"Дворна" камелия от СС

Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1621
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 119 пъти

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от Бобсъна »

Вярвай ми ,не и е добре на слънце... :nod: :nod: :nod:
Изображение
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от Димана »

:o Питах комшийката. От Разцвет е взела и двете си камелии преди 3-4 години. Растат на шарена сянка. Цъфтят, но не толкова обилно, както на картинките. :eeeh:
Каза, че през есента ги покрива с листа около корена и оцеляват. Ще опитам на силно слънце, пък каквото сабя покаже. :stiskam:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от Димана »

:o Питах комшийката. От Разцвет е взела и двете си камелии преди 3-4 години. Растат на шарена сянка. Цъфтят, но не толкова обилно, както на картинките. :eeeh:
Каза, че през есента ги покрива с листа около корена и оцеляват. Ще опитам на силно слънце, пък каквото сабя покаже. :stiskam:
незабравка

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от незабравка »

kim написа:Моята камелия също е на Патиоплант, но е от преди 5-6 години и от тогава си е в земята.До сега е праживяла зимите, в които имаше доста ниски температури, не е видяла грам кисела почва и е позиционирана цяло лято на слънце, ама май и е добре така :hmmm: .Само дете хич не дърпа на височина, ей го на, колкото един нарцис е.Сорт обаче не знам.
Изображение
Ким,не я мести ,макар,че е на слънце,шансовете да я умориш са големи,аз така затрих от местене една моя камелия.Обаче не е зле всяка пролет да я мулчираш с кисел торф и ториш с комллексни торове-Зеления Кристалон върши работа,така листата ще станат тъмнозелени и ще дръпне на височина. :dovolen:
Слънчевото изложение означава по-често поливане.Редовното поливане на камелиите е от изключително значение за образуването на много цветни пъпки.Ако поливането е оскъдно пъпките може да покафенеят и опадат.Обаче обилното поливане трябва да в синхрон с добре дренирана почва,иначе корените загниват.
dal

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от dal »

kim написа:Моята камелия също е на Патиоплант, но е от преди 5-6 години и от тогава си е в земята.До сега е праживяла зимите, в които имаше доста ниски температури, не е видяла грам кисела почва и е позиционирана цяло лято на слънце, ама май и е добре така :hmmm: .Само дете хич не дърпа на височина, ей го на, колкото един нарцис е.Сорт обаче не знам.
Изображение
Ким , ти в кой регион си , на какъв климат?
denitsavm

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от denitsavm »

Местя темата в градински цветя :nod:

ПС - по принцип мисля за удачно растенията в дадена поръчка да се обсъждат в темата на поръчката :nod: , но в случая си нямаме тема за камелии на двора и тази е подходяща :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”