Гевкини благи двори

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7410
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1662 пъти

Re: Гевкини благи двори

Мнение от ljuboznatelna »

Точно този е мъхестия, за който лесно се вкореняват. Слагали сме бял в разни градинки с бели камъчета, за да спестим камъчетата, не за друго, защото са от мраморните въртяни, и струват майка си и баща си. И ако прозира някъде, поне известно време, докато се замърси, не личи. :mrgreen: За баластра няма проблем, като се насипе по-дебел слой, не се вижда черното. Трябва да е от митата, с кръгли камъчета. Ако не е мита, това умитото пада отдолу и прави слой почва за разни семенца.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8572
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 952 пъти
Получил благодарност: 724 пъти

Re: Гевкини благи двори

Мнение от Shami »

Немога :lol: ,сега видях снимките от смешната тема и включих,че бяха от твойта градина.И като се присетих как описваше ,че хората са се чудели какво и що правиш и какво ще е там,си представих и въпросните снимки и чак тогава включих как ще да е изглеждало всичко отстрани. :lol: Взела си им акъла на хорицата там :lol:Пълна си с идеи и много,много ме радваш. :gush: Само така,смело и решително. :daaa:
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1706
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 363 пъти
Получил благодарност: 302 пъти

Re: Гевкини благи двори

Мнение от darina1960 »

Тази профирно-прикриваща-параванна лехичка я гледам всеки ден. Страхотно решение, gevkati!!!
A хаконехлоа-то ще се развихри. Малко е баничка на растеж.
Много, много ми харесва всичко!
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2568
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 1770 пъти

Re: Гевкини благи двори

Мнение от gevkati »

Мерко, ти си ми пращала мустакари :lol: Имам си много нароени. Точно тях съм пуснала по пързалката, че ми се иска да са като буйна река надолу. Но още съм далече от акт-16 на пързалката, така че и мускарената река е във фаза "проект с елементи на проба".
Марка, той и съседа ме майтапи , че съм "озеленяване и парково строителство". :helllp: Други съседи ми казват къртичето...
Даринка, малко ме съмнава това хако.Лошото е, че не знам кое не му харесва. Поне еуфорбията се хвана! Тортата трябва тази година да се затреви добре(с еуфорбията) , че като тръгнат дъждовете сън нямам :shock:
Шами, автобусни спирки ще има и тази година :lol: :lol: :lol: , ще ви веселя със сигурност.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2568
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 1770 пъти

Re: Гевкини благи двори

Мнение от gevkati »

2020 започна с големи планове и графици. Всичко беше много добре обмислено, планирано и подредено. За да може хем служебните ангажименти да вървят, хем градината да не чака. Даже още през февруари бях поканила приятелки на гости на шести юни...Смеете ли се? Хич не е смешно! Даже много сериозно я бях фиксирала тази дата!

Та в целия този ентусиазъм т.1 беше мулчиране на нивата около кръгчето. Планирах да го направя с дървесен чипс, надявайки се, че в края на отоплителния сезон, пелетаджиите няма да търсят материал с голямо настървение и ще ми се отвори парашута.
Изображение
С аверката започнахме да чистим бурените и да подравняваме терена. Такова нетърпение ме беше обзело. Искаше ми се час по-скоро да се събуди градината, да закипи и зацъфти всичко! Като петгодишно, което в събота задължително се буди към 6 сутринта , скача в кревата на родителите, дърпа им завивките и не спира ентусиазирано да пита кога ще станат и те.
Изображение
Дървесен чипс обаче няма. А ние сме под нивел!
Изображение
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2568
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 1770 пъти

Re: Гевкини благи двори

Мнение от gevkati »

Пролетта чука на вратата.

Изображение

Трите Едена са засадени и ми човъркат допълнително в нетърпението!!!
Изображение
Тази снимка е запечатала закриването на сезон 2019 - гръбчето на пиедестала на церциса не е довършен, зазимен е с подръчни...камъни :lol:
Изображение
Докато изчакваме мулча, довършвам пиедестала на церциса, да не губя време, все пак планове имам, нещата трябва да вървят!
Изображение
Офиопогончето най-накрая си намира мястото. След като е изчакало година. Но пък много му харесва там!
Изображение

И един хубав ден се оказва се оказва, че трябва да си взема всички добре скроени планчета и да си седна на диванчето! :cry: :cry: :cry:


А на природата изобщо не и п у к а ш е...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31839
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1193 пъти
Получил благодарност: 2960 пъти

Re: Гевкини благи двори

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Това не е възможно!!! :o Твоите еремуруси са покарали преди моите!!! :chchaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2568
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 1770 пъти

Re: Гевкини благи двори

Мнение от gevkati »

Мерко, тези снимки са от миналата година.
сега са още в люспата, на пъпки , подаващи се на 2 см от земята.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Гевкини благи двори

Мнение от Еличка »

Ти си героят на годината :tzeluvka:, минимум!
Чакам, чакам още с нетърпение!
Работа, стил, чувство за хумор....
Мммммм :ieeemyzh: ❤️
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Гевкини благи двори

Мнение от Deisy »

Следя и аз а големите камъни много ми харесват за 8 ми март и аз съм си поръчала един :lol: . За засенчването снимков матерял нямам ,но 2019 засенчва и аз с 2 чадъра едни хортензии 2020 минах на колчета с чаршаф :lol: Сега вече си поръчах магнолия да ги засенчва ;) ама чаршаф поне още 3 години :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”