачите също, само ЧХ и само малко оформяне на другите ако има единичен клон развалящ храста, но това напролет, не сега
ако сега отрежеш нещо, то розата още има растежни хормони и ще пусне нови клонки, които няма да узреят до зимата и ще измръзнат.
абе не форсирайте първата година розите нито с рязане, нито с торене, дайте им време да укрепне корена :svekurva:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от bell »

calico написа:Бел, човека каза 4 пръскания :daaa:
ние с две ще се оправим мисля. Две предзимни и едно следзимно преди набъбване на пъпките.
Четири пак не съм слушала внимантелно :angel2: За рязането повече няма да пипам освен за резници и прочистване на сухо, а това с укритието ще го мисля още.

Нини, какви гъсеници, черни петна... я, виж какви са здрави и цъфтежни красоти при теб :tzvetoman:
Deleted User 1445

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от Deleted User 1445 »

apis, Пиер Ардити и друг път съм я хвалила, освен цъфтежна прави и добра форма, за съжаление съм я сбутала с други рози и не мога да покажа окръглянето на храста. На Абсолютлито съм му простила всичко :lol: всъщност избеляването на жълтото не ме дразни.

Бел, аз съм снимала читавото :oops: другото е оголено, маносано, изгризано. Няма да пропусна бордолезовата серия, миналата година пръсках само един път, тази ще се поправя :daaa:

Дани, страхотни снимки :tzvetentze:
Аватар
Dani D.
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юли 15, '14, 00:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Розите СЛЕД първия цъфтеж

Мнение от Dani D. »

Калико,
благодаря за отговора. Ще ги местя през ноември, че ги садих, колкото да ми мине меракът и дворът не беше оправен, та дано се хванат и всичко мине успешно.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”