От А до Я за любимите домати 2020

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6095
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2313 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Иванина, гледай какво става тук. Снимах Лонг Кийпър (сложени да се рътят вчера вечерта) по два начина, за да се види добре, че кълновете са тръгнали, но още не са пробили обвивката. :) След като видях "плувците" на Ивко, разбрах тайната на бързото покълване при рътене. Досега са ми били сухи салфетките. Сега оставих мааалко по-влажно и мисля, че резултатът е доста по-добър.
Затова все пиша да пускате снимки. Обяснението си е едно на ръка, но на снимките се виждат някои детайли, които човек не се сеща дори да обясни.

Изображение

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

Фукла... ;)
Някой ще прати ли на хищния Чакал разсад за ранни доматки,или да му пратя от моите 15 корена...? И два корена да имах,пак щях да му пратя единия...Не че ви се карам,а просто питам,защото утре ще пращам поредното шишенце с триходерма,та да комбинирам ходенето до еконт...
Последно промяна от ivko69 на Мар 19, '20, 20:45, променено общо 1 път.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Teodora76 »

Клеър написа: Мар 19, '20, 13:12
Teodora76 написа: Мар 19, '20, 12:34 Kim, бях се ориентирал към пвс с ув защита, но ще помисля след отговора на Миша.
Мише, благодаря! :tzvetentze:
Аз също имам 20 бр ПВЦ колчета , ползвам ги само за резерва ( не ги харесвам - пързалят се ) , имам и арматура ( лесно се забиват , добри са , но са много тежки като се носят по няколко ) най - много харесвам металните колчета , които са тръбни , че могат при нужда да се удължават .
Ако си ги поръчвала може ли линк?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

Теди,не струват си парите...Купих миналата година на мааама десет броя,за проба...Свличането на домата ти е гарантирано,плюс това,от тежестта и жегата се изкривиха и не си върнаха първоначалното положение,демек не се изправиха,къси са,аз купих 2,10, и не можеш да ги набиеш с чука...В силата на доматите,полягат,един в ляво,друг в дясно.....Около 4 лева струваше един колец...
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2967
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1786 пъти
Получил благодарност: 1758 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Клеър »

Тръбните са купувани отдавана от един магазин ,смесен като железария и дом. потреби и бяха по 1.50 лв , но мисля , че вече са по-скъпи . Пластмасовите ги купувахме от пазара от магазин за найлони ( миналото лято ) , но не съм сигурна за цената , мисля нещо като 2.20 лв. Арматурата е купувана от арматурен двор в града , но за други цели и не съм наясно със цената , после ние ги скъсяваме на 2.20 м. и остатъците от 0.40 м. миналата година ползвах за Лабрадора , но тази година ще почиват :dovolen:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

ivko69 написа: Мар 19, '20, 20:53 ....Около 4 лева струваше един колец...
:o
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

Да бе,маама не искаше да ги ползва,заради цената....И после,след като ги набих,ме разката от бъзиции,та се наложи да ги пробия на три места и да вържа по една свинска опашка,за да има къде да се запънат връзките на доматите...Кашмер.... :lol: Да бях дал тия пари на един безработен,а в село има много,да ми беше донесъл от гората поне педесет колци....

Ама тия десетте които купих,поне бяха красиви...Приличаха на трилистна детелинка....Напречния срез....
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13546
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

То ъкъла на българина...нали знаеш? :D
А майка ти защо искаше да си ги пази? За експозиция?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

Клеър,от теб зависи дали ще ти почиват 40 самтиметровите ти колчета тая година...Лабрадора при добри условия прави бутони и цъфти между 40тия и 50тия ден...Сега имам един корен,умишлено забавян,с пет листенца,същински,11см височина и една дребна китка с около шест бутончета...Ако не си вярваме,ще снимам...Още е в чашка от кафе.... :hmmm: Бърз е тоя пустиняк,ма що не ми харесва не мога да си обясня...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

Ами не искаше да ги ползва,защото са много скъпи....за нея...Думите и бяха-Абе Ивко,аз за тия пари ще си купя домати за да си направя цялата зимнина бе.... :lol:

Ама да кажа,че взе да ме слуша,особено след миналата година..Даже говори с нашите думи,от форума..Верно....Много е доволна от пипера...Малееей,и трепере сега-кога да го засее...Питай вика.... :lol: Е кво да питам,то се знае-когато и да го засее,все е късно.... :hihihi:


Ама аз си пиша,все едно че сме в барчето и само си завъртя главата,погледна ви,и ви отговарям.... :lol:

На Кимчето отговорих....
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”