Лалета 2020

Публикувай отговор
denitza
Kъсо кафе
Мнения: 76
Регистриран на: Май 5, '17, 12:58
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 60 пъти

Re: Лалета 2020

Мнение от denitza »

Това е общ изглед на цялата лалеена градинка. Тази година имам шанса да ги виждам всеки ден. Времето на цъфтежа съвпадна с извънредното положение. Стоя си на село и си се любувам на лалетата...

Изображение


Изображение



Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5776
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2078 пъти
Получил благодарност: 2493 пъти

Re: Лалета 2020

Мнение от Тутти »

Шанс да си ги виждаш пред теб, и споделяй още. Може ли любимите ти туфички отблизо? Вадиш ли ги и на колко години са?
denitza
Kъсо кафе
Мнения: 76
Регистриран на: Май 5, '17, 12:58
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 60 пъти

Re: Лалета 2020

Мнение от denitza »

Да, вадя ги всяка година. Тази есен доста се постарах. Насях ги на отделни гнезда, като във всяко гнездо слагах купена пръст. На пролет го торих с тор от калифорнийски червеи и отделно ги поливах с разтвор от тор за луковични - някаква полска. Цъфтежът им е доста продължителен.
Купувала съм ги от поръчки тук през последните 2 години. Съответно са започнали с по десетина луковици.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10123
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 1390 пъти

Re: Лалета 2020

Мнение от greeneyed »

Понеже се коментира разпадането на сортовете , както и неизбежния труд по садене и вадене, да споделя моя опит.

Вадя ги всяка година, според мен може да се вадят през година, няма да потънат. Ваденето не ми предсталява трудност, защото са сложени в мрежички, всеки сорт в отделна мрежа. Когато пожълтее на най-горния лист, също показател е да можеш да навиеш цветоноса около пръста си, без да се чупи/ това го прочетох с един холандски сайт за луковици/,разравям пръстта и вадя мрежата, всичко излиза наведнъж, без да се наряняват луковиците. Оставям да изсъхнат на сянка в мрежичките и прибирам в шкаф на верандата- полуоткрито , не мухлясват , както и не са на висока температура да не станат на тебешир. Тази година мина една къртица и разнесе доста луковици , виждам следата, където е вършала и ми наруши композицията, ама поне луковиците са налице. Лалета засукани, със зелени ивици и други глезотии с времето се променят и придобиват характеристиките на лалетата, от които са произлезли, демек по-простички форми и цветове. Ние пък си купуваме нови и така. :dovolen: Рано им е на моите фльорци, искат още малко слънчице и ще се изявят и те. :angel2: Засега се радвам на вашите снимки, има изумителни композиции))))))))))))))))))))
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2622
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 792 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Лалета 2020

Мнение от Lalel4e »

denitza написа: Апр 4, '20, 16:07 Това е общ изглед на цялата лалеена градинка. Тази година имам шанса да ги виждам всеки ден. Времето на цъфтежа съвпадна с извънредното положение. Стоя си на село и си се любувам на лалетата...

Изображение
Дении, невероятна късметлийка си!! А аз си стоя в гадния апартамент и страдам... Днес получих лъч надежда че ще мога да си видя лаленцата тази година и се хващам за нея.. Ако ги видя аз, ще ги видите и вие :)
А теб искам да помоля за една по-близка снимка на последните три туфички от най-дясната редичка на тази снимка, най-отдалечените, шарените. Много интересни ми изглеждат, ако знаеш и имената да ги споделиш, ще е прекрасно!

Невиии, НЕВИроятни комбинации! Вадя тефтера :mrgreen:

____________________________________________________

:ovtza:
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2206
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 133 пъти

Re: Лалета 2020

Мнение от Nevita »

Боже, Дени, каква красота!
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4411
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2364 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Лалета 2020

Мнение от Emilly1212 »

Прекрасни, разкошни, великолепни лаленца показвате всички! :liubov: Връщам се да ги гледам и да се любувам пак и пак.
При мен само ниските от Мария ме радват толкова рано. Но едно място от три групички - нищо не излезе. Яд ме е, но там за втора година нещо се случва. Подозирам котките :svekurva:
Надявам се скоро и аз да покажа цъфнали лаленца!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
denitza
Kъсо кафе
Мнения: 76
Регистриран на: Май 5, '17, 12:58
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 60 пъти

Re: Лалета 2020

Мнение от denitza »

Изображение

Lalel4e, ето снимка. Това е микс тути фрути от поръчката тук на сортови семена през 2018.
А другите зад тях, още не са цъфнали напълно. Те не са микс, просто са се смесили при засяването.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2622
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 792 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Лалета 2020

Мнение от Lalel4e »

Благодаря, Дени!
Добавям към списъка! :ieeee:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10123
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 1390 пъти

Re: Лалета 2020

Мнение от greeneyed »

Първи стъпки при лалетата тази година. ;)

Изображение

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”