''Биташко'' течение на вехтошарите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от katia »

Влязох уж да чета за доматите :nod:
Миналата седмица напрлаво от до кофата за буклук прибрах този шкаф. Виках съпруга на помощ, колко мърмори, че се превръщам в клошар...
Много работа имам с цветята но не изтраях и изчистих до дърво плота за да видя състоянието на дървото. Под боята имаше кит, който е запазил дървото в перфектен вид. Крачетата обаче са неспасяеми. Ще ги отрежа. Някакви идеи за тях може ли да ми подскажете.

Изображение


Изображение


Изображение
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2162
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 61 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от flora »

Може би дървени крака на шкафа ще стоят най-добре. Ниски като топки или по-високи струговани.Нещо такова
https://themartinblog.com/img/78553e37a ... 6a3d1e.jpg
или ниски леко извити
https://www.djesur.com/uploads/com_arti ... 84b211.jpg
Изображение Изображение
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от katia »

flora написа: Авг 5, '20, 19:48 Може би дървени крака на шкафа ще стоят най-добре. Ниски като топки или по-високи струговани.Нещо такова
https://themartinblog.com/img/78553e37a ... 6a3d1e.jpg
или ниски леко извити
https://www.djesur.com/uploads/com_arti ... 84b211.jpg
Благодаря! Ще потърся :nod:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10123
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 1390 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от greeneyed »

Скоро освежих един подобен шкаф. Т.к. е бил на закрито , а сега е на верандата, където се мие с маркуча, го боядисах с блажна боя, крачета ще му сложа колела, от опит знам, че се набутват листа под него и какво ли още не, искам да го местя лесно. Не съм го завършила още, дръжките са за смяна. Много ми е удобен. :dovolen:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2622
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 792 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Lalel4e »

Браво, Кате, и аз бих го взела това шкафче от боклука, ако ММ не ме изпревари :lol:
Shami написа: Юли 1, '20, 13:34 Къде ги държите всички тези придобивки и това не заема ли място?
Заемат, Шами, заемат, недей пита! Ноо ММ е развил свръхестествени хамстерски способности. Само в бузите дето няма мебели още!
Всъщност не знам, трябва да попитам зъболекаря :lol:
За нас единица място отдавна е абстрактно и разтегливо понятие...
Shami написа: Юли 1, '20, 13:34 ..Или това е като залитането по цветята,почваш от едно и няма спиране :lol:
И да, точно така е!! :daaa:
Гео, граф написа: Юли 1, '20, 15:01 Мебели не се купуват толкова често, Шами, само когато има нужда от съответната и вече ѝ е осигурено място....
А теб, Графиньо, с цялото ми уважение, тук вече ще те опровергая!
Да се похваля с най-новата си придобивка:
(Снимките са направени в магазина, щото впоследствие нямаше достатъчно дистанция, както ще се разбере от обясненията по-долу..)

Изображение

Изображение

Скринче - секртар, или както аз си му викам "тайниче", понеже думата секретар ми е особено нелюбима, особено в женския й вариант, ама това са други мои си лични фобии...
Мноооого готино нещо, много красиво, кокетно и функционално, а най-хубавото е че можеш просто да затвориш капака и да скриеш цялата разхвърлия вътре :lol: Днес като го споменах това пред един автомобилен техник, той вика "Е, не вярвам да има какво да криеш, вие жените не обичате да разхвърляте", а ММ каза "Тя е с малко мъжко мислене.." Ъ ъ ъ... комплимент ли беше това или?... :hmmm:

:lol: :lol: :lol:

П. П.
Не питайте къде съм намерила място... в моето ателиенце и преди това се влизаше по един, а сега вече само странично и то без наднормено тегло. Направо съм удивена че мога дори да се обърна, а мебелчето е толкова ситно и леко, че поне докато е празно спокойно го суркам ту към машината, за да си освободя достъп до плота, ту го връщам обратно, за да стигна до машината...

_______________________________

:ovtza:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2162
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 61 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от flora »

Lalel4e, как да не завиди човек за този секретер....въздъх....И къде е този магазин дето си открила това съкровище? Аз още съжалявам за един подобен с наистина тайни чекмедженца скрити в страничните ръбове. Цената му ме разколеба, а като успях да я преглътна вече го нямаше...И това с мястото дето липсва ми е до болка познато. Със здраве да си ползваш новата придобивка!
Изображение Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8577
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 954 пъти
Получил благодарност: 729 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Shami »

Лече,така като ги показвате тези неща и на мен ми харесват :daaa:
При нас ММ е с някакви подобни наченки,мъкне разни разнообразни ,даже незнам и как да ги нарека.Той донася,ние с децата обаче сме в негласно споразумение и дружно изхвърляме :lol: Изчакваме да мине време и ако не е захванал да обработва дадената мебел,а той все отлага ,ние постепенно всеки ден я местим по посока външния казан :lol:
Накрая тя неусетно се оказва в казана,а ние си траеме. :angel2:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8577
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 954 пъти
Получил благодарност: 729 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Shami »

Е,ако беше донесъл нещо като твоя секретер разбира се,че щяхме да го оставим.Има си голяма разлика :hmmm:
Но децата предпочитат новото и се мръщят на стари мебели,това е защото не могат да оценят тяхната антикварна стойност.
Може би е защото живеят в друго време ,може би защото не са имали и допир със такъв интериор.
Да,вероятно и по двете причини.А на мен всякак ми харесва :daaa: Смесица от старо и ново би ме удоволетворила напълно :daaa: Но нямам усета за такива находки.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15972
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 1916 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

katia написа: Авг 5, '20, 17:14 ... Миналата седмица напрлаво от до кофата за буклук прибрах този шкаф. Виках съпруга на помощ, колко мърмори, че се превръщам в клошар...
Много добре си направила, като си го спасила, Кейт, хич не обръщай внимание на мъжо ти. Ще стане чудничък, като го пипнеш :nod: :daaa: Я виж Грийни как го е барнала нейното :nod: !
Lalel4e написа: Авг 6, '20, 21:11 ... Ноо ММ е развил свръхестествени хамстерски способности. Само в бузите дето няма мебели още!
Всъщност не знам, трябва да попитам зъболекаря :lol:

:srofl: :srofl: :srofl: :srofl: Лечеее, провери ли му бузите :?:

А теб, Графиньо, с цялото ми уважение, тук вече ще те опровергая!
Да се похваля с най-новата си придобивка:...

Ауу, завидЕх, Лече, много и силно завидЕхххх :sooo: :senvy: ! Страшно ми харесва таквЪз мебел, но никога не съм успяла да ѝ измисля място. Не че съм намирала де...

Я да видите какво спретнахме с Шефа, докато бяхме на вилата миналата седмица. Струпаната набързо градинска маса от палета ще търпи развитие. Най-малкото вратата-гръбче трябва да се боядиса, за да не се слива със стената. Оказа се, че и палетата не са еднакви :ufff: ... Абе ще се преправя, но за година-две приоритетите са други, така че ще си я ползвам в този вид засега. Пляснах отгоре някакво парче стара мушама, поне малко от малко да опазя дървото от дъждовете, че ще го вали. Ама квото - таквоз...

Изображение

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5050
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 932 пъти
Получил благодарност: 1736 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от мечтица »

Гео, граф написа: Авг 10, '20, 11:33
Spoiler
katia написа: Авг 5, '20, 17:14 ... Миналата седмица напрлаво от до кофата за буклук прибрах този шкаф. Виках съпруга на помощ, колко мърмори, че се превръщам в клошар...
Много добре си направила, като си го спасила, Кейт, хич не обръщай внимание на мъжо ти. Ще стане чудничък, като го пипнеш :nod: :daaa: Я виж Грийни как го е барнала нейното :nod: !
Lalel4e написа: Авг 6, '20, 21:11 ... Ноо ММ е развил свръхестествени хамстерски способности. Само в бузите дето няма мебели още!
Всъщност не знам, трябва да попитам зъболекаря :lol:

:srofl: :srofl: :srofl: :srofl: Лечеее, провери ли му бузите :?:

А теб, Графиньо, с цялото ми уважение, тук вече ще те опровергая!
Да се похваля с най-новата си придобивка:...

Ауу, завидЕх, Лече, много и силно завидЕхххх :sooo: :senvy: ! Страшно ми харесва таквЪз мебел, но никога не съм успяла да ѝ измисля място. Не че съм намирала де...

Я да видите какво спретнахме с Шефа, докато бяхме на вилата миналата седмица. Струпаната набързо градинска маса от палета ще търпи развитие. Най-малкото вратата-гръбче трябва да се боядиса, за да не се слива със стената. Оказа се, че и палетата не са еднакви :ufff: ... Абе ще се преправя, но за година-две приоритетите са други, така че ще си я ползвам в този вид засега. Пляснах отгоре някакво парче стара мушама, поне малко от малко да опазя дървото от дъждовете, че ще го вали. Ама квото - таквоз...

Изображение

Изображение

Изображение
Гео,като за начало е чудесно,е ще претърпи още малко доизкусуряване.
Ще стане ''бижу'' и тези чекмеджета много ме харесват :daaa:
Това ме накара да вляза в Пинтерест,а влезеш ли там,ужас...,излизането много трудно :P
Харесах толкова идеи и вече съм с планове за следващата пролет.
Та по повод палети-
Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”